Prošnja za delo????????????

Košuta  

član od: 8.7.2008

sporočila: 199

29. apr 2009 10:00

Sliko z "jaz in družina na morju..." Košuta

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

29. apr 2009 10:19

Tale z družino na morju je svetovna. Samo, je v vsakem štosu en del resnice. Namreč, ko dobiš v službo človeka, ki vsak dan vse živo seznanja s tem, kaj vse je počela njegova družina, kaj vse počne njegova družina in ko začne še vsakodnevno v pogovor vnašati ljubkovalna imena članov svoje družine.....takrat je marsikomu žal, da je takega na prvi pogled odprtega in pozitivnega, na drugi pogled pa človeka, ki ne razume, kje je kakšna meja med poklicnim in družinskim, vzel v službo. Vendelina jr.

Gigi_84  

član od: 26.8.2008

sporočila: 331

29. apr 2009 10:37

Ja, je smešno, ampak ne boste verjeli koliko takih prošenj smo dobivali, ko sem delala še kot študentka v nekem znanem tujem podjetju in dnevno odpirala in razvrščala prošnje. Vsaka druga je bila taka, velika večina slik je bila izvirnik. Da ne govorim o ekstremih, ko res nisi več vedel ali se ljudje hecajo ali resno mislijo, da bodo s takimi slikami dobili službo. Ampak to je že druga tema :) Ali pa ko je mama za 40-letnega sina napisala prošnjo in obenem še pokicala v firmo zakaj še ni odgovora :) No, hec na stran, dobra prošnja ti lahko zagotovi razgovor, zato si je za to treba vzeti čas. Še posebej se mi zdi pomembo, da se prej pozanimaš, za kakšno vrsto delovnega mesta se poteguješ oz. v kakšnem podjetju. Če je podjetje znano kot "zategnjeno", potem se izogibajte kreativnih potez ampak napišite klasiko. Prav tako nekateri zahtevajo, da se del prošnje napiše na roko, ker jim je pomembna pisava. Gigi_84

KARMINA  

član od: 17.11.2003

sporočila: 755

29. apr 2009 11:50

Ja res je hecno to s fotografijami. Pri nas večkrat delamo izbor za hostese na raznih sejmih in prireditvah. Potem pa mi kandidatke k prošnji priložijo fotografijo na kateri so s svojim fantom! K

silva  

član od: 1.10.2002

sporočila: 871

29. apr 2009 12:14

KARMINA je napisal/a:
Ja res je hecno to s fotografijami. Pri nas večkrat delamo izbor za hostese na raznih sejmih in prireditvah. Potem pa mi kandidatke k prošnji priložijo fotografijo na kateri so s svojim fantom! K
Ja, l'ube duše, če pa mislijo, da bo pošto odpiral kakšen pohoten šef...

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

29. apr 2009 14:56

KARMINA je napisal/a:
Ja res je hecno to s fotografijami. Pri nas večkrat delamo izbor za hostese na raznih sejmih in prireditvah. Potem pa mi kandidatke k prošnji priložijo fotografijo na kateri so s svojim fantom! K
Ker je v njihovem vrednostnem sistemu to, da imajo fanta, največji karierni dosežek ever. Vendelina jr.

Habibi  

član od: 16.10.2006

sporočila: 54

2. maj 2009 21:17

jagodna pita za prošnjo sploh ni problem. lohk ti jo jaz napišem. recimo približno gre tako... (Svoj naslov) (kraj, datum) (naslov firme) Spoštovani! (ali Pozdravljeni!) Moje ime je Pika Koren, rojena sem 1.aprila 1980 v Ljubljani. Končala sem triletno trgovsko šolo v Ljubljani in si tako pridobila naziv "trgovec". Imam veliko izkušenj z delom v trgovini, saj sem bila zaposlena 2 leti v Sparu in 3 leta v Mercatorju. Pišem Vam z namenom, ker bi želela delati pri Vas. Sem zelo komunikativna in družabna oseba, ki ima rada delo z ljudmi. Moram poudariti da dobro obladam italijanski in angleški jezik in računalniška dela kot so word, excel, power point, blagajniški program,.. in podobno. Zelo bom vesela, če me boste vzeli vsaj na poskus, kako bi spoznali da sem prava za to delo. Ne bo Vam žal, to Vam zagotavljam. V upanju na ugodno rešitev se Vam iskreno zahvaljujem. Lp, Pika Koren Habibi

Habibi  

član od: 16.10.2006

sporočila: 54

3. maj 2009 12:39

pozabila sem napisati da lahko pred tistim "Spoštovani" napišeš "Zadeva: Prošnja za delo" Habibi

ežoj  

član od: 24.2.2006

sporočila: 6302

3. maj 2009 13:18

tulka je napisal/a:

Katarina K, res je, nič več se ne piše 'v upanju na ugodno rešitev' - bolje je pokazati samozavest, prepričanje vase. Prošenj se tudi ne začenja s 'spodaj podpisani' - itak, da si podpisan spodaj, pa tudi jasno je, da je podpis na koncu od pisca prošnje. Sploh pa naj bi bila prošnja za delovno mesto čim krajša, ves trud pa vložen v življenjepis oz., kot se zdaj reče, CV (curriculum vitae - po latinsko življenjepis).

tulka

Nekako v stilu: ............barabe hudičeve, kako sploh shajate brez mene, če me ne vzamete v službo, boste propadli, jaz sem vam rešilna bilka................

 

ežoj

frina  

član od: 8.5.2005

sporočila: 3472

3. maj 2009 14:42

Mogoče bi bilo treba povedati, da se kaka prošnja prične s stavkom : " Zgoraj podpisani....." .

Na temo prošenj za zaposlitev je bilo že na tem forumu precej napisanega.

Vendar, ža božjo volje, ne PROSITE za službo. Iščite s službe z Vlogo za zaposlitev, če to ni Prijava na oglas.

Glede Ežojevega predloga pa, naj nekdo poskusi.

PS Vloga mora biti slovnično BREZHIBNA. Zahteva za fotografijo je skrajno neprimerna, pa še nezakonita.

F r i n a

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti