Vneta ritka

ČRNICA  

član od: 9.7.2008

sporočila: 85

tema odprta - 19. apr 2009 17:37 | ogledi: 7.070 | odgovori: 15

Pozdravljeni!

Rada bi vas vse prosila, če mi lahko svetujete.

Zadeva je takšna. Sin je pred mesecem dni dobil vneto ritko,( star je 4 leta in pol), jaz pravim da od jagod ,ki jih je 2-3x na teden jedel. potem mu je začela pokat še koža zadaj pri odprtini, tako da ko gre kakat, je na papirju sled krvi. Bila sva pri zdravniku, ki pa je postavil diagnozo, da ni nič hudega, in mi dal kremo za vneto ritko, in pa da naj kupim jekoderm in z njim mažem. Vidim da mu koža pokne skoraj vedno ko gre kakat. Umivama s kamilicami vedno po potrebi, ko gre spat ampak, zadeva ne gre na bolje. Poskusila sem tudi z bepanten plus pa tudi ni učinka. Vneta ritka pa se je pozdravila. Ali mi lahko svetujete kakšno domače zdravilo ali kaj še naj poskusim, ker sem res že čisto obupana. Hvala za odgovore.

LP

ČRNICA

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

19. apr 2009 18:05

Ni, da bi človek čaral z "domačimi zdravili" pri tako majhnem otroku. Jaz bi raje zamenjala zdravnika. Vendelina jr.

mizarka  

član od: 24.5.2006

sporočila: 988

19. apr 2009 18:35

Pri nas je pomagalo sledeče. Preden je šla na veliko potrebo , sva se dogovorili, da mi pove. Vzela sem vato-krpivo za odstranjevanje ličila, namočila z olivnim ali mandljevim oljem in  z rahlim vtiranjem namazala zadnjično odprtino.Tako, da je kakica lažje zdrsnila  ven. In se je razpokica po enem tednu zacelila.

Uživati pa veliko tekočine in zelenjave, da kakica ni trda.

lp

mizarka

kriznana  

član od: 14.10.2006

sporočila: 602

19. apr 2009 18:55

No sicer sem veliko starejša od tvojega sina .Ampak sem tudi jaz pred kratkim prebolela takšno vnetje,posledica driske.Kljub močni higieni sem se vedno "poškodovala" z papirjem.Zato sem ga poskusno zamenjala z otroškimi robčki.In sicer tiste za občutljivo kožo,ki so bolj kremasti.Od takrat je vse ok.Pa še bolj čisto je .Poskusi meni je pomagalo,mogoče bo tudi vama. kriznana

harmonika  

član od: 24.4.2008

sporočila: 217

19. apr 2009 19:17

ČRNICA pripravi sinu kopel iz hrastovega lubja-iz prakse vem ,da bo ziher pomagalo lp harmonika

ČRNICA  

član od: 9.7.2008

sporočila: 85

19. apr 2009 20:50

Mi smo ga skoz čistili z otroškimi robčki, zdaj si niti to ne upam ampak samo umijem z mrzlo vodo, tako da kriznana hvala.Mizarka( hecno imaš vzdevek mojega poklica), hvala bom poskusila, tvojo metodo mislim da bi moglo pomagat, kakec ima drugače fajn mehek, vendar mi zdaj že zadržuje potrebo, logično ker ga boli, zato vedno grem z njim in ga nežno vzpodbujam , da opravi svoje.Harmonika tudi tvoja metoda je super , bom poskusila tudi to, hrastovo lubje - ? verjetno ga dobim v lekarni, a ne? Najlepša hvala za vaše nasvete še enkrat , rada vas mam ČRNICA

marelica  

član od: 27.8.2005

sporočila: 1398

19. apr 2009 21:52

Ja hrastovo lubje lahko kupiš v lekarni. Preverjeno pomaga.

Meni je svetovala zdravnica (proktologinja) svečke iz masla. Maslo narežemo na koščke v velikosti svečk (recimo paracetamol) in jih damo v zamrzovalnik, da bodo trde in jih laže damo v zadnjično odprtino pred spanjem. Da se črevo ''ne izsušuje'' in ostane prožno. 

marelica

marelica  

član od: 27.8.2005

sporočila: 1398

19. apr 2009 21:54

Aja, pa šentjanževo olje tudi pomaga pri hemeroidih, verjetno bi tudi v tem primeru.

marelica

Alcika  

član od: 14.9.2008

sporočila: 192

19. apr 2009 22:03

Črnica, si morda pomislila na glivice? Na enem drugem forumu, sem prebrala, da pomaga praškasta pasta, ki se dobi v lekarni, prav tako kot Canesten, proti glivicam. Upam,da bo tvoj sonček, čim prej zdrav !! Alcika

titta  

član od: 28.9.2006

sporočila: 1056

19. apr 2009 23:12

Ognjičevo mazilo iz  lekarne je zakon. Po vsakem kakanju kar tako za preventivo, v tvojem primeru pa sploh.

Titta

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti