Nasvet glede psa

petkica  

član od: 15.12.2006

sporočila: 744

11. apr 2009 15:54

ursula-ce je napisal/a:
****-tzu

Milži  

član od: 8.6.2007

sporočila: 1427

11. apr 2009 19:34

Ko je ravno tema o kužkih ima mogoče katera tak problem kot jaz.Moj kuža je star dve leti in se noče kopati, trikrat sem ga brez problema skopala.Sedaj pa ni govora ,da bi šel v vodo.Ima mogoče kdo kakšno idejo. Milži

Vanja_v_ZDA  

član od: 14.11.2008

sporočila: 6079

11. apr 2009 20:57

Milži, kakšne velikosti in mogoče pasme je tvoj pes in kako dolgo dlako ima?

Vanja

Tanjika82  

član od: 30.3.2009

sporočila: 90

11. apr 2009 21:48

No, zadeva je urejena in vrt je ograjen! Sicer ne cel ampak kakšnih 150 m2. Upam, da bo zdaj srečna "gospa soseda". Milži tudi moja psička se nerada kopa, pa sem kupila tisti suhi šampon. Izgleda kot pena za lase, ki jo naneseš na suho dlako, ko pa se posuši pa samo skrtačiš(dobiš ga v trgovinah za male živali, stane pa okrog 10-15€). Če pa greva na sprehod ob reki pa ji ni problem bit v vodi tudi celo uro. Poskusiš pa lahko tako, da si v vedro pripraviš vodo in jo potem počasi polivaš s kakšno manjšo posodico, ker se psi očitno bojijo tekoče vode - vsaj večina. Tanjika82

ursulinka  

član od: 12.6.2008

sporočila: 92

11. apr 2009 22:42

kar se tiče kopanja... moj kuža se kar nekako rad kopa, je pa res da niti slučajno ne bo stal cel v banji. prednje tačke ima vedno na rob banje in potem je lepo priden ko ga "tuširam". ne pusti se pa kopati na način, da bi ga celega dala v vodo. tudi kar se tiče temperature vode pazim, da je ravno pravšnja in pa tudi tok vode ne sme biti premočan. se pa ne pusti sušiti s fenom. to je kot mladiček sicer pustil, kasneje pa ne več, se boji glasnega fena in pa zraka ki piha v njega :) saj to sušenje poleti ni problem, bol skrbi me pa pozimi, ker imamo kužka sicer v stanovanju, ampak spi na hodniku, kjer je bolj mrzlo... ursulinka

Milži  

član od: 8.6.2007

sporočila: 1427

11. apr 2009 23:22

Vanja-v-ZDA Moj psiček je mešanček med kokeršpanjelom in labradorec,je manjše rasti in ima srednje dolgo dlako .Tako da ga vsaki dan češem,kopam ga pa poleti zunj ne s tušom. ursulina tudi moj se boji ropotanja sploh pa grmenja .Poleti ga bom peljal k potoku mogoče pa bo šel v vodo. Hvala vam za odgovore pa lep dan Milži

frina  

član od: 8.5.2005

sporočila: 3472

12. apr 2009 0:27

Če sem prav razumela, je zgodba zaključena.

Danes sem praskala za ušesi mojega najljubšega sosedovega psa. Ni moj, pa vendar ga imam zelo rada in mi je hudo, ker je ostarel in bolan.

Hkrati sem na naši trati našla nekaj izločkov tega psa, ki je precej velik. In ti izločki so kar naprej. Lastniku sem povedala, kaj je na naši strani, pa se je le smejal. Ni počistil za psom.

Besna sem. Ne na psa, na lastnika.

In kaj naj naredim: se z njim skregam ( ker je itak osel), kregam psa, ker pač gre na potrebo tja, kjer je najbližlje. Naj tožim lastnika ?

Mi verjamete, da kljub temu, da imam tega psa rada, nimam namena čistiti za njim.

 

Zgodbe o tem, da me je nemški ovčar druge sosede dvakrat zapored napadel, ogrizel in na smrt prestrašil na istem mestu. Ko sem šele drugič poklicala policijo, je rekla, da ima rada psa in da mu ne bo omejila gibanja, ker se mora zdivjati.

NApadel me je brez razloga, nisem bila edina žrtev, skupaj nas je 5. Pes je že pokojni, lastnica pa ima že novega psa.

Naj zaradi primernega odnosa do živali trpim, da bo pes hodil po javni cesti, brez povoda grizel ljudi. Povem vam, da si ne morete predstavljati, kak strah sem doživljala nekaj let, ko sem bila prisiljena hoditi mimo, pes pa je tekal po cesti. Še danes čutim njegove šape na ramah in voham njegovo sapo, ko me grizel.

Kadar razmišljate o svoji pravici, da imate živali in o pripombah sosedov glede njihovega gibanja, se postavite npr. v mojo kožo. Bi čistili za tujim psom dan za dnem, ali bi trepetali leta, ali vas bo pes ponovno napadel.

Pes, ki človeka ali žival napadel brez povoda, šteje med nevarne živali in se lahko giblje samo na vrvici in nikoli več prosto.

Glede lastninskih pravic pa to področje ureja Stvarno pravni zakonik, iz katerega je razvidno, da lahko svoji živali slediš na tujo posest. In naprej, obligacijski zakonik: dolžan si povrniti škodo, ki jo stori tvoja žival.

Niso vsi ljudje, ki nasprotujejo psom, hudobni, veliko ljudi, ki ima psa, je neodgovornih. In v tem vidim problem.

 

 

F r i n a

Nasja  

član od: 10.6.2003

sporočila: 815

12. apr 2009 1:25

Lepo napisano, frina.

 

 

Nasja

ursula-ce  

član od: 18.10.2008

sporočila: 542

12. apr 2009 5:19

petkica, ne vem zakaj so se pojavile zvezdice, namesto ****-tzu (ši-cu). Mogoče bo sedaj prijelo. ursula-ce Sporočilo je spremenil(a) ursula-ce dne 12. 2009 05:20

Vanja_v_ZDA  

član od: 14.11.2008

sporočila: 6079

12. apr 2009 5:27

Malo prejle sem pisala mnenje in napisala ime gobe, ki se delno napiše enako kot ime pasme tvojega psa. Poglejmo, če dela kot Šit, (ali kakec), v lepi slovenščini... Tudi mene je totalno zmešalo...

 

 

Vanja

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti