Najljubši nadevi za potice

Loni  

član od: 12.12.2001

sporočila: 7859

6. apr 2012 10:40

Elaphus, vem, ma po pravici povedano, tiste jaz rajši kar tako pozobam. Če folk ne ve, kakšna je potica s pekan orehi, je čisto zadovoljen tudi z orehovim nadevom.

Loni Makaroni

ZAČETNICA  

član od: 2.2.2007

sporočila: 1985

6. apr 2012 11:41

Moj najljubši nadev je bilokateri, ki ne vsebuje karšnihkoli rozin.

 

Drugače pa obožujem pehtranovo, samo smetanovo, makovo, kokosovo, rožičevo... v bistvu samo, da ni rozin in da ni potratna - kjer je preveč vsega kot pri prekmurski gibanici.

Začetnica

niki8  

član od: 6.4.2012

sporočila: 1

6. apr 2012 12:13

Pozdravlejni

Sem nova tukaj imam pa eno vprašnje v eni reviji sem zasledila da se nadev za potico lahko naredi tudi tako da prepražiš droptine keksov potem dodaješ orehe vse to skupaj prepražiš nato dodaš smetano, zavreš in na koncu dodaš še rumejake, rozine, rum, beljake. Zanima me če kdo pozna ta recept in mi ga natančneje opiše? Pravijo da je božanski in da ne povzroča nobenih neprijetnosti s strani orehov kot so pekoč jezik in drugi

 

Hvala za pomoč

niki8

Loni  

član od: 12.12.2001

sporočila: 7859

6. apr 2012 12:39

No, če pa res pravijo, da je božanski, ga pa naredi in boš potem povedala, če je v redu. Hec na stran, saj sestavin nisi navedla nobenih posebnih, orehe in drobtine se velikokrat meša. Sicer pražila vsega skupaj še nikoli nisem, prelijem pa že z vrelo smetano...

Tisto o orehih, pekoči zgagi in ostalih s tem povezanih nevšečnostih smo pa že velikokrat predebatirale/i.

http://www.kulinarika.net/forum/topic.asp?TOPIC_ID=2360

Enostavno vzemi količino sestavin, ki jih najdeš pri orehovem nadevu (namesto dela orehov dodaj del drobtin), potem pa poskusi s praženjem. In poročaj, če bo okus potice kaj drugačen.

Loni Makaroni

trac  

član od: 12.11.2010

sporočila: 568

6. apr 2012 14:05

Oreščki na splošno znajo nekaterim povzročati težave. Zato jih je priporočljivo, in tako je tudi v večini receptov za potico, popariti (z mlekom, smetano,...). In po mojem je bistvo recepta v tem, da se jih najprej prepraži in potem še prekuha v sladki smetani.

Možno pa jih je prej tudi nakaliti oz. namočiti (da postanejo lažje prebavljivi). Jaz tako naredim z mandlji. Čez noč jih namočim, potem pa olupim (se da prav lepo) in zmeljem. Imajo potem super okus po marcipanu.

trac

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

6. apr 2012 20:18

Pred nekaj leti smo se že razdelili na tiste, ki poparijo orehe in na tiste, ki od okusa poparjenih orehov bežimo...

Vendelina jr.

Loni  

član od: 12.12.2001

sporočila: 7859

6. apr 2012 21:51

trac, pravzaprav ima marcipan okus po mandljih, saj je konec koncev iz njih narejen

Loni Makaroni

manca51  

član od: 5.5.2008

sporočila: 511

7. apr 2012 1:03

Meni je pa bila vedno najboljša potica s kokosovim in čokoladnim nadevom . Takšno je pekla moja mama - seveda tudi druge nadeve je naredila , a ta mi je bila najljubša .

Vem , da je kokosovo moko zmlela , jo prevrela v smetani  , sladkala , dodala stopljeno čokolado za kuhanje , mislim , da tudi nekaj masla ali margarine , rum , pa kaj vem kaj še vse . Žal je več ne morem vprašat , recepta za ta čokoladno- kokosov nadev pa tudi nikjer ne najdem .

Če tudi katera od vas peče potico s tem nadevom , lepo prosim za recept .

manca51

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17785

7. apr 2012 8:52

Anansie je napisal/a:

brez skute je pehtranova potica blazno suha, tako, da je dobra samo sveže pečena, dva dni po tistem pa jo že težko spraviš po grlu

S tem se pa ne strinjam. Če imaš domačo smetano s kuhanega ali še boljše pregretega mleka, potem taka potica nikoili ni suha, smetana se vpije v testo in testo ostane sočno še nekaj dni.

rimljanka

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

malo za hecsijasaja
Kaj jutri za kosilo?johana
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti