Otroški rolerji

golubić  

član od: 13.5.2007

sporočila: 1276

3. apr 2009 9:49

Atina veš kaj-če imaš tako majhne otroke to pomeni da si sigurno mlajša kot jaz.(imam jih 41)Pred 2 leti sem se naučila voziti kolo,hčerke so mi pomagale.Padla sem nekajkrat ,v okolici hiše imamo gozd in staze kje je "promet "redek tako da me ni videlo veliko ljudi ko sem se učila.Pomagalo je i to da se najslajše nasmejem na svoj račuh.Otroci so se lepo zabavali in hecali na moj račun ,tudi jaz.Zato VEM da se človek lahko nauči vse kar hoče,pri nekaterih stvari je pomoč drugih pomembna.Predlagam ti da se skupaj učite bo bol zanimljivo in ostali bojo spomini za vse življenje. golubić

Atina  

član od: 29.11.2004

sporočila: 3792

3. apr 2009 13:10

Super ste! Smo pa pravkar dobili reklamo Intersporta, kjer so v akciji otroški rolerji Crazy Creek. Sem malo po netu gledala in jih kar hvalijo. A ima kdo od vas kakšne izkušnje z njimi?

Atina

tulka  

član od: 9.8.2008

sporočila: 2960

3. apr 2009 13:19

Na tvojem mestu bi izkoristila priložnost in se še sama naučila rolati. Kot je napisala golubić, je za otroke prav zabavno in življenjsko, če se obenem z njimi uči tudi eden od staršev (ni treba, da so starši vedno vsevedni in profesionalci). Sama bi predlagala, da greste takoj na enoosne rolerje, ne komplicirajte z dvoosnimi. Tudi kotalkanje ni enako rolanju. Odločite se za eno in bo šlo, brez skrbi.

tulka

Atina  

član od: 29.11.2004

sporočila: 3792

3. apr 2009 13:24

Kako pa v praksi poteka učenje? Predvidevam, da najprej morajo znati stati na rolerjih, dalje pa več ne vem :)

Jaz sem se enkrat že nekaj lotila, pa kaj več od 10 cm premika nisem prišla :)))

Atina

tulka  

član od: 9.8.2008

sporočila: 2960

3. apr 2009 14:27

Samo citiram: 'Za začetek pojdite na travo, da otrok dobi občutek za ravnotežje in rolerje kot take. Med hojo in "tekom" po travi, morda na zemlji in drobnimi kamenčki bo šlo vedno bolje. Naj ti ne bo rolerjev bolj škoda kot kolen. Ko bo osvojil premik iz noge na nogo bo lažje. Osnovni korak naj vadi na travi. Dobil bo tudi občutek za ravnotežje.'

Sicer pa, če malo pogooglaš, najdeš napotkov za učenje rolanja... pa še tale tečaj rolanja za celo družino sem našla: http://www.migimal.si/index.php?option=com_content&

Obstaja tudi knjiga 'Šola rolanja'... pa filmčki na YouTube...

 

tulka

Atina  

član od: 29.11.2004

sporočila: 3792

3. apr 2009 15:49

E fino, po travi bomo hodili, mogoče si res še jaz omislim, pa naj se mladička smejita, kako imata nerodno mamico :))) Pa v naši knjižnici imajo omenjeno knjigo, zdaj samo še rolerje rabimo :) No, pa ščitnike seveda (a mislite, da prodajajo kak srednjeveški oklep za velike posebno 'spretne' rolarje?)

Atina

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

3. apr 2009 18:28

Atina, če imaš kaj motorike za smučanje, potem se boš tudi v odrasli dobi naučila rolanja. Sicer ne tako hitro, kot se tega nauči otrok, ampak, otroku je tako fajn, ko vidi, da je v nečem boljši od staršev, da se splača. Odrasli se ponavadi ustrašijo občutka, da ne stojijo najbolj trdno na podalgi, oziroma, da jih ta podlaga malo nosi okoli. In potem začnejo kriliti z rokami in si pri tem divje mešajo svoje težišče in jasno, da na koncu padejo. Tudi se odrasli silno bojijo padca in so potem trdi in zakrčeni in ne gre nikamor. Po drugi strani pa se otrok (in to velja tudi za najbolj razvajeno princeso na svetu) po padcu pobere in nadaljuje. Anyway, Atina, ves fazon pri rolanju je v tem, da imaš držo hokejista (stopala grejo v smereh 90 stopinj eno stopalo od drugega) trup je malo naprej in v tej poziciji se to počne (pa tekači na smučeh imajo pri prostem koraku podobno držo in hitrostni drsalci tudi). Skratka, takoj, ko se trup nagne naprej, gre težišče nižje in potem manjkrat padeš. Fizika deluje tudi tu. Skratka, v ostalem življenju imej, lepo prosim, zravnan hrbet in ramena nazaj, pri rolanju pa se loti hokejske drže. Ko osvojiš to, si že kvalificirana za vožnjo. Potem pa še kaki dve uri, da se naučiš ustavljati in that is it. Vendelina jr.

valery2  

član od: 8.6.2006

sporočila: 34

3. apr 2009 20:10

Atina samo nekaj.Ne kupuj rolerjev s plastično zavoro obvezno mora biti guma in koleščki morajo biti tihi lahko vrtljivi ne smejo šumeti.To je pogoj za varno vožnjo .Tudi jaz ti priporočam Roches. LP valery2

Roncolino  

član od: 26.3.2007

sporočila: 1464

3. apr 2009 20:51

Jaz sem se učila na balkonu :D,ko sem bila stara 7 let...po 10 letih sem še vedno zaljubljena v rolerje in v naših rovtah prelazim vse kar je asflatirano (mami se je nekaj časa križala,kako sem vsak dan drvela po klancu skozi ovinke v šolo ampak za razliko od brata sem še cela---on si je na ravnem dvorišču zlomil roko) No zadnje čase pa lepo z bratom hodiva na relaksacijo in za dobro rit... Je pa zadnje čase po šolah veliko tečajev. Mi smo imeli celo v prvem letniku kot 3. uro športne vzgoje rolanje. In bilo je precej noro zabavno. Naučili smo se ogromno trikov pa še nagledali luštnega trenerja Jaz ti res priporočam da kupi dobre rolerje,mogoče ne ravno najdražje sedaj,ko noga že raste...potem,ko se pa ustavi rast jih imaš pa za skoz. Koleške malo obrčaš in menjaš,bremzo pa kupiš (ampak ko enkrat osvojiš rolerje ne bremzaš več na bremzo ampak na koleščke). Pa nikamor brez ščitnikov!!! Roncolino

terlikar 1  

član od: 10.3.2005

sporočila: 994

3. apr 2009 22:44

Mi smo bili z crazy-creekom zelo zadovoljni . Imajo pa tudi ti gumeno zavoro .

Bernarda

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti