Recept za dolg in dober zakon

inteligentka  

član od: 23.10.2008

sporočila: 115

31. mar 2009 14:23

ja, ja... ta recept za kvalitetno partnerjevanje je pa kar dolg... učimo se vsak dan in nekateri se nikoli dovolj ne naučimo... nič ne pomaga, ker smo volki, ovce, kokoši, lisice, kače, jastrebi, medvedi.... in iz svoje kože ne moremo... pomembna je tudi dota, katero smo dobili.. če so bili vzorci doma v redu - kolikortoliko normalni, ali pa si živel v prepiru, sovraštvu, agresiji - bog ne daj tudi v nadlegovanju - takem in drugačnem.. kaj se iz tega izcimi? lepo je, če si bil srečen in zadovoljen v svoji družini, če sta pa starša še modra?!... če pa te dote ni, je pa težko.. so me pa zadele ciline besede, da srečen človek ni tečen.. jaz pa sem tečna - tečnarim.. in spoznala sem, da nisem srečna... zakaj? ker nimam pravega partnerja.. bo treba zamenjat! par let nazaj sem v krizi cel teden preležala v postelji, obupana in depresivna... če bi šla ven in bi me kdo kaj vprašal, bi se zjokala.. nisem hotela.. morala sem predelati sama, ker stare zadeve nepredelane rabijo čas.. in tudi razdrta zveza - štorklja rabi čas, da jo predelaš.. razumem občutek, ko te tako tišči noter, ko se ti še vstati ne da, ko je življenje ćrno, ko ni nič lepega - samo žalost okoli in okoli... pogovor, tople besede, sočutne prijateljice in delo na sebi... počasi, a vztrajno... korak za korakom, tudi s kričanjem in boksanjem blazine, z orbitrekom, plavanjem.. da premagaš samega sebe in počasi boš videla spet vrednosti življenja, dobila energijo in nove smernice.. sin je veliko bogastvo, tudi on bo kdaj žalosten.. otroci to razumejo.. le, da niso preveč vpleteni v to sovraštvo do bivšega partnerja.. in, ko ga jebe, tega bivšega... v sili pride prav tudi kaj iz sex shopa - ups, se hecam... kriza se je vlekla najbrž že več časa - in je počilo.. domnevam, da si še mlada - dovolj, da imaš energijo, da to premagaš - ko si starejši je to malo težje, čeprav sem videla starejše žene, ki so zacvetele, ko je mož umrl... itd... vsi mi se borimo - padamo, vstajamo... naučila se boš nazaj vstati... in... jaz? jaz si postavljam nove cilje - vedno znova in znova... ja, ne vem, če nisem že zmatrana od vseh teh napačnih ... pa, pa inteligentka

Ognjič  

član od: 18.1.2006

sporočila: 4733

31. mar 2009 14:54

punči, lepše je biti srečno sam kot nesrečno z nekom, ki si ne zasluži naše pozornosti! Pa itak je malo kdo res tako sam, da se dolgočasi. Meni tudi v tistem obdobju ni bilo nikoli dolgčas. Vedno so nekje v bližini otroci, starši, prijatelji, morda celo sosedje... Če le nismo prevelike sitnobe, ker tega se pa ljudje po nekem času kar naveličajo in se odmaknejo od nas. Ti samo poglej našega ežoja, on je bil prej zmatran, ko še ni bil samski...zdaj ga pa kar razganja od zadovoljstva. Ognjič

inteligentka  

član od: 23.10.2008

sporočila: 115

31. mar 2009 15:06

hahahaha, ognjič... tako se govori... ja, včasih prepozno spoznamo, da nekateri res niso vredni; da so izguba časa... dejansko.. in potem spoznaš prave vrednote v življenju.. celo v branju knjige drugače uživaš, če nisi obremenjen.. imaš energijo za življenje.. počasi gre na bolje - in res je bolje.. kar je prej bolelo, je zdaj olajšanje.. da tega ni več.. ne boli - in uživaš... celo - biti sam... in spokojen mir pride... klub zapuščenih žensk ali klub žensk, ki so zapustile - hahaha sliši se dobro! gremo densat? by inteligentka

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15822

31. mar 2009 15:43

Klub srečnih žensk bo kar pravšnji naslov, ni pomembno ali so zapustile ali so zapuščene, samo da so zadovoljne in srečne. Mamamia

mamamia

neznan uporabnik

31. mar 2009 20:50

sveti zakon je bog zvezal in bog ga bo razvezal.vse ostale opcije so za krščanski svet nedopustne.pa lep pozdrav. to sem samo prepisal. hmm Sporočilo je spremenil(a) WRAN51 dne 31. mar 2009 22:28:54

nola  

član od: 25.1.2006

sporočila: 3112

31. mar 2009 21:44

WRAN51 je napisal/a:
sveti zakon je bog zvezal in bog ga bo razvezal.vse ostale opcije so za krščanski svet nedopustne.pa lep pozdrav. hmm

Samo si ti pametan a svi su drugi glupi

nola

inteligentka  

član od: 23.10.2008

sporočila: 115

2. apr 2009 10:06

oh nola - "kva" pa se jeziš? rega... wran51 pač komentira in vprašanje, če se s tem citatom strinja.. jaz, "thanks gad" nisem kristjanka, ker se s temi krščanskimi zakoni (ne vsemi) ne strinjam... ker, če ne bi one uboge trpinčene ženske morale celo življenje trpeti.. in nekatere v resnici to delajo.. mislim, da je greh v takih nekvalitetnih zvezah vztrajati.. ojoj, ojoj - samo to lahko rečem.. otroci pa nastradajo, poznam nekaj takih krščanskih svetnic, ki so imele psihopate za može - otroci pa so potem samomor delali.. ja dobra tema - ta religioznost, fanatizem itd - dosti škode se je naredilo in veliko ljudi se skriva za tako imenovano duhovnostjo.. in si zapirajo oči, bežijo pred sabo in si ne upajo biti to kar so, ali bi hoteli biti oziroma si niso dovolili spoznati kdo v resnici so... nič nimam proti veri, le da ni zlorabljena.. nekje je prav koristna.. by inteligentka

Košuta  

član od: 8.7.2008

sporočila: 199

2. apr 2009 11:15

Draga Štorklja, komaj čakam, kako boš napisala, da si se zbudila in začutila v sebi nov optimizem in vero v življenje. Dala nase najbolj fine stvari, šla ven zaradi mene na kavico in mimogrede opazila, kako te je mlad natakar pomenljivo pogledal. Pa tisti tip pri sosednji mizi je tudi nekam velikokrat poškilil proti tebi, tako se ti vsaj zdi . Nato se boš vprašala, zakaj hudiča si se tako sekirala zaradi stvari, ki je minila, in zakaj se pa ne bi zdaj vpisala na primer na aerobiko/ples/faks/klekljanje, kar si hotela že leta, pa ni šlo, ker bi morda tvoj postrani gledal ali bognedaj kaj očital (ne nujno naglas!) v smislu "ja kdo bo pa poskrbel za stvari doma". In kar naenkrat ugotoviš, da lahko spet delaš stvari, ki ji nisi že leta ali pa sploh nikoli. Največji čar tega pa je, da spet začutiš sebe, se udejanjaš, živiš in pri tem se imaš tako rad. Kolateralna škoda: takšna energija privlači nasprotni (pa tudi isti) spol, da kar poka. Ampak od tukaj naprej se boš že znašla Tako kot je rekla Vendelina jr., vsi imamo kakšno neuspelo bilanco za sabo. Tudi jaz večletno. Pa se mi je zgodilo po natanko zgoraj opisanem scenariju. Nekaj časa sem bila samska - ah, zlati časi . Nato pa se je pojavil nekdo, ki mi je kos - ah zlati časi. Vzponi so zakon, padci nekoliko manj, ampak kar dobro krmariva. Ker oba tako želiva. Drži se in se zavedaj, da bolečina slej ko prej (navadno prej) mine, ker drugače ne more biti. Življenje PO NJEM pa zna biti zelooooo dobro. No, pa saj boš videla. Oglasi se še kaj! Košuta

inteligentka  

član od: 23.10.2008

sporočila: 115

3. apr 2009 11:01

piet.. dober članek! inteligentka

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti