Avstrija - 14 dni - €500

planet_food  

član od: 22.4.2005

sporočila: 81

tema odprta - 11. mar 2009 20:00 | ogledi: 2.885 | odgovori: 21

Pozdravljeni!

Ta tema je nastala po vroči razpravi (skoraj prepiru) med menoj in kolegom s faksa, ali je mogoče potovati po Avstriji 14 dni s 500 EUR "budgeta", pri čemer 149€ predstavlja vlakovna karta InterRail One Country Pass za Avstrijo (8dni vlaka v 1 mesecu). Gre pa za "nahrbtničarsko" varianto.

Zato dajem Vam kulinarikom "nalogo" oziroma Vas prosim za pomoč, da mi pomagate pokazati, da je to mogoče, pri čemer naj bi bilo v preostalih 351€ vključena prehrana, nočitev (sam mislim da bi se dalo tudi zastonj - kakšen park, gozd ali najboljša varianta: CouchSurfing) ter ogledi.

Že vnaprej hvala za pomoč,

Kristijan

planet_food

neznan uporabnik

11. mar 2009 20:23

seveda, moja žena potuje po celi evropi pa ne porabi niti centa.pa lep pozdrav hmm

dari  

član od: 21.8.2004

sporočila: 1521

11. mar 2009 20:26

Mislim,da bi šlo skozi.Hčera je za en teden v New Yorku porabila 8oo eurov.In to za letalsko karto,prenočišče ,hrano,oglede in seveda nekaj daril.Pa še vozovnica za vlak iz Mb.do Munchna.Torej za celotno potovanje 8ooEu. dari

Margot  

član od: 12.12.2008

sporočila: 260

11. mar 2009 21:10

Verjetno bi se dalo. Jaz sem pred dvema letoma porabila slabih 800 evrov za 3 tedne po Bretaniji (letalska karta vključena). Pa bi se dalo še ceneje, če bi prej ugotovila, da so, za razliko od Slovenije, avtobusi bistevno cenejši kot vlaki. Lani pa sem s 500 evri preživela 22 dni v Maroku (letalske karte vključene). Margot

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15821

11. mar 2009 22:31

Da se seveda marsikaj, samo kako. Glede na to, kako si ti zastavil, bi po moje šlo. Malo na tesno, pa vendar.

Recimo nočne vožnje z vlakom, da prihraniš za spanje, pa hudo poceni hrana, za pijačo voda, tu in tam iz pipe v prazno plastenko, pa bi po moje šlo.

 

Poskusit ni greh, čeprav Avstrija ni ravno poceni.

Mamamia

mamamia

RadaJem  

član od: 12.6.2006

sporočila: 1338

12. mar 2009 0:27

Če boš uspel najti zastonj prenočišče (couchsurfing ali hospitality club, na prostem odsvetujem, da ne boš še kake kazni fasal), zagotovo. S hrano se da veliko prišparati, če ješ iz trgovine in s štantov (sadje, zelenjava). Če imaš še status študenta, ti bodo pa tudi dali popust na vstopnine v muzeje itd. V primeru, da moraš plačati prenočišče vsaj 10x (mamamia ti je dala idejo, da lahko kakšno noč prespiš tudi na vlaku, čeprav... Avstrija ni ravno tako velika, da bi se človek na vlaku dobro naspal, poleg tega tako na karti interrail pokuriš dva dni, govorim iz izkušenj), in če si uspeš najti hostle po 20 eur na noč, boš dal 200 eur samo za spanje in eventuelno kakšen zajtrk. V tem primeru boš preživel bolj težko, razen če boš imel poln rukzak hrane Se pa vse da, samo skromen in iznajdljiv moraš biti. RadaJem

Margot  

član od: 12.12.2008

sporočila: 260

12. mar 2009 0:57

Pa saj se da prenočiti tudi v kampih. Margot

ežoj  

član od: 24.2.2006

sporočila: 6302

12. mar 2009 5:20

Se mi pa zdi, da kampi niso ( v europi ) kaj prida cenejši od hostlov.

ežoj

carli  

član od: 17.11.2006

sporočila: 59

12. mar 2009 8:04

Sigurno se da. Saj v kampih ni potrebno postavljati šotora, spiš pač na tleh v spalni vreči in tako plačaš samo za osebo, kar pa znese cca. 5 EUR v povprečju, kar znese za 14 dni 70 EUR. Prerhanjuješ se v trgovinah, supermarketih, pač s tako hrano, ki je poceni in bolj kalorična (seveda ni ravno zdrava, ampak v 14 dneh te zaradi tega ne bo pobralo). Vodo si kupiš v trgovini oz. si jo lahko tudi natočiš v plastenko na benzinskih servisih npr. Kar se pa ogledov tiče, pa se ponavadi izplača kupiti "skupinske" karte za več muzejev hkrati in dobiš tako popust. Če pa si študent pa še dodatni popust. Če si bolj vzdržljive in nekomplicirane sorte se marsikaj da carli

roža  

član od: 25.5.2005

sporočila: 341

12. mar 2009 8:05

Midva sva mesec nazaj spala na Dunaju v super hostlu za 13,50 evrov/noč (5 postelj + kopalnica + WC; brez zajtrka). Se mi zdi zelo ugodno (in vsaj 4 evre cenejše od ostalih hostlov) . So pa javni prevozi malo dražji - 3 dnevna karta (podzemna, tramvaj, bus) stane 18,50 evrov (z njo maš tudi popuste pri različnih vstopninah). Se ti jo splača kupt, če si ne želiš ogledat samo strogega centra; 1 vožnja mislm da stane 1,50 evrov. (cenzurirano....) So pa mene presenetile relativno visoke vstopnine v muzeje/galerije, oziroma dejstvo, da se povsod pošteno plača. Se zavedam, da je to precej normalna praksa, ampak so me očitno v VB (kjer sem bila nazadnje) razvadili, saj je vstop v vrsto muzejev in galerij prost. Glede budgeta - veliko je odvisno od tvojih navad. Jaz, ki se na takih izletih/potovanjih vedno (za študentske razmere) 'razvajam'- vstopnine, CDji, vsaj 1 obrok/teden v (ne najdražji) restavraciji, kakšne malenosti za spomin, kavica na kakšnem živahnem trgu - s takim budgetom verjetno ne bi prišla skozi. Če pa bi veliko koristil brezplačne/zelo ugodne varijante nočitev in bil skromen v ostalih ozirih, pa bi 25 evrov/dan verjetno zadostovalo. roža

Sporočilo je spremenil(a) rimljanka dne 12. mar 2009 08:37:54

Loni  

član od: 12.12.2001

sporočila: 7859

12. mar 2009 8:24

Zanimiva tema, pred leti je nša četvorka preživela tri tedne v ruzak varianti v Turčiji, vse skupaj (tudi letalske karte) je prišlo na osebo 1000 mark. Je pa res, da sem doma vse splanirala praktično v nulo.

Loni Makaroni

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti