Tablete za pomivalni stroj

Lizzie  

član od: 26.2.2009

sporočila: 504

8. jan 2010 15:05

Vanja_v_ZDA je napisal/a:

Meni pa na mojem starem priboru ostanejo packe in jih moram redno čistit še na roke. Izgledajo kot rja, pa ni.

[pika] Vanja
Men se to isto dela na novem WMF priboru na katerem piše, da je primeren za pranje v pomivalnem stroju. Zdj sem kupila neko polirno kremo al čistilo (od WMF) pa bom poskušala, če se bo dalo s tem odstranit. Ker so packe zelo moteče. pinka: ne vem kako je pri tvojem stroju, pri mojem se da regulirat količino porabljenega sredstva za sijaj. In v navodilih piše, da če se pojavljajo lise na posodi, je od prevelike količine te tekočine za sijaj. Poskusi zmanjšat, pa boš videla če je kaj boljše (jst imam na stopnji 3 od 6) Lizzie

pinka  

član od: 17.6.2004

sporočila: 929

8. jan 2010 15:15

Hvala za nasvete, sem ravno dala prat brez tekočine za sijaj. Bomo videli kaj pride ven? lp, pinka

Dragička  

član od: 9.12.2003

sporočila: 8699

8. jan 2010 15:56

Dodaj sol.

Poleg tekočine oz. tabletk, v stroju mora biti tekočina za sjaj ter zadostna količina soli. Jaz še dostikrat dodam "špric" alkoholnega kisa po celotnem prostoru stroja. Vse se sveti, kot... "pasja...". 

 

Pozdravček!

rdkapica  

član od: 31.7.2006

sporočila: 1566

8. jan 2010 16:03

Vanja_v_ZDA je napisal/a:

Meni pa na mojem starem priboru ostanejo packe in jih moram redno čistit še na roke. Izgledajo kot rja, pa ni.

[pika] Vanja
Poznam ta problem. Pojavil se je, ko smo testirali različna pomivalna sredstva (imela sem idejo, da lahko pri pomivalnih sredstvih kaj prišparamo. Ostalo je le pri ideji). Prri nas se le pri Calgonu ne pojavlja rja. rdkapica

Nasja  

član od: 10.6.2003

sporočila: 815

8. jan 2010 16:19

1. nujno je treba imeti zadosti soli v stroju.

2. po možnosti je tudi Calgon bolje kupiti čez mejo

Nasja

pinka  

član od: 17.6.2004

sporočila: 929

8. jan 2010 16:32

Tudi brez tekočine ni v redu. Sol imam vedno, trenutno somatovo.

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17786

8. jan 2010 16:38

Očitno je moj strojček čuden. Uporablkjam (razen tu in tam, morda 2x letno, sol) samo tablete.....Iz H.

rimljanka - zasebno mnenje

Migla  

član od: 16.6.2004

sporočila: 1892

8. jan 2010 17:54

Tablet ne uporabljam, ker se ugotovila, da mi z njimi stroj dobro ne upere posode. Večinoma uporabljam tekoči Calgonit. Zdaj sem našla (v tujini) novi tekoči Calgonit, ki je drugačen od prejšnjega. Točno se imenuje CALGONIT Power Gel (s Enzym tehnologijo). Je super, je žele in je za 60 pranj. Posoda je lepo oprana. Upam, da je že v prodaji v Sloveniji. Migla

Lisa  

član od: 13.1.2005

sporočila: 1812

8. jan 2010 18:34

Imam star Candyjev stroj, po nasvetu na tej strani uporabljam tablete iz Hoferja, sol redno, tekočine za sijaj nikoli. Enkrat na 2 meseca uporabim čistilo za stroj. Problemov nobenih. Fine kozarce tudi jaz perem na roke - po tem, ko se jih je nekaj "zameglilo". Dragička, zakaj uporabiš kis? Ga vliješ v stroj pred pomivanjem ali vmes? Lisa

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti