Če gostu v lokalu takoj "pokasiramo"?

shakra  

član od: 31.3.2007

sporočila: 75

tema odprta - 10. mar 2009 12:08 | ogledi: 3.785 | odgovori: 55

Prosila bi vas za eno mnenje. Lokal, kjer točimo samo pijačo imamo v prvem nadstropju, zdaj pa bomo kmalu, zunaj pred stavbo, odprli vrt. Zaradi tega, da olajšam delo sebi in sodelavcem, razmišljam, kako bi gostje sprejeli, če bi pijačo, s katero jim postrežemo na vrtu, takoj računali. Ali bi bilo dobro na mize dati kakšno opravičilo za takojšnje plačilo? Kako bi vi to sprejeli? Ima kdo kakšno idejo, kaj napisati, da bi gostje sprejeli to za nekaj samoumevnega in se nebi počutili neprijetno.

Hvala za ideje,

shakra

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

10. mar 2009 12:22

Ne vidim fazona v privabljanju gostov na vrt, da bi se jim v nadaljevanju takoj pobralo denar in zraven opravičilo. Oziroma, to se mi ne zdi posebej gostoljubno - to prvenstveno sporoča naslednje: okej, lepo, da ste prišli, kaj boste pili in a lahko takoj plačate? In tega noben gost ne bo razumel kot logistično bližnjico za osebje, večina jih bo pa razumela kot "pridite in plačajte in hitro odidite". Ne vidim ravno cvetočega kšefta s takim pristopom. Gostinci, ki imajo vrt, imajo na vrtu tudi blagajno - ali pa blagajno postavljeno tako, da je nekje na sredini med notranjim in zunanjim delom. Vendelina jr.

beli  

član od: 1.12.2005

sporočila: 81

10. mar 2009 12:24

Zakaj pa ne, to je stalna praksa v večini lokalov, kamor hodim jaz. Sploh na vrtu ali v gužvi. Gostje se hitro navadijo in ni nič čudnega. Če denar ni problem si priskrbite dlančnike, kjer natakar račun lahko izda takoj, pri sebi. beli

mina20  

član od: 19.4.2007

sporočila: 389

10. mar 2009 12:25

Meni se zdi normalno, da če sedimo zunaj na vrtu, pijačo takoj plačamo. Saj natakar pusti račun na mizi in je to zmanenje, da je račun plačan. Povsod je tako. LP mina20

sa_ sha  

član od: 10.12.2008

sporočila: 113

10. mar 2009 12:31

Tud men se zdi to zelo negostoljubno in nepriljubljeno do gostov. Mene to prav odvrne do ponovnega obiska, saj pusti pri gostu sporočilo : No spijte,plačajte in odidite..nekako tako..tudi gostje več zapravijo pri sistemu"plačaj, ko odideš" saj naročijo še kakšno rundo, medtem ko pri zgornjem sistemu gostje spijejo in gredo. Pemislite kaj se vam bolj splača ;) sa_ sha

sasaz  

član od: 4.10.2001

sporočila: 85

10. mar 2009 12:39

Mene osebno prav nič ne moti, če mi natakar takoj poračuna pijačo. Sploh, če grem na kavo med odmorom, mi to ustreza, saj mi tako ni treba čakati na to, kdaj se bo spet prikazal, ker se mi ponavadi mudi. Osebno tudi menim, da opravičilo na mizi ni potrebno, pač je taka politika lokala in pika. Dandanes so ljudje vseh vrst in pač ne moreš biti 100% prepričan, da bodo vsi pošteno počakali na plačilo. Sploh če vedo, da je natakar vmes v 1. nadstropju, se lahko hitro najdejo nepoštenjaki... Saša

chappy  

član od: 3.7.2007

sporočila: 554

10. mar 2009 12:43

Jaz že sama od swebe velikokrat kar takoj ko mi prinese pijačo povem,da bi rada takoj plačala.Res pa enim to ni všeč,nas osebno pa to prav nič ne moti. chappy

tamala69  

član od: 8.2.2008

sporočila: 124

10. mar 2009 12:44

Vendelina jr. je napisal/a:
Ne vidim fazona v privabljanju gostov na vrt, da bi se jim v nadaljevanju takoj pobralo denar in zraven opravičilo. Oziroma, to se mi ne zdi posebej gostoljubno - to prvenstveno sporoča naslednje: okej, lepo, da ste prišli, kaj boste pili in a lahko takoj plačate? In tega noben gost ne bo razumel kot logistično bližnjico za osebje, večina jih bo pa razumela kot "pridite in plačajte in hitro odidite". Ne vidim ravno cvetočega kšefta s takim pristopom. Gostinci, ki imajo vrt, imajo na vrtu tudi blagajno - ali pa blagajno postavljeno tako, da je nekje na sredini med notranjim in zunanjim delom. Vendelina jr.
Se pridružujem in popolnoma strinjam. Plačo si zaslužimo s poštenim delom. Mislim, da vsak delodajalec to pričakuje od svojih delavcev. Če imate dela preveč, pa bo potrebno še kakšnega zaposliti. tamala69

lidka  

član od: 16.12.2002

sporočila: 3690

10. mar 2009 12:45

Jaz sem pa prav vesela, če kdo takoj pokasira!!! Madonca, meni se ne da in nimam časa potem čakat nekega natakarja, natakarico, ga prosit za račun, ki ga itak pozabi, pa vnovič prosit, vmes bi želele že jit, kajpada, pa plačevat. Skratka, 10 min enkega oprezanja za nekom, da BI ŽE plačal ali še več. In takrat nisi posvečen nekemu pogovru s kolegom, kolegico ipd... Blazno mi gre na živce, ko moram klicat, mahat in ne vem kaj še vse, da plačam. In blazno mi gre to, da jih prosim za nekaj, na živce, ker sem zunaj 30 le min, kolikor imam odmora. Evo, zdejle s kofeta z Loni, je bilo prav tako, : ) lidka [sonce]

veverica  

član od: 12.11.2001

sporočila: 1038

10. mar 2009 12:49

Da pijačo plačaš takrat, ko ti jo natakar prinese, se mi zdi korektno. Naučite svoje osebje, da prijazno in na hitro razloži zakaj ste se tako odločili. Plačanje ob naročilu (če je bilo vprašanje slučajno mišljeno tako) pa je bolj neprijetno in bi veljalo na mize napisati kakšno reč ali dve o tem. Sem prepričana, da bi gostje razumeli. veverica

tulka  

član od: 9.8.2008

sporočila: 2960

10. mar 2009 12:55

Tudi jaz sem zelo vesela, če lahko pijačo plačam takoj - mnogo raje to, kot da čakam in čakam, da prezaposleni natakar pride ponovno okoli...

tulka

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?terezija
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti