Če gostu v lokalu takoj "pokasiramo"?

Katarina K  

član od: 5.7.2008

sporočila: 2741

10. mar 2009 13:44

sicer nisem vsega brala, pa vseeno povem svoje mnenje. Kot je čisto na začetku vendi napisala, ni lih, da se takoj vpraša za plačilo. Je pa pri naju z možem tako, dače gremo kam sama vprašava, da če lahko plačava takoj, ko nas postrežejo, ker se nama ne da okoli lovit natakarjev, še posebaj, če je to na kakem vrtu in je gužva.Pol lahko v miru kofetkava, al pa pijeva svojo pijačko. Katarina K http://katarinak.moj-album.com/

anamarija1  

član od: 19.8.2005

sporočila: 5381

10. mar 2009 13:49

Mah, ne razumem tega, kamorkoli grem pri nas seveda na Obali, ko naročim pijačo, pridejo s pijačo in računom in meni se zdi povsem logično in normalno, da takoj plačaš.

Ej Proxima, ali sem spet čudna?

Anamarija

nike  

član od: 25.11.2005

sporočila: 522

10. mar 2009 13:53

shakra, jaz že dolgo delam po lokalih in iz svoje izkušnje lahko rečem, da nositi račune v denarnici ni tako slaba ideja. na začetku je res težko vedeti, kdo je prišel le na kavico ali pa en sok, ko nekaj ečz nekaj časa goste vsaj približno poznaš, pa lahko že vnaprej veš približno kaka bo situacija. jaz sem nosila račune v denarnici, za tiste mize, ki so pa sedeli dlje in naročili več rund, sem pa samo shranjevala v računalnik in jim pač odnesla račun, ko so to želeli. na tak način lahko delaš, če se boš pač odločila za to možnost. drugače pa je moje mnenje tako, da je odločitev "račun takoj da ali ne" odvisna predvsem od tega, kakšna klientela gostov je v lokalu. kjer so predvsem prehodni gostje, ni nobenega problema, če je treba plačati takoj, ker je takih veliko lokalov. sploh tam, kjer je veliko dela, ljudje velikokrat še raje vidijo, če lahko plačajo takoj, da jim ni potem potrebno loviti kelnarja (ljudje so ponavadi pač taki - tut če sedijo sto let, se jim potem, ko se odločijo iti, kar naenkrat zelo zelo mudi:) ) stalni gostje pa so užaljeni, če se jim računa takoj, zato bi se jaz odločala predvsem na podlagi strukture gostov. delati tako, da bo vseč čisto vsem, je pa tako ali tako nemogoče. nike

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15821

10. mar 2009 14:07

Če sedim proč od blagajne, da torej natakarja ni vedno na očeh, potem, če ravno ne nameravam posedat, raje plačam takoj, da ne čakam v nedogled.  Tudi me ne moti, če mi rečejo za plačilo takoj, ko prinesejo pijačo, vsaj v kafičih ne (bi pa čudno gledala, če bi mi pijačo takoj zaračunali v kakšnio restavraciji).

 

Res pa je,d a lahko nekdo prošnjo po takojšnjem plačilu  razume tudi kot nezaupnico gostu, češ bojim se, da ne boste plačali...

Ampak kako različno dojemamo takojšnje plačilo pijače v lokalu kažejo tri izpisane strani ....

 

Mamamia

mamamia

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17786

10. mar 2009 14:08

shakra je napisal/a:
2. Varianta: Vprašam gosta, kaj bo pil, mu prinesem pijačo, zaraven pa račun in mu takoj zaračunam. shakra

Takole je meni osebno najboljše. Idealno za gosta, ko popije in se odloči, d agre, pač gre. prihrani čas sebi in natakarju....njemu v tvojem primeru še stopnice. Zakaj pa ne? saj ni, da bi bili samo natakarji prijazni do nas, gostov. Milsim, da je na vsakem vrtu to lahko nekja povsem normalnega.

Če pa sedim v lepi kavarnici lepega hotela je pa morda drugače. Ker mi je morda všeč, da pride natakar še enkrat do mene.  in malo poklepeta z mano.

rimljanka - zasebno mnenje

shakra  

član od: 31.3.2007

sporočila: 75

10. mar 2009 14:23

Ja, mislim, da bo res najboljše, da stalnim gostom, za katere vemo, da bodo spili več rund, ne pokasiramo takoj, za ostale pa bomo račune spavili v denarnico v primeru, če bodo želeli plačati, ali pa bomo celo takoj pokasirali. Tako, pa sem našla najboljšo varianto. Hvala vsem za prijaznost in lep dan vam želim, shakra

Vanili  

član od: 28.6.2002

sporočila: 78

10. mar 2009 14:35

Meni se ne da čakat in prepogosto prosit da mi pokasirajo. Rada plačam takoj, da odmislim vse in se posvetim branju, svojim mislim ali klepetu ob pijači.

Majdina  

član od: 27.9.2007

sporočila: 281

10. mar 2009 14:47

Tudi jaz rada placam takoj,saj mi ni vsec,da moram cakati,ko zelim odditi. Majdina

Julya  

član od: 9.12.2004

sporočila: 3277

10. mar 2009 14:59

Jaz vedno plačam takoj, ko mi natakar/ica prinese željeno. Govorim za kafiče. Restavracija pa je seveda nekaj drugega.

Julija

nola  

član od: 25.1.2006

sporočila: 3112

10. mar 2009 15:00

Na obali od Sečovelj pa vsaj dol do Brindisija je v barih navada, da natakar skupaj z naročeno robo prinese račun. Če se naroči še kakšna runda pa še enega itd. Plačuje se pa lahko takoj ali pa ko se spije, oziroma ko se natakar spet pojavi kje v bližini, največkrat se pa pusti plačilo in mančo kar na mizi.

nola

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?terezija
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti