8. marec

proxima  

član od: 21.10.2003

sporočila: 2514

9. mar 2009 11:40

Konvencija je bila 19.-20. julija 1948, oni si pa potem izberejo enega od vikendov in imajo zur. Seveda v tem primeru ne smes iti mimo univerze Cornell, precej me je zadela tudi okolica Finger Lakes, pa na poti do Niagarskih slapov je se cel kup zanimivih mestec. lp, proxima

proxima  

član od: 21.10.2003

sporočila: 2514

9. mar 2009 11:45

A propos IJA: zanima me, zakaj morajo Hilary Swank v vseh vlogah tako zverinsko pretepati, po mojem se nisem videla filma, kjer je ne bi tako ali drugace mlatili (Marcel Stefancic, jr. ima tezo, da igralci pravzaprav iz filma v film ponavljajo isto vlogo, samo scenerija se malce zamenja). lp, proxima

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

9. mar 2009 12:53

Thanks for hint. Marcelu velja pritrditi. Hillary razen v Beverly Hillsu 90210 (kjer je začela) niso mlatili. Je pa bila tam ena mlada samohranilka. Ni Hillary namenjeno, da bi igrala nekaj takega, da bi optimizem šprical iz ekrana. Ko sva že pri pretepenih igralcih, ali obstaja kak film v katerem NISO pretepli Harrisona Forda (pa je kljub temu igral v njem)? Brucu Willisu so dali nekaj pavze od tepežkanja v Šestem čutu (oziroma, tam so ga, tehnično gledano, ubili takoj na začetku, samo se ne morem spomniti, če so ga še kaj mlatili prej), medtem ko pri Harissonu že veš, da ga bo najkasneje čez 30 minut nekdo premlatil? Vendelina jr.

proxima  

član od: 21.10.2003

sporočila: 2514

9. mar 2009 13:01

Ja, v American Graffiti ga niso pretepli (samo zletel je s ceste z avtomobilom, ampak prezivel). Ne spomnim pa se, ali jih je fasal tudi v Presumed Innocent ali ne. lp, proxima

Vanja_v_ZDA  

član od: 14.11.2008

sporočila: 6079

9. mar 2009 13:50

Vendelina jr. je napisal/a:
Proxy, a piše na tistem ameriškem bedžu house z malo (hiša) ali veliko (kongres)?Vendelina jr.

 

Tale citat ima oba, House in Senat z veliko. Američani imajo oboje, torej Senat in House in obadva sestavita Kongress. Člani House so uradno "Representatives" in tako vedno napišejo zraven imen, ko jih recimo intervjujajo. V vsakdanji govorici se pa za house representativa uporablja Kongressman.

Vanja

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

9. mar 2009 14:05

Vanjič, thnx. Vendelina jr.

frina  

član od: 8.5.2005

sporočila: 3472

10. mar 2009 18:56

Edino ustrezno praznovanje Dneva žena je odhod na volitev. Da dejansko prispevamo svoje mnenje.

In tega se spomnite ob vsakem vabilu na volitve. To je tudi edina demokracija, ki je očitna in edina pravica, ki je niso uspeli ločiti na moške in ženske.

F r i n a

župca  

član od: 12.5.2004

sporočila: 348

10. mar 2009 19:35

ojla, frina, na to pa sploh nisem pomislila. In še res je - žal še vedno prevelikokrat. Nekako mi ni šlo z jezika (beri. s tipkovnice), vendar se mi zdi, da se v današnjem času praznovanje žensk želi kar nekako zatajiti, skriti ali pa spreobrniti v nekaj drugega. Nekako, kot da bi želeli praznovanje dan žena poriniti v isti koš s starim režimom v nekdanji Jugoslaviji. Pa ni tako. Skozi zgodovino je bila ženska vedno potisnjena v podrejen položaj. Ali pa je igrala pomembno, vendar nikoli priznano vlogo, nekje za zavesami ji je bilo kdaj pa kdaj v zgodovini omogočeno delovanje - naskrivaj ali vsaj neuradno priznano. Istočasno pa ženska potegne ta kratko, ko velja zakon močnejšega. Zato dan žena ne more biti povezan z nobenim trenutnim stanjem v politiki, dan žena je dan vseh žensk, ki živijo v družbi, takšni ali drugačni, v fevdalizmu ali kapitalizmu. In ko praznujem, vedno pomislim na ženske, ki so še danes marsikje po svetu v skrajno podrejenem položaju, ki se iznakažajo v imenu religije in običajev, ki trpijo nadvlado, ki... na koncu koncev imajo manjšo plačo od moških - tudi v Sloveniji.

Moycaa  

član od: 11.9.2004

sporočila: 738

10. mar 2009 19:59

Vendelina jr. je napisal/a:
Brucu Willisu so dali nekaj pavze od tepežkanja v Šestem čutu (oziroma, tam so ga, tehnično gledano, ubili takoj na začetku, samo se ne morem spomniti, če so ga še kaj mlatili prej), medtem ko pri Harissonu že veš, da ga bo najkasneje čez 30 minut nekdo premlatil? Vendelina jr.
Glede na to, da Bruce-a (skoraj) vedno nabunkajo in jim potem vedno vrne milo za drago.... Zakaj Bruce Willis ni igral v Titaniku? Ker bi itak vse rešil. Moycaa

nola  

član od: 25.1.2006

sporočila: 3112

10. mar 2009 20:18

frina je napisal/a:

Edino ustrezno praznovanje Dneva žena je odhod na volitev. Da dejansko prispevamo svoje mnenje.

In tega se spomnite ob vsakem vabilu na volitve. To je tudi edina demokracija, ki je očitna in edina pravica, ki je niso uspeli ločiti na moške in ženske.

F r i n a

Bravo frina, se popolnoma strinjam s tabo.

Pa še nas (tudi mene) ob priložnosti spomni na to, bistveno srž tega praznika.

 

nola

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti