Plazma keks torta

cellnet  

član od: 5.7.2005

sporočila: 566

tema odprta - 1. mar 2009 12:19 | ogledi: 9.423 | odgovori: 3

zadnjič sem brskal po trgovini in zagledal plazma kekse in se spomnil svoje najljube sladice iz časov jugoslavije.

vendar sem preiskal vse, izprašal mamo, teto... in recepta ne najdem. zagotovo ga kdo ima...

vem katere sestavine ima:

plazma keksi, maslo, orehi, (rozine), mogoče jajca..., pa sladkor.

stoji nekaj dni in potem postane božanska... postrežena s sladko smetano.

jo je kdo pripravljal? ima kdo recept?

cellnet

cellnet  

član od: 5.7.2005

sporočila: 566

1. mar 2009 14:42

super, hvala. je nekaj takega je bila. bom poskusil in poročam, če je isti okus. pa vem, da je bilo definitivno maslo in ne margarina. tudi to bom zamnjal. koliko pa gre kaj mleka oz soka, da ne bo premehko? mislim, da v tisti, ki se je spomnem ni bilo žele bombonov, to bom izpustil. koliko rumenjakov pa gre v originalnem receptu v torto? nisem skeptik...;) ker potem odpade domača majoneza, pa mehko kuhana in ocvrta jajca na oko... pa beljakova pena... same dobre stvari... cellnet

Pitončica  

član od: 7.6.2005

sporočila: 1677

1. mar 2009 14:47

Mislim da grejo 4 jajca - rumenjaki se stepejo z margarino (maslom) in sladkorjem, ter čokolado, beljaki pa se stepejo s sladkorjem in se namažejo čez torto ... ampak če ne narediš (bekjake in sladkor) kot je treba, kot pri kakšnih šam rolah, ti bo nasl. dan ta masa oz. beljaki spustili vodo, in bo vse skupaj malo preveč mokro :)

žele bombone tudi jaz ispustim, ker nisem ljubitelj, glede tekočine, pa čist na "uč" :)

lp

 

Pitončica

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti