Pekač iz silikona

jagodna pita  

član od: 19.2.2009

sporočila: 117

tema odprta - 27. feb 2009 8:32 | ogledi: 23.986 | odgovori: 21

zdele bom pekla biskvit iz silikona .a se mora namazat z margarino in kdaj dam ven biskvit?ko je vroč ali hladen?hvala

jagodna pita

Moycaa  

član od: 11.9.2004

sporočila: 738

27. feb 2009 8:50

Jagodna pita - pekača ni potrebno mazati, zliješ v bekač maso in daš pečti. Ko je pečeno pa malo počakaj, da se malo ohladi in potem vzemi iz pekača. Najbrž pa si mislila, da boš pekla biskvit v silikonskem pekaču in ne biskvit iz silikona. Moycaa

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

27. feb 2009 8:51

Biskvit iz silikona? Okej, vem, kaj misliš. Pekača sicer ni potrebno mazati, je pa res, da testo malo "lepše" izpade, če pekač namažeš z raztopljenim maslom/maščobo. Glede tega, kakšno pečeno testo se jemlje ven, ni nobenih razlik glede pekačev - mlačno do hladno se jemlje ven. In da ne boš spet spraševala, kako se testo vzame ven iz mehkega pekača, evo kako: - pekač pustiš na pladnju, na katerem je bil v pečici - pokriješ silionski pekač s peki papirjem in čez položiš narobe obrnjen plitvi pekače - hitro obrneš vse skupaj - in dobiš na papriju biskvit v enem kosu. Vendelina jr.

katka lopatka  

član od: 1.12.2006

sporočila: 4996

27. feb 2009 8:51

Pri prvi uporabi moraš silikonski pekač namazati z maščobo, lahko tudi z oljem. Pri prihodnji peki ga ne bo treba več mazati. Tega nisem naredila, ker nisem vedela in sem imela stalne probleme. Sicer pa sploh ne vem, zakaj sem ga uporabljala. Čeprav nisi tega vprašala, namreč pripominjam (se ne morem zadržati na žalost), da je silikon meni .

katka http://katka-lopatka.moj-album.com/album/5

Sporočilo je spremenil(a) katka lopatka dne 27. feb 2009 08:54:49

mark5  

član od: 4.4.2008

sporočila: 443

27. feb 2009 15:13

Tudi sama sem že večkrat razmišljala o nakupu silikonskega pekača pa se kar ne morem odločit ker mi tako čudno deluje ne vem zakaj ali imam samo predsodek pa me zanima če ima še katera take izkušnje. mark5

tulka  

član od: 9.8.2008

sporočila: 2960

27. feb 2009 15:34

Muffine pečem samo še v silikonu, ne menjam za nobenega drugega. Sem izjemno zadovoljna.

tulka

tamala69  

član od: 8.2.2008

sporočila: 124

27. feb 2009 18:49

tulka je napisal/a:

Muffine pečem samo še v silikonu, ne menjam za nobenega drugega. Sem izjemno zadovoljna.

[hrosc-rdec] tulka
Tudi jaz-popolnoma se strinjam. Imam še okroglega, ki je tudi super. Ne strinjam se, da so silikonski pekači "bljak" kot je napisala Kratka lopatka. Ker jih ni potrebno mastiti, je posledično tudi v pecivu manj maščobe, kar pa vemo, je tudi bolj zdravo. tamala69

petkica  

član od: 15.12.2006

sporočila: 744

27. feb 2009 19:14

tulka je napisal/a:

Muffine pečem samo še v silikonu, ne menjam za nobenega drugega. Sem izjemno zadovoljna.

tulka

Jaz bi kar vse pekače zamenjala za silikonske, kljub temu, da bi bil pogled v "shrambo" pekačev tako plastično barvit, da bi bilo res bljak. Za peko so res super.

toppy  

član od: 10.12.2007

sporočila: 282

27. feb 2009 23:23

Tudi jaz imam en kup silkonskih pekačev- za mafine,za kruh-kito in različne oblike za biskvite ,smreka,zvončki,zvezda,vrtnico za kolač in navadnega za kolač.Nekaj sem jih kupila v lidlu in nekaj v merkurju.Jaz jih po vsaki cca.tretji uporabi malo namažem z maslom.Perem jih v pomivalcu.Meni so všeč. toppy

Kyara  

član od: 24.5.2006

sporočila: 2384

28. feb 2009 3:58

Tudi jaz sem s silikoni zelo zadovoljna. Lepo se speče v njih in tudi perejo se lepo in hitro.

Kyara

tigris  

član od: 9.5.2007

sporočila: 261

28. feb 2009 11:04

Pri prvi peki je ful smrdelo, tak, kot da bi se plastika žgala. Tudi kolački so imeli čuden okus, tako da sem kolačke vrgla na kompost, za silikon pa sem bila v dilemi ali probat še enkrat, če je ta smrdljivi efekt samo pri prvi peki , ali ga kar vstran vreči - pa mi je možek pomagal pri odločitvi - odločno ga je vrgel v smeti (čeprav je kuhinja bolj moja domena) in rekel, da nam tega pa ni treba. Morda je kakšna slabša kvaliteta in potem kakšne "satane" izloča. tigris

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti