Kaj počnete, ko ne morete spati?

Loni  

član od: 12.12.2001

sporočila: 7859

tema odprta - 23. feb 2009 2:03 | ogledi: 3.374 | odgovori: 55

Evo, ura je dve, jaz pa še svetim naokoli. In se sprašujem, kdo bo čez 4 ure vstal. Sem s spanjem ta vikend pretiravala in zdaj pa imam, včeraj 14 ur v kosu plus še dve popoldne, očitno je bilo to mišljeno še za današnjo noč. Prebrala sem že knjigo do konca, oprala eno žehto, malce štrikala, zdaj pa se psihično pripravljam, da grem spat.

Ja, nič, grem probat, če bo kaj s šlafenlandom danes...

Loni Makaroni

lena70  

član od: 8.3.2008

sporočila: 61

23. feb 2009 6:56

Evo tu še ena nočna ptica. Zadnje čase ne spim več kot 3-4 ure na noč pa sem vseeno še kar znosna. Moj predlog- delaj kot jaz, visi na računalniku dokler ne bo pregorel (haha). Želim ti lepo in mirno spanje . Lep pozdrav lena70

matilda  

član od: 16.8.2006

sporočila: 1981

23. feb 2009 8:08

Res ne znam svetovati, ker sploh nimam takih težav - moji otroci skrbijo, da jih nimam. Čez vikend sem spala eno noč šest ur, drugo noč štiri ure in pol. Mogoče vzameš v varstvo otroke, pa bo problem rešen. matilda

lidka  

član od: 16.12.2002

sporočila: 3690

23. feb 2009 8:19

Jaz pa spim preveč, sem kar naprej neneaspana in potem tečna. Ta vikend sem v soboto in nedeljo spala popoldan, sploh nisem bila v "sozvočju s planeti", pojedla 5 kupljenih krofov, ki jih sicer sploh ne jem, na koncu pa dobila svoje zadeve. Danes celo noč nisem spala, ker mi je bilo čudno vroče. Hja, upam, da se bo danes umirilo... : ) lidka [sonce]

ribica  

član od: 31.10.2002

sporočila: 525

23. feb 2009 8:49

Tudi jaz veckrat ne morem spati, pa se s tem neobremenjujem. Najprej poskusim z eno dobro knjigo. Ce ne spet zaspim, navadno vstanem, najprej malo telovadim, da pokurim (vsaj kako) odvecno kalorijo, ki sem jo cez dan zauzila, potem pospravim in pocistim stanovanje, likam pa ne, ker mi ni vsec. Ce me se ne pograbi spanec, grem v pisarno in zacnem delat. Ko sknjizim kakih 100 faktur, sem ze tako utrujena, da samo padem v posteljo in zaspim. ribica

Loni  

član od: 12.12.2001

sporočila: 7859

23. feb 2009 9:11

Saj jaz se ne obremenjujem - več, bi lahko rekla. Ko sem imela resne probleme s tem, ki so načeli moje fizično in psiično zdravje, sem poiskala ustrezno strokovno pomoč, imam pa od časa do časa budne noči. Ko naredim že vse, kar mi pade na misel, peči in kuhati ravno ne morem zaradi ostalih stanovalcev. Pa tudi ob štirih zjutraj grem včasih teč.

In da ne bo kdo mislil, danes sem čiso ok, brez problema vstala, zganjala eno uro spinninga, šla še na fitnes in zdaj čepim v službi ter razmišljam o dveh parih očkov, ki me bosta popoldne čakala doma, da spečemo še eno rundo Recinih krofov.

Vanja, kaj praviš na konec oktobra ali konec novembra? Samo ti trapasti cenovni ponudniki (govorim o easyjetu, da se ne bo kdo počutil užaljenega) za november še nimajo cen na relaciji LJ - London na netu, sem seveda danes ponoči tudi to obdelovala. Morda bi prišla za Thanksgiving, če me hočeš takrat, da vidim ta pravo ameriško požrtijo, saj toliko ste se pa že amerikanizirali v vaši familiji, a ne?

 

Loni Makaroni

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

23. feb 2009 9:20

Loni, zakaj pa nisi delala keglov z geometrijskimi telesi, o katerih tu ne govorimo več? Ker to tako blagodejno naredi.... Vendelina jr.

Loni  

član od: 12.12.2001

sporočila: 7859

23. feb 2009 9:54

U, zlomka, saj se res prah gor nabira.

Loni Makaroni

frina  

član od: 8.5.2005

sporočila: 3472

23. feb 2009 10:23

Včasih imam neprespane noči, potem pa sem taka ko pet dek jetrc na cesti.

Poskusi: vozim se po znani trasi in si skušam ogledati vse, kaj je ob cesti. Če zgrešim, nazaj na cilj. To je sila dolgočasno, sem pa neke noči ugotovila, da tako vožnjo predvajajo na enem našem programu.

Druga zvijača pa je, da se trudim ostati budna...

Meni je najbolj kritično zbujanje ob 4.30, ker ne smem zaspat nazaj, da bi počela stvari, ki jih je za opravit, pa tudi ne morem, ker zbudim ostale stanovalce, ki pa sladko spijo.

Včasih se je z mano zbujal tudi mačkon, ki me tudi najpogosteje zbja sredi noči, da preveri, če ga še bom božala, in šel vsakič z mano v kopalnico. On je potem seveda spal cel dan, ker je bil čisto crknjen od svetle noči.

F r i n a

juma  

član od: 15.6.2007

sporočila: 235

23. feb 2009 13:08

Včasih, ko imam skrb , ali še pogosteje: en kup skrbi, se zbudim okoli 4. zjutraj in ni šanse, da bi lahko zaspala nazaj. Potem perem (stroj), obešam, likam, berem. Ah, tudi lase sem si barvala in si delal frizuro za cel teden. Ostalih glasnih stvari pa tudi jaz ne počnem, da ne zbudim ostalih. Vendy, kakšna, kakšna geo telesa imaš v mislih? Zgleda, da sem nekaj zamudila juma

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti