Delo doma-goljufija 2

tema je zaklenjena

tulka  

član od: 9.8.2008

sporočila: 2960

26. feb 2009 19:43

No, za Ognjičko osebno jamčim, da ni kokoš, je ena krasna gospa. O Loni pa tudi same lepe stvari slišim, čeprav je osebno ne poznam - pa bi jo rada. Toliko o putkah.

Vrtnica123, če si res rodila pred dvema tednoma, ne išči dela na domu, raje se posveti novorojenčku. Če nujno potrebuješ delo zaradi finančnega stanja - nimaš trenutno nikogar, ki bi ti pomagal? Mislim, da si trenutno zaslužiš oddih in uživanje z malčkom...

tulka

Tatjana  

član od: 10.4.2002

sporočila: 301

26. feb 2009 20:19

Glede na tvoj besednjak, draga Vrtnica123 in na tvojo slabo pismenost mal dvomim, da imaš diplomo. Ne dvomim pa, da si jo najbrž želiš... Tatjana

jampina  

član od: 5.12.2007

sporočila: 229

26. feb 2009 21:55

Postaja zanimivo.Včasih smo mamice vso pozornost namenile novemu članu ,sploh pa v prvih dneh življenja ,nam je zmanjkovalo časa za kaj drugega ,a je po novem drugače? Vseeno pa vso srečo pri iskanju dela jampina

_ribica_  

član od: 31.8.2008

sporočila: 21

27. feb 2009 0:42

Samo svašta lahko rečem. _ribica_

Kyara  

član od: 24.5.2006

sporočila: 2384

27. feb 2009 4:03

 Tudi jaz! Svašta!

Kyara

frina  

član od: 8.5.2005

sporočila: 3472

27. feb 2009 8:56

Upoštevam, da je bila Vrtnica ob pisanju uvodnega sporočila zelo, zelo jezna.

Njen primer dokazuje, da je VSAKA obveščenost o falotih, ki jemljejo denar iz žepa tistim, ki bi radi pošteno delali ( in delo na domu je pošteno delo ). Pa je vseeno, ali to človek dela, ko pride iz službe, ali takrat ko malo dete spi.

 

Vsekakor z reakcijo nobenega od vpletenih nisem zadovoljna. Preprosto bi bilo potrebno povedati, da žaljiv odnos do drugih sogovornikov ni primeren. Nekateri, in pri tem ne mislim na BESNO Vrtnico, so večkrat nesramni, pa se nihče ne potrudi  s pojasnilom, da tak stil ni primeren.

Tule mi je prišlo na misel, da bi moral Jernej nekje napisati tudi pravila obnašanja. Ki bodo veljala za vse,

 

Vrtnico 123 pa prosim, naj mi na ZS napiše, kaj se je zgodilo. Mogoče se še da kaj ukrepati.

F r i n a

Loni  

član od: 12.12.2001

sporočila: 7859

27. feb 2009 9:48

Evo, sem poslala domače ovaduhe v poizvedbo, če sem že tam doma. Hiša s to številko že stoji, ampak to je pa to. Mama bo še malo povprašala okoli. Je pa na netu napisanega ravno o dotičnem someščaneu že kar nekaj besed:

http://med.over.net/forum5/read.php?59,5183264,51

Loni Makaroni

vrtnica123  

član od: 19.2.2009

sporočila: 7

27. feb 2009 10:38

Hi! Vsem , ki sem Vas prizadela se opravičujem,ker sicer nisem tako hitre jeze sem prav misnila z veliko jezo. Morate pa priznati, da ste tudi ve mene. Odločila sem se, da nebom več sodelovala pri forumih. Lepo se imejte, Lp vrtnica123

frina  

član od: 8.5.2005

sporočila: 3472

27. feb 2009 10:45

Tola sta dva linka, ki sta pomembna: vpogled v evidenco podjetnikov, ki SMEJO nuditi delo, vse ostalo je delo na črno in link Inšpektorata za delo, kjer lahko vložite prijave.

 

 

http://www.ajpes.si/prs/

 

http://www.mddsz.gov.si/si/delovna_podrocja/inspektor

 

 Navodilo:

 

Vsakega podjetnika, ki ponuja delo na domu, preverite na ajpesovem spisku, kjer MORAJO biti obvezno vpisane vse pravne osebe, ki lahko ponujajo delo drugim osebam. Če ni v registru, in ta BOLČINA ni, gre za dve kršitvi: oseba, ki delo ponuja, dela na črno, OGLAŠEVALEC, v tem primeru Salomonov oglasnik pa oglasa brez izpisa iz registra NE SME objaviti, sicer se ga kaznuje.

 

Svoje ugotovitve posredujte na elektronsko pošto Inšpektorata za delo in prijavite obe osebi. V tem primeru tega BOLČINO ( evidence se dnevno ažurirajo) in Salomonov oglasnik.

 

Isto prijavo NAPIŠITE in zahtevajate povratno informacijo. PODPIŠITE in priporočeno pošljite na Inšpektorat.

 

Inšpektorji ne morejo ukrepati, če ni prijave, koristno pa je tudi opisati, kaj se dogaja ter priložiti vse listine: oglas, pogodba , dopis ipd.

Če gre za goljufijo, napišite prijavo na tožilstvo, ki posreduje policiji, da razišče. Pristojna je tudi tržna in davčna inšpekcija, pač glede na kršitve. Vedno priložite dokaze, ker je to edina garancija, da se kaja premakne.

 

Vedno napišite, da zahtevate pisno poročilo o ugotovitvah, do katarega imate pravico po zakonu.

Obveščenost je  edini način, da se lahko prepreči taka dejanja.

Delo na domu ni nobena lenoba, v drugih državah je to pogosta praksa, samo tam barabe najbrž pravočasno onemogočijo.

 

 

 

F r i n a

jernej  

član od: 30.8.2001

sporočila: 4876

27. feb 2009 10:46

frina je napisal/a:

Tule mi je prišlo na misel, da bi moral Jernej nekje napisati tudi pravila obnašanja. Ki bodo veljala za vse,

F r i n a

 

http://www.kulinarika.net/pravo.asp

Jernej - Urednik Kulinarične Slovenije

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Tema je zaklenjena, zato vanjo ne morete več pošiljati sporočil.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti