Ma, prej sem se malo zezala, ampak v resnici se ne spomnim, kdaj je kdo zadnjič rekel, da gre "čez mejo". Ponavadi rečemo v kateri kraj gremo in to je to.
"Čez mejo" smo hodili takrat, ko je bil še gušt skrivati robo, ki smo jo kupili in ko je bilo treba reči cariniku, da "nimamo nič za prijaviti", ko si imel kontrole na meji, pa zapornice in spuščanje enega po enega, skratka za nakup "čez mejo" moraš imeti carinka in zapornico in malo suho grlo, ko gredo proti tvojemu avtu....
....in to spada vedno bolj v področje nostalgije.
Zgolj to, da ljudje govorijo drug jezik, to nekako ne zadošča kriteriju "čez mejo"- v tej naši deželi se ga ni kraja, ki bi bil več kot 100 km oddaljen od katerekoli meje.
Vendelina jr.
Osebni trener
vidim, da je tudi tu tema zaradi nekaterih čisto zašla. So mi prijateljice priporočile ta forum pa je žal že na moje drugo vprašanje odgovorov na temo bolj malo, ker imajo nekateri tu funkcijo ' kvarionov'.
sasah
sasah, osebni trener nekako ni v prvi vrsti na kulinarični strani, morda je pa zato tako.
No, zdaj pa vse vem. Hvala.
Vanja![]()
Še podpis preverjam. Očitno dela, hvala rimljanka...
Vanja
Da še malo nadaljujem s smetenjem - Loni je glih danes šla na pošto po pošiljko iz Nemčije in jo je že preizkusila. Kupila sem Zlato knjigo o čokoladi v angleškem jeziku, ker je bila v primerjavi s slovensko izdajo prav fajn poceni (pri nas 49, tam 20 in z zastonj poštnino).
Drugače smo pri naši hiši prevekslali od "čez mejo" "k sosedom".
Loni Makaroni Midva hodiva "v schengen", hihi..:)))
lp, proxima
Pa zavijmo še malo na dejansko temo. Verjetno se cene precej razlikujejo, a me vseeno zanima, koliko staneura vadbe pri takem osebnem trenerju.
kletka
Sarkozy plačuje 160 EUR na seanso, ostali pa malo manj....
http://www.delo.si/clanek/74743
Je pa pri telesni vadbi do neke mere primerno, da jo človek plača. Ker te to, če nič drugega, prisili, da pozimi malo potelovadiš, namesto, da bi lenaril. Vsaj jaz grem raje telovadit, ker bi me preveč bolelo, da sem plačala tisto polletno izkaznico, sedaj je pa ne koristim......S tem, da sem jaz za šest mesecev plačala toliko, kot Sarkozy za dve uri in pol......
Vendelina jr.
Sporočilo je spremenil(a) Vendelina jr. dne 22. jan 2009 09:31:26
...in kaj pravi na to Karla?
K
Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.
Za pošiljanje sporočila v forum se prijavite ali vpišite.
Prijavite se lahko tudi z Google računom.
