Jedilniki po montignacu

Katarina K  

član od: 5.7.2008

sporočila: 2741

26. jan 2009 18:39

Nujno prosim za nasvez za marmelado iz pomaranč. sem nardila kot sem rekla, pa je že ratalo grancasto in občutek imam, da se ne bo nardilo v marmelado, ker ni želirnega sladkorja. Ali naj ga dam, ali naj pustim, da se ta kaša pač nardi kot se bo. Mi je žal dve uri elektrike, če ne bo nič iz tega. Če ima kdo kakšne izkušnje z to marmelado, lepo prosim za nasvet. Katarina K http://katarinak.moj-album.com/

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17788

26. jan 2009 18:43

kaki dve uri, no. Kaj pomeni grancasto, ne vem. Ampak, iz enega kg pomaranč nimaš pol ure kaj kuhat, pa bo marmelada še preveč gosta. je pa treba mešati, a voda čimprej izpari. Pri taki marmeladii (nazadnje sem jo kuhala v soboto) nikoli ne uporabim želirnega sladkorja (sploh ga ne, če že kdajm potem pač želin).

rimljanka - zasebno mnenje

morska medvedka  

član od: 31.8.2004

sporočila: 2716

26. jan 2009 18:49

Ojla.

Jaz sem dobila želirni sladkor s fruktozo.

Pomaranče sem olupila in narezala na kockice (2 kg) in dodala sesekljana jabolka in hruške (1 kg).

To sem malo segrela, dodala želirni sladkor, cimet, mlete klinčke, malo koriandra.

Skuhala.

Kozarčke sem umila, dala v pečico na 100 stopinj. Potem sem v kozarčke nalila kuhano marmelado, jih zaprla in postavila v pečico segreto na 100 stopinj, pečico ugasnila in pustila da se je vse skupaj ohladilo.

Mogoče je celo malo presladka in bi lahko dala več sadja.

Bom vedela za drugič.

 

Isto sem naredila tudi s kilograma borovnic. Te marmelade je sicer ratalo zelo malo, jo bom pa jutri za zajtrk že sprobala.

Upam, da sem komu pomagala.

 

MM

Katarina K  

član od: 5.7.2008

sporočila: 2741

26. jan 2009 18:55

U fruktozni želirni saldkor. To me pa zanima. kje si ga pa kupila, če mi poveš prosim. No grancasto pomeni po naše grenko, da malo greni. No upam, ko bo narejeno, da bo ok. Imam nek slab občutek, da se ne bo nardila marmelada, ampak neka kaša, ker ni cukra oz, sem dala premalo fruktoze. po moje je želirna fruktoza zelo dobra stvar za marmelado. No bomo vidli, ko se nardi do konca. Mogoče mi pa le rata. Hvala, ki sta se tako jitro javile rimljanka in morka medvedka. Katarina K http://katarinak.moj-album.com/

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17788

26. jan 2009 19:05

jasno je, da taka marmelada, ki vsebuje komaj kaj sladkorja ni enaka oni, ki ima vsaj pol sladkorja (take so večinoma klasične kupljene. Sem pa prepričana, da mora biti vseeno dobra. če se ti bo kuhana zdela vseno premalo sladka, dodaj še malo sladkorja in še nekaj časa kuhaj.

Katarina K  

član od: 5.7.2008

sporočila: 2741

26. jan 2009 21:57

no pa je ratala. bom poročala jutri kaka je po okusu, ki danes mam vodnega. hvala za pomoč. Iskreno hvala. Katarina K http://katarinak.moj-album.com/

tulka  

član od: 9.8.2008

sporočila: 2960

26. jan 2009 22:29

Katarina K, želirno fruktozo sem našla v Mercatorju v Kamniku. Če je ni v tvoji okolici mi piši, lahko ti jo pošljem (ne boš prva :)).

tulka

tulka  

član od: 9.8.2008

sporočila: 2960

26. jan 2009 22:30

MM, koliko fruktoze si dodala za 2kg pomaranč (+ 1kg jabolk in hrušk), da je malce preveč sladko? Sprašujem, ker nameravam jutri kuhati marmelado, sicer še z limonami in limetami, ampak vseeno...

tulka

tulka  

član od: 9.8.2008

sporočila: 2960

26. jan 2009 23:04

Jogurti z malo maščobe (poenostavljeno)

Jogurtom z malo maščobe so dodani aditivi, ki jim povrnejo vonj, belo barvo, okus in teksturo. Maščoba je za sestavo oz. konsistenco jogurta ključnega pomena. Ob njenem odvzetju je jogurtu zato treba dodati zgoščevalce - želatino ali škrob, sicer postane po teksturi podoben mleku. Za izboljšanje okusa vsebujejo nekateri lahki jogurti umetna sladila ali umetno zvišano vsebnost laktoze (mlečnega sladkorja). Jogurti z nizko vrednostjo maščobe vsebijejo tudi več konzervansov kot navadni jogurt. Da dobi lahki jogurt privlačnejši izgled, mu lahko dodajo tudi barvila.

Lahki sadni jogurti pa so pravi koktaili arom, ojačevalcev okusa, umetnih sladil in ostalih aditivov. Eden od sadnih jogurtov je celo prišel na prvo mesto testiranih živil glede na vsebnost aditivov.

Najboljši jogurt je domač. Kateri je na testiranju sicer dosegel najboljšo oceno zaradi reklame ne smem povedati, bil pa je slovenski, navaden, s polno vrednostjo maščobe.

tulka

morska medvedka  

član od: 31.8.2004

sporočila: 2716

26. jan 2009 23:28

Tulka, držala sem se navodil.

Na mojo količino sadja sem dodala en paket želirnega sladkorja (3:1).

Po mojem, bi lahko dala kar polovico manj. Ker je bila zmes že sama po sebi lepo gosta.

Na napakah se učimo. Ko zmažem to marmelado, bom popravila napako

MM

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecanjica1998
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti