Tašča me dobesedno sovraži in mi grozi celo to,da me bo ubila

tema je zaklenjena

čvekica  

član od: 23.10.2008

sporočila: 62

15. jan 2009 21:17

Oj! Me je debata not potegnila, da še jaz kaj povem. Po dolgih letih slabih odnosov s taščo. s tem da sem bila za njo glavni krivec vedno jaz, karkoli se je dogajalo, s tem mislim tudi na bedarije s katerimi nimam nobene veze ( slabo vreme ), nikoli nisem bila vredna njenega sina, pa čeprav sem kot 17-letna patriarhalno odgojena smrkla prvič stopila k njen v hišo. Nikoli ji nisem nasprotovala, ker pač moramo spoštovati starejše, po enem letu skupnega življenja sva se odselila in spet sem jaz kriva, pa sebična, pa ni da ni, ker sem odvlekla njenega sina od nje, pa čeprav nas je bilo pri njej 9 pod eno streho. No ja, zenska je hotela na vsak način imet zadnjo besedo pri vsem, nas imet pod nadzorom dirigirat, predvsem pa si izmišljati o meni ni da ni, možu filat glavo, k sreči je bil on realen in na njega ni veliko vplivala. Pač ko je imela tiste svoje napade ljubosumja, besa in ko so dosegli vrhunec, smo enostavno za nekaj časa prekinili stike. KO se je zavedla da ni uspela se je potuhnila in zopet prišla na obisk kot da ni bilo nič. Vrhunec je dosegla takrat ko se ji je ponesrečil drugi sin z avtom in sem bila spet jaz glavni krivec, tistih trenutkov se ne spominjam rada, ker sem bila po tem tudi sama že na antidepresivih. Po dveh letih se je navidezno umirila, potem je zbolel tast in glej ga zlomka, spet sem bila jaz kriva. Po njegovi smrti smo spet čisto prekinili kontakte, ker je ženska res imela probleme s psiho. V teh dveh letih si je pač izbrala neko drugo žensko, češ da je ona tista ki je primerna za njenega sina in ne jaz. Pa da naj ga pustim da gre, da ona bo dobra duša in mi bo ONA dala NAJINO stanovanje, ter da bo ona plačevala preživnino za moja otroka, ker on ju kao niti ne rabi, saj lahko naredi druge. In da sem jaz kurba, pa prasica, pa nevem kaj še, k sreči je bil mož ob meni. Skratka so ženske ki imajo psihične težave, o katerih lahko debatiramo še in še, ni vse tko ćrno kot zgleda na začetku in nimamo vsi idealnega življenja. Mislim pa da je treba pustiti času čas, se ne pretirano obremenjevat s temi stvarmi in samo z dejanji lahko dokažeš da si prava žena za njenega sinka, in da je lahko tudi ona del vajinega življenja, če le dojame da si sin sam izbira življensko sopotnico. Uh, upam da nisem preveč zatežila, no pri nas je trenutno že cirka eno leto spet zatišje, vse funkcionira, se pogovarjamo, pride na obisk, vendar pred menoj je še vedno zelo visoka distančna stena, za katero nevem če jo bom lahko kdaj preskočila. čvekica

VilmaS  

član od: 10.10.2003

sporočila: 1067

16. jan 2009 7:16

Ne vidim smisla v stikih, kjer so na sporedu grožnje. Ljudi proti njihovi volji ne spreminjamo, lahko pa izbiramo, če jim bomo nasilje dovolili ali ne. Zamere do groba ne prakticiram, pričakujem pa od tistih, s katerimi imam stike, vsaj malo spoštovanja in dokler tega niso sposobni, jim ne dovolim, da me nadlegujejo. In kdor je nasilen (verbalno nasilje zna biti še hujše od fizičnega), paše v isti koš, pa naj bo to tašča, tast, partner (alkoholiziran ali ne), lastni starši ali pa celo otroci (se spomnite prispevka "Mamo priklenil na radiator"?).

V izogib "grehu" so marsikateri otroci dovolili staršem, da so jim dobesedno zavozili življenje. Poznam za cel avtobus "stricev", ki v mladosti od svojih mater niso dobili "žegna" za ženitev. Nesojene snahe so si našle drugega, mama je še naprej kuhala in prala in "kar lepo" sta živela do konca njenih dni. Takrat pa je vlak ponavadi že daleč in (če ne že prej) večina "stricev" poseže po steklenici.

 

LP, V.

angela33  

član od: 28.2.2008

sporočila: 71

16. jan 2009 8:25

VilmaS! Dobro si napisala. Ko bi vsaj katera od teh mam to prebrala. angela33 Sporočilo je spremenil(a) angela33 dne 16. jan 2009 08:26:32

TORTICA  

član od: 5.8.2002

sporočila: 990

16. jan 2009 8:53

Vsega nisem brala, napisala pa bi le to: Nikoli , ampak res nikoli, ne poskušajmo spremeniti drugih! Spreminjamo lahko samo sebe in svoj odnos do okolice/problema. Če nam to uspe, se spremeni tudi okolica. To seveda ni zraslo na mojem zelniku, sem pa še kako to sama preskusila in od takrat dalje v vseh problemih enako svetujem drugim.

bisagolf  

član od: 16.11.2008

sporočila: 135

16. jan 2009 9:00

Issi enkratno si napisala. No in zdaj naj otrok spoštuje takšne starše,(oziroma obratno starši otroka), če ravnajo z njim kot s smetjo, ga nespoštujejo, ga zaznamujejo za celo življenje? Zato pravim, (in to je moje mnenje), če ne najdeš skupni jezik pa naj bo to tašča (to je v mojem primeru) ali s komerkoli v družini, boljše da prekineš stike s takimi osebami, kot so mnogi napisali v teh primerih. In imajo mir. So čisto pozabili, da sploh obstajajo. In jaz (in še enkrat pravim to je samo moje mnenje) stojim za tem. V nedogled se je brezveze ukvarjati s takšnimi ljudmi, s katerimi ne prideš do konca. S tem samo sam sebe uničuješ. Vem in poznam ljudi, da pa tega niso sposobni storiti, da bi prekinili stike brez problemov. Nimajo takega značaja. Hitro tudi pozabijo, kaj so jim storili in jim oprostijo. In kot stranski opazovalec kaj vidim? Začaran krog: nonstop kreganje, (še bolj žalostno, ko morajo to poslušati otroci) zamera, nekaj časa en čez drugega grdo govorijo, potem pa vidiš, kako znova skupaj se smejijo, govorijo. Čez čas se krog ponovi. A ni to malo noro? In zdaj mi povejte, katera oseba se bolj smeši? Ta ki se vrti v začaranem krogu ali ta, ki rajši prekine vse stike po dveh treh neuspelih pogovori z takšnimi osebami? bisagolf

onija  

član od: 21.11.2004

sporočila: 99

16. jan 2009 10:16

Uf! Dobro ste se razpisale. 10 strani v pičlih dveh dneh . Priznam, da nisem brala vsega. Issi in Tortica . Točno tako. Dragička. Jaz 20 let nisem govorila z očetom. Tako dober je bil do mene . Ne bom razlagala zgodbe, ker sem se že zdavnaj odločila, da o tem obdobju svojega življenja ne bom več razmišljala, ampak mislim, da je tisti, ki namenoma škoduje svojemu otroku bolj v smrtnem grehu kot prizadeti otrok, ki se je odločil s tem prekiniti. Sarin. Glede tega, da bo policija posredovala na grožnje, ti lahko iz izkušenj povem, da ne morejo ukrepati dokler ne pride do poskusa storitve kaznivega dejanja. Nasvetov glede tega, kako postopati do tašče, ti ne morem dajati, ker hvala bogu tovrstne izkušnje nimam. Moja tašča je ... vredu. Zastopiva se koliko je potrebno. In to (že) skoraj 16 let. Čeprav si je želela pristnejših odnosov in tikanja in ne vem kaj še vse, ne spustim bližje. Živiva nekako tako, da jaz pustim njo pri miru ona pa mene. Saj je imela tudi ona svoje finte, ampak jaz sem lepo tiho in naredim po svoje. Ko si je brez naše vednosti naredila ključ od vhodnih vrat naše hiše, sva preprosto zamenjala ključavnico . Živeti poskušam tako kot pravi rek: živi in pusti živeti. Čisto vedno mi ne uspeva, ker mi tu in tam kdo preveč zagreni, ampak ob zavedanju, da imam tudi sama napake, kar gre. In predvsem: NE DOVOLIM, da mi slabe izkušnje zagrenijo življenje. Ko mi kdo zaloputne vrata pred nosom si izkopljem luknjo pod zidom, ki vodi na "prostost". onija

inteligentka  

član od: 23.10.2008

sporočila: 115

16. jan 2009 10:51

bravo vilma in bravo issi.. tako se govori, ker res ne vem zakaj vi bejbe, verjetno s pomankljivo samozavestjo klečeplazite pred temi veščami... zakaj potrebujete samodokazovanje, dokazovati se ženskam, ki jih sploh nič ne brigate.. ker jih ne briga niti zase, ki so nezadovoljne, same sebi neprivlačne, nepotešene in potem to stresajo okoli na lepe, mlade, prizadevne snahe, ki se trudijo in jim tašče zavidajo njihovo energijo in mladost.. ker so jo same morda zavozile in se niso realizirale ne v ljubezni, ne kje drugje.. potem pa trosijo gnev... ampak, v čem je problem?.. da te taščine težave jemljete osebno, ko bi morale pogledati na to z distanco oziroma razumeti, da je to teženje njihov problem, ne vaš.. veste kaj je zavist? ko lačen gleda sitega - ali pa ga gleda, ko je... in mu zavida hrano.. ko starejši gleda mladega in mu zavida energijo in lepoto, ki jo ima.. ko osamljen človek, samski gleda par, ki se ljubi... in zavida... tega je na žalost veliko... zakaj se igrate s svojo srečo? ali ni to že mazohizem? ne vem razložiti zakaj se na netlogu ne odpre stran - morda, če se niste prijavili - netlog vtipkaš in potem se vpišeš in nato vtipkaš nikenikasi - in tam sm pa jst.... naj vam kdo pomaga.. ne se jezit name, ker sem včasih ostra, a res, ne dovolite si, da vam drugi kalijo srečo.. saj čas tudi marsikaj prinese in zadeve se lahko v momentu korenito spremenijo - nekateri ljudje tudi sprevidijo... in potem, ne boste verjeli jočejo, jočejo, ker so naredili toliko napak - takrat je čas, da se gre naprej.. da se misli na sedanjost in kakšni se kažemo svojim otrokom - da ne vlečemo svojih otrok v ta čudna razmerja.. da jim stojimo trdno ob strani, ne pa, da dovolimo, da nas gledajo vse zadete od pomirjeval.. ja, ja princip črne ovce še vedno laufa tu pri nas.. nekdo pač je kriv za vse... nekoga moramo obtožiti.. sistem vzgoje - črna ovca.. nekako lažje se živi, če je nekdo drug kriv - opere se svojo vest... a kmalu pridejo trenutki resnice - soočenje s samim sabo.. no, res ene pa je res treba nekam poslat - ker zloba je pa hudič.. ampak, jaz sem jo že znala razorožiti - s tem, da sem jo razumela in se temu primerno obnašala -mrtvohladno, ker se me ni dotaknila več, ko sem jo razumela.. ženske ne grešite, otrokom pokažite druge vrednote.. - še enkrat - netlog (prijaviš se) in potem nikenikasi - moralo bi prijeti pa, pa inteligentka

matilda  

član od: 16.8.2006

sporočila: 1981

16. jan 2009 11:02

Si toliko reklame naredila, da sem iz firbca šla gledat netlog in tvojo stran. Tista tvoja slika mi je pa prav všeč. Pokaži raje še kaj delaš... matilda

rebecca  

član od: 19.3.2002

sporočila: 2739

16. jan 2009 11:03

intaligentka, za dostop do tvojega profila se nikakor ni potrebno prijavljat. Lepo da se imas za ostro, meni se zdis samo povrsna. Razglasas eno, delas drugo. In zalis druge, ceprav se ti zdi da ne..... LP, R.

inteligentka  

član od: 23.10.2008

sporočila: 115

16. jan 2009 11:37

del ene moje slike je gor - bom pa poskusila še kaj naložiti.. izdelke otrok in moje slike, risbe... lepo prosim, da mojih pisanj nihče ne jemlje osebno - jaz le na splošno razmišljam.. in to o zadevah, ki jih premlevam in berem o njih.. za površno se nimam - to je udarec mimo... sad mojih življenskih izkušenj je moje pisanje in včasih uporabljam tudi prispodobe, tako slikovito kot v mojih slikah.. upam, da to ni preveč šokantno za vas... smo pa različni na tem svetu - to se ve - vsak drugačen - vsak enakopraven in strpnost je lepa čednost... by inteligentka

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Tema je zaklenjena, zato vanjo ne morete več pošiljati sporočil.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti