Arag

kriznana  

član od: 14.10.2006

sporočila: 602

tema odprta - 13. jan 2009 11:53 | ogledi: 3.431 | odgovori: 4

Mogoče res ne spada sem ,ampak vseeno.

Ker bom vlagala odškodninski zahtevek v podjetju ,mi je nekdo priporočil tudi podjetje ARAG D.o.o iz ljubljane.Nudijo namreč več pravnih pomoči.

Mene pa zanima,če ima mogoče kdo kakšne izkušnje z njimi.?

Ali je kdo že slišal za njih?

Prosim za kakršnokoli mnenje glede njih

kriznana

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

13. jan 2009 12:10

Na temelju tega, kar si napisala, je v osnovi nemogoče karkoli reči v smislu za/proti. Zadevna gospodarska družba ima svojo spletno stran (je pa članica grupacije ARAG), na kateri se vidi, da prodajajo zavarovanja in skladno s tem se sklepajo tudi pogodbe. Vsako zavarovanje ima s sabo tudi pogodbo. In če pride do škode in če pogodba krije tako škodo, potem se seveda uveljavljajo klavzule iz pogodbe. Ker ne vem (in v osnovi me ne zanima in tudi ni ravno primerno, da bi predmet svojega zahtevka razlagala na javnem portalu) zakaj vlagaš odškodninski zahtevek - v smislu, kakšen splet dogodkov je pripeljal do situacije, za katero ocenjuješ, da je potrebna odškodnina in kakšne pogodbe so pogojevale odnose, zaradi katerih je nastal splet dogodkov, ki je šel v škodo - mi v osnovni ni jasno, ali imaš kakršnokoli zavarovalno polico ali pa je nimaš, oziroma, kakšne dokumente imaš. Ti pa povem takole: odškodninske tožbe čisto lepo vlagajo vse odvetniške pisarne in te bodo tozadevno čistlo lepo sprejele, pogledale zadevo in ti povedale ali je kakšna realna možnost, da dobiš tisto odškodnino. Vendelina jr.

Asja  

član od: 23.10.2002

sporočila: 515

13. jan 2009 12:15

Zelo zelo ti odsvetujem vlaganje odškodninskega zahtevka prek podjetij, ki se s tem ukvarjajo. Raje najdi odvetnika. Ta ti bo realno svetoval koliko lahko pričakuješ. Pri iskanju odvetnika ga najprej vprašaj kakšni so stroški, ker nekateri (neupravičeno) zaračunajo oz. vzamejo % od dobljenega zneska. To pa ni prav, saj zavarovalnica sama pokrije odvetniške stroške. Najprej pa moraš seveda končati zdravljenje. Lp, Asja

patty  

član od: 2.9.2005

sporočila: 298

14. jan 2009 13:12

Arag je nemška zavarovalnica, ki nudi pravno zaščito. Vendar pozor, pravna zaščita velja za dogodke, ki še niso nastali zato se pri tem primeru ne bi mogli poslužiti njihove pomoči, glede na to, da je dogodek že nastal. Je pa tako, v njihovem združenju je veliko odvetnikov, vsak je seveda strokovnjak na svojem področju in vsekakor je bolje, da imaš na razpolago več strokovnjakov, kot pa enega. Jaz osebno imam sklenjeno pravno zaščito. Pa srečno ! patty

akire00  

član od: 12.1.2009

sporočila: 44

28. jan 2009 18:24

ARAG je zavarovanje pravne žaščite. To je ful dobra stvar, jaz jo imam. Če bi rada kaj več zvedela o tem me pokliči na 041/649 430. akire00

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti