Volna

sinicka  

član od: 2.6.2010

sporočila: 304

16. jan 2013 21:23

Marija, hvala za informacijo. Trgovina je v Velenju, tako, da mi pride tudi prav. 

anaeva, hvala za trud, sem tudi sama razmišljala, da si bi naročila preko spleta a raje bi kupila v trgovini.  

sinička

sonce51  

član od: 4.4.2008

sporočila: 237

17. jan 2013 7:22

Pozdravljena!

Moj sodelavec takšne šale prodaja po 15 €. Sama nisem bila pozorna, sem mislila, da je to neka posebna tehnika ročnega dela in na kraj pametni mi ni prišlo, da so ti šali  pleteni. Sicer ne razumem, kako se to plete, saj zgleda kot, da bi bilo na sredini povezano ... ne vem oz. si ne predstavljam.

 

 

sonce51

sinicka  

član od: 2.6.2010

sporočila: 304

17. jan 2013 7:49

Pletenje ni preveč zahtevno.

Tukaj prilagam link, da si boš lažje predstavljala, kako to deluje.

 http://www.youtube.com/watch?v=8BNBjOIledk 

 

Lp



sinička

Sporočilo je spremenil(a) sinicka dne 17. 2013 07:50

JanisJoplin  

član od: 20.1.2011

sporočila: 1953

17. jan 2013 9:50

Tole je pa zelo zanimivo. Sem že opazila take šale, ampak nisem imela pojma, kako so narejeni.

JJ

sonce51  

član od: 4.4.2008

sporočila: 237

17. jan 2013 10:47

Najlepša hvala za link, sedaj si pa predstavljam. Pletenje je res enostavno, saj se pletejo samo desno, malo več pozornosti je potrebno pri zankah. Jaz sem za  darila pletna šale iz tiste "kosmate" volne,

pa za eno deklico tudi gamaše,  je prišlo res zelo lepo. Izbirala sem med vijola odtenki, tudi beli in črn sta

čudovito izpadla. Sedaj bom pa poskusila tole, samo do volne moram priti. Super ideja za prihajajoče ženske

praznike (mama, tašča...), saj se v bistvu več ne obdarujemo, samo da se tema dvema ženskama zahvalim za vse dobro, kar storijo za mene med letom. 

 

Hvala in lep dan

sonce51

rebecca  

član od: 19.3.2002

sporočila: 2739

17. jan 2013 10:48

Mislim da jo ima ze skoraj vsaka trgovina z volno (celo pri nas na periferiji  ) V Ljubljani sem jo videla v trgovini Elna (Gosposvetska) in Centromerkur-Gumb (Trubarjeva).

LP, R. "Stressed is desserts spelled backwards!"

sinicka  

član od: 2.6.2010

sporočila: 304

17. jan 2013 11:13

Sonce51, me veseli, da ti je link bil v pomoč 

rebecca, pri nam okrog jo ponavadi tudi imajo, samo sedaj je ni in prodajalke so dejale , da niti same ne vedo, kdaj bo prišla nova roba, naročena pa je... 

 

Lp

 

sinička

mizarka  

član od: 24.5.2006

sporočila: 988

17. jan 2013 11:15

Jaz jo naročam preko spleta je dosti cenejša kot v trgovini. Na že podani strani od Monna lisa imaš tudi navodila kako se delajo. Sama popletem vsako drugo luknjo, nasnujem pa 6 pentelj. Naredila sem jih vsaj ene 30 kosov.

Na našem koncu ga ima že skoraj vsaka.

 

mizarka(http://mizarka.moj-album.com/

sonce51  

član od: 4.4.2008

sporočila: 237

17. jan 2013 11:55

Pri nas na SV pa so se pojavili šele zdaj (no, jaz sem jih sedaj opazila) ko je prišel sodelavec z vrečko. Imel je ene pet vzorcev, nekaj   meliranih oz. večbarvnih iz  preje , nekaj iz volne, tistih z   kontrastnimi obrobami.

Ob hitrem pogledu mi še na misel ni prišlo, kako se to dela. To sem videla v ponedeljek v službi, potem sem zbolela, dva dni ležala, danes pa imam že malenkost več energije in splet. In glej ga zlomka, na v tej temi

vidim ravno te šale. Jutri bom šla verjetno v službo, potem po službi pa malo po trgovinah, da vidim, če je ta volna pripotovala tudi v naše trgovine. Potem pa na deloooo.

 

Uživajte

 

sonce51

rebecca  

član od: 19.3.2002

sporočila: 2739

17. jan 2013 12:43

mizarka, kje pa narocas?

LP, R. "Stressed is desserts spelled backwards!"

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti