Šivilski tečaj

anaeva  

član od: 14.11.2007

sporočila: 1742

19. okt 2009 20:38

Bi rekla,da marsikateri samouk naredi veliko bolje kot kakšna zelo draga izučena profesionalka.Pa tole tule ne leti na kakšno določeno osebo ampak splošno kar na vse.Od peke kruha,potic,tort,ali pa šivanja.Zato nikar nas samouke ne preveč teptat,ker kot je danes neka otočanka napisala,se lahko tudi rokave zaviha. Ponavljam na nikogar določenega ne leti,ampak samouki smo ravno tako lahko spoštovani v svojem delu,ali hobiju,mogoče še bolj,saj smo do tega kar znamo prišli s lastno voljo. anaeva

631141  

član od: 14.11.2003

sporočila: 612

19. okt 2009 20:55

Šivam od svojega 15 leta, najprej z mamino pomočjo, potem pa sama. Sešijem vse zase, za otroke, veliko za moža, kdaj tudi za koga drugega. Talent, veliko prakse in tudi stvari, ki so romale v koš, saj so bile neuporabne, je bilo potrebno, da sem prišla do določenih znanj. Kleo, delno se strinjam s teboj. Kljub temu, da nisem ˝od foha˝ mi gre na živce, ko mi katera reče: če ti znaš, se bom pa tudi jaz naučila, pa dlje kot do trgovine z blagom ne pride. Zato začetek s 4 urnim tečajem ni napačen. Punce povem vam pa, če imaš talent, čas, vstrajnost in da delaš z dušo, kar veselo na delo in ne obupajte, ko vam kakšna stvar ne uspe. Začnite znova in vstrajajte, pa bodo tudi šivi držal skupaj. Lp, Klavdija http://www.mojalbum.com/kamnitnik/novo/foto/13507045 http://www.mojalbum.com/kamnitnik/sivanje/foto/111794

katjushka  

član od: 15.9.2004

sporočila: 1901

20. okt 2009 9:05

Klavdija, zelo lušten kompletek je na fotografiji.... sem dobila kar malo lušt, da bi spet malo sedla za šivalni stroj.... pri meni je le izziv čas, malček talenta in volje bi se še nekako našlo. Tudi sama sem samouk, zato ti vsaka nova stvar vzame dosti več časa in tukaj jaz potem padem katjushka

atos  

član od: 30.10.2008

sporočila: 105

20. okt 2009 9:58

kleo pozdravljena. Nihče od nas ni še nikoli rekel, da za šivanje ne potrebuješ znanja. Seveda ga potrebuješ in znanje dobiš s tečaji ali šolanjem. Ti si ga dobila v šoli in verjamem, da si dobra šivilja. Naša tema tukaj pa so tečaji, da se malo pogovarjamo o tem, kako potekajo in povemo ena drugi svoje izkušnje, da preprosto malo poklepetamo. Zato ni prav, da si zaradi svoje "občutljivosti" napisala vse to, kar si. Ogromno je ljudi na našem planetu, ki počnejo dela, za katera niso izučeni. In delajo zelo dobro, velikokrat bolje kot tisti, ki so izučeni. Kar se pa tiče knjižnice, jaz rabim za na tačej krojno polo, zato je bila omenjena knjižnica. Če imaš ti kakšno tako za začetnike ozir. čiste laike in mi jo lahko posodiš, bi bila zelo vesela. Ne zameri temu pisanju, nič slabega ti nočem, samo to ti želim povedati: pusti nam veselje, da delamo nekaj kar si želimo. Mogoče jaz ne bom nikoli kaj dobrega sešila, ampak si bom pa nahranila dušico in naredila nekaj, kar si želim. Naredila nekaj zase. Lep pozdravček in še enkrat brez zamere atos

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17786

20. okt 2009 10:49

kleo, kak pregovor ali dva:

Vsaka pot se začne s prvim korakom.

Mnogo poti voodi k istemu cilju.

Vaja dela mojstra.

Tudi ti si se izšolala, pa še nisi na koncu poti, kar se znanja šivanja tiče. In nobena ni trdila, da bo obvladala vse takoj in zdaj. Tečaji so, da prebiješ led, potem si na poti.....................

rimljanka - zasebno mnenje

RadaJem  

član od: 12.6.2006

sporočila: 1338

20. okt 2009 13:52

Atos, luštne in enostavne kroje najdeš na tej spletni strani: http://www.burdastyle.com/ Klikni na zavihek Patterns in na vrhu klikni Free patterns. Kroje si lahko natisneš in zlepiš kar doma. RadaJem

atos  

član od: 30.10.2008

sporočila: 105

22. okt 2009 17:28

RadaJem, najlepša hvala za link. Zdaj si moram pa sam še zbrati, kaj bi probala sešiti,pa počakati, da se mi začne tečaj,pa da vidim, če mi bo šlo. Lep pozdrav atos

anaeva  

član od: 14.11.2007

sporočila: 1742

22. okt 2009 18:13

veliko uspeha želim Sama sem prve otroške hlače naredila tako,da sem ene malo premajhne razparala,.... potem je pa šlo anaeva

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti