Krema za torto

aby  

član od: 18.5.2008

sporočila: 539

tema odprta - 29. dec 2008 12:53 | ogledi: 4.646 | odgovori: 11

Večkrat sem že jedla torto črni gozdiček v ljubljanski Zvezdi oz Slonu in mi je zelo všeč. Sestavljena je iz čokoladnega biskvita, svetle kreme, čokoladne smetane in sadja. Tisti ki jo je že jedel, bo vedel katero mislim :) No, zanima pa me kako bi naredila podobno kremo, kot je tista svetla v torti. Najbrž je vanilijeva ampak niti ne vem kako bi se je lotila.

Hvala za nasvete!

aby

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15823

29. dec 2008 13:40

Kolikor vem, je v torti črni gozdiček zgolj sladka smetana (morda z malo utrjevalca), stepena z vanilijevim sladkorjem. Mamamia

mamamia

aby  

član od: 18.5.2008

sporočila: 539

29. dec 2008 14:02

Tudi jaz poznam tako, ampak v omenjeni slaščičarni pa je drugačna (v bistvu sploh ne vem zakaj so to torto tako poimenovali, ker nima prav veliko skupnega s črnim gozdičkom, ki nas ga pozna večina). aby

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15823

29. dec 2008 19:08

Aha.

Kaj pa če kar v slaščičarni vprašaš, saj običajno povedo vsaj osnove, potem pa doma poskusiš? Mamamia

mamamia

aby  

član od: 18.5.2008

sporočila: 539

30. dec 2008 13:13

Mogoče bom pa res, zadnjič je bil en prav prijazen natakar ;) aby

luccka  

član od: 8.12.2007

sporočila: 229

5. jan 2009 23:25

da ne bi naredila prevelike zmešnjave na forumu, vas bom kar tukaj vprašala za nasvet, saj naslov je pravi ;) kmalu imam rojstni dan in sem se odločila da za obiske spečem 2 torti :) Eno čokoladno, drugo pa sadno. Ampak nekako mi niso preveč všeč recepti, ki imajo samo sadje in sladko smetano. Ali bi se dalo kako združiti sadje, skuto, puding, mascarpone...da ne bi bila tako zelo kremasta? Prosim vas za pomoč, vesela bom vseh nasvetov! LP luccka

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

6. jan 2009 10:47

Luccka, medve imava zelo različni estetiki - ti bi notri dajala vse živo, sama tudi po pomoti ne bi mešala pudinga in sadja (too much information, preveč okusov ki ubijajo en drugega, končni občutek je pa samo nasiten). Ampak en topli nasvet pa vseeno: daj v dnevih pred praznikom malo eksperimentiraj in poskusi različne recepte. Pa malo se sprehodi po slaščičarnah in pogelj, kaj imajo, pa boš dobila kakšno dobro idejo. Ker, dokler ni izdelek domišljen v glavi, se ne splača lotiti nikarkšnega dela (razen, če nočeš na veliki dan nekje na sredi tule pošiljati paničnih vprašanj v stilu: kaj pa zdaj, ne morem obrniti biskvita....?). Izdelek pa bo domišljen v glavi, če boš prej malo poskusila različne zadeve. Vendelina jr.

luccka  

član od: 8.12.2007

sporočila: 229

6. jan 2009 17:27

joj, saj nisem mislila vseh sestavin skupaj Vendelina jr., ampak pač kolikor sem gledala ima večina tort smetano, jaz pa bi rada kaj drugega. Najlepša hvala vsem za nasvete&recepte jih bom po učenju skrbno preučila :) Hvala!! LP luccka

andreja č.  

član od: 3.4.2006

sporočila: 587

6. jan 2009 17:39

Meni je trenutno (bila)najbolj všeč bananina torta na Brionih(slaščičarna,restavracija) v Kranju Ali jo je katera jedla? andreja č.

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecanjica1998
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti