Jedi za vse priložnosti

mamaF  

član od: 21.1.2008

sporočila: 3340

28. dec 2008 2:02

Mamamia, hvala za tako intenzivno razvajanje! Vendelinin predlog pa tudi jaz podpiram, če ga je moč uresničiti, bi bilo res zelo praktično. mamaF - Mojca

kozamurnik

sporočila: 2311

28. dec 2008 6:15

Se strinjam z Rimljanko. Mislim, da smo malo leni in "komot". Cel mesec je na prvem mestu pecivo s kislo smetano, pa pridejo na dan vprasanja: Katero pecivo naj naredim s kislo smetano,ki mi je ostala. Se zgodi sicer, da kdo spregleda, ampak to ponavljanje je res malo pretirano.Kar seveda ne pomeni, da nima Venedelina prav,ampak mislim, da bodo vprasanja se naprej ista in (ali) enaka. kozamurnik

jasna1  

član od: 24.9.2005

sporočila: 1986

28. dec 2008 8:03

Vsa čast, mamamia!

Tudi meni se zdi Vendelinina ideja upoštevanja vredna.

Mogoče pozabljamo, da vsi nimajo Kulinarike tako v malem prstu kot mi!  Se spomnite svojih začetkov? Težko smo objektivni zdaj, po toliko letih na kulinariki... poznamo jo kot svoj žep, točno vemo, kam pogledat, a ne? Vsaj tisti, ki imamo svojo inventarno številko.

Za nove in tiste manj spretne bi bilo pa to več kot dobrodošlo. Ni nujno, da s(m)o leni, mogoče se kdo pač ne znajde...

jasna

ttusek3  

član od: 31.12.2006

sporočila: 4

28. dec 2008 10:21

Pozdravljene. Zelo sem bila vesela tele teme, saj mi je rešila problem, kako naj pripravim silvestrsko večerjo, če sem pa do 21. ure v službi. Iz vsega tega, kar ste mi ponudile, to ne bo več problem in bodo otroci lahko samo dali gret, prej ko pridem domov. Lep dan vsem ttusek3

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15823

28. dec 2008 18:34

Tale seznam sem poslala z namenom, da še komu, razen tistim, ki so ga dobile bodisi od mene bodisi od katere druge članice pa e-mailu ali zasebni pošti, pride prav kot kakšen opomnik, ko včasih ne veš, kaj bi (saj se meni enako dogaja). Mogoče bi bila varianta, da se nekam spravi (tudi brez avtorja teme), pa potem članice in člani Kulslo seznam dopolnjujejo s svojimi idejami in predlogi. Tako bi tisti, ki so še dokaj novi med nami in še ne poznajo vseh poti iskanja, lažje našli, ko iščejo kaj takšnega. Meni sicer ni težko komurkoli seznama poslat po zasebni pošti, pa potem še kak recept, ko kdo prosi zanj.

Ampak če moderatorka oceni, da ni potrebno, akceptiram to njeno mnenje. Ima pregled nad dogajanjem in iz izkušenj in odzivov najlažje oceni, kaj bi bilo primerno in kaj ne. Saj, zato smo tu, da sledimo forumu, pa potem pomagamo, kot pač lahko. Sicer smo kar nekaj časa nazaj imeli odprto temo slavnostni jedliniki ali nekaj podobnega, pa pač  pobrskamo in  najdemo. Pluski malo lažje, ampak smo solidarni in pomagamo tistim, ki česa ne najdejo iz prve.

 

Seznam je zdaj zunaj in kdor bo ocenil, da je uporaben, ga lahko tudi natisne, pa ima papir vedno pri sebi.

Seznam tudi že dopolnjujem.

 

Samo da se premika.

 

Mamamia

mamamia

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17786

28. dec 2008 19:02

Nisem rekla, da ni potrebno, le izkušnje kažejo, da bo precej brez haska. O takih stvareh pa odloča Jernej (tudi izvede seveda on). Vsekakor pa ni ravno veliko prostora za pripete teme, ker je že tako zelo malo prostora za tiste, ki se menjavajo.

No, morda se po novem letu vseeno kaj ukrene, ..... pustimo se presenetiti.

rimljanka - moderatorka Kulinarične Slovenije

ežoj  

član od: 24.2.2006

sporočila: 6302

28. dec 2008 19:08

Naj mi bo oproščeno, dopolnil bi seznam z nekaj ( kot je videti ) egzotičnih jedi:

 

juhe: goveja, piščančja, gobova

 

glavne jedi: svinjska/telečja pečenka ( polnjena telečja prsa )

pečen piščanec ( lahko tudi filan )

dunajski zrezki ( pohane kremenadlice, piščančje )

naravni zrezek

pražene ribe/lignji

sarma

kislo zelje z krvavico/pečenico/klobaso

podvarak ( s perutnino )

 

priloge: pomfri

pire krompir

restan ( pečen ) krompir

riž z ( brez ) zelenjave ( cvetača/korenček/ grah )

cvetača/brokoli/brstični ohrovt ( po poljsko z drobtinami na olju/maslu, ali polito z olivnim oljem/maslom )

krompirjevi svaljki, ...............

 

ežoj

ferda  

član od: 1.10.2003

sporočila: 280

28. dec 2008 21:01

jaz iščem en pameten nadev za v rolado iz kareja( brez kosti). sicer še imam nekaj časa vendar ideje še sprejemam če se bo kaj našlo.... drugače je pa tale vaš jedilnik odličen...

jasna1  

član od: 24.9.2005

sporočila: 1986

28. dec 2008 22:58

Po moje bi lahko ta "problem" rešili tako, da bi odprli nov naslov med temami Stalne teme (tako kot Recepti, Gospodinjske teme, Koš... ), v katerega bi uvrstili Rimljankino Pomoč pri iskanju, pa Mamamiine Jedi za vse priložnosti, Ločevalna dieta, pa sigurno bi se še kaj našlo... Npr. teme, ki so "pridelale" veliko strani in vsake toliko časa privrejo na dan (Kitajska kuhinja, Aparat za peko kruha, Kosilo v pol ure, Praznično pecivo...)

Kaj pravite?

jasna

Sporočilo je spremenil(a) jasna1 dne 28. dec 2008 23:02:24

jasna1  

član od: 24.9.2005

sporočila: 1986

28. dec 2008 22:59

Aja, pa pozabila sem Katkine zbirke Goljatovih tečajev..., te bi si tudi zaslužile vidno mesto!

jasna

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti