Delovni čas

kleo  

član od: 21.10.2008

sporočila: 397

tema odprta - 18. dec 2008 16:35 | ogledi: 2.830 | odgovori: 44

ali kdo med vami dela vsak dan od 9.00 do 17.00? Meni se sedaj obeta takšen delovni čas, pa me je kar strah kako bom sfolgala z otroki pa vsem kar spada zraven. Bi mi bilo lažje, če bi vedela da nisem edina,ampak delovno silo se zmanjšuje zaradi krize in ...

kako pa vi kaj delate, oz. od kdaj do kdaj? Sprašujem tudi zato, ker šele razmišljamo kakšen delovni čas bi postavili, pa bi mi prišel prav kakšen nasvet. Hvala in lep dan vam želim

kleo

Reca  

član od: 1.3.2004

sporočila: 3814

18. dec 2008 16:45

Večino ljudi ki jih poznam delajo tako. lp Vesna

lidka  

član od: 16.12.2002

sporočila: 3690

18. dec 2008 16:50

Jaz od 7:30-9:00 do 15:30-17:30, je pa res, da nikdar ne grem ob pol štirih domov... lidka [sonce]

petardica  

član od: 15.9.2008

sporočila: 728

18. dec 2008 18:28

Vsak drugi teden od 10.30-18.30.Kar težko je vse postoriti,dopoldan skuhati kosilo do 10.00,zvečer po službi še večerja in pospravljanje..............groza,je kar moderno ta teden ko pridem domov okoli 15.00. petardica

chappy  

član od: 3.7.2007

sporočila: 554

18. dec 2008 19:12

Sem vrjetno ena redkih srečnic,ki dela dopoldan od 6.30-13.10,popoldanska pa je od 13.10-19.50 oziroma od 13.50-20.30.Hja zaradi krajšega delavnika pa imamo po pogodbi delovne sobote,nedelje pa nam gredo v nadure.Imamp pa tudi celodnevne,nočne.Kadar delam popoldan prej skuham.Tako so tisti teden na jedilniku jedi,ki jih lažje pogrevamo.Probleme s popoldansko izmeno sem imela ko je bila hčera še mlajša in je ostajala tudi po štiri ure sama.Mož dela samo ponoči in tako smo bili t5ukaj vedno v škripcih.Imam srečo,da včasih lahko pršla tudi k meni v službo,saj je bilo dostikrat precej hudo puščati samo. chappy

hedonist  

član od: 26.6.2008

sporočila: 5048

18. dec 2008 20:49

Pri urejanju življenja po skoraj celodnevnem delovniku je pomembno da sodeluje tudi partner in še kdo, če je v skupnem gospodinjstvu. Sama seveda ne boš kos vsem tem, zato je nujno sodelovanje. Vem kako je to, kajti tdui midva z ženo sva delala cel dan , otroka pa sta bila še majhna. Tako da sem jih jaz ,ker sem bil bolj gibljiv vozil vsa leta v vretc , šolo , pa na vse krožke popoldne, pa v galsbeno šolo , pa na treninge,....vmes pa še skuhal kosilo oziroma večerjo. Včasih sem ju moral vzeti s seboj na kak poslovni dogodek ali sestanek tako da, ja vem, ni lahko ampak z dobro voljo se da vse. Edino za kar mi je malo žal je, da sta mnogo prehitro odrasla in včasih imam občutek, da nisem mogel uživati v njunem otroštvu v celoti. tako da ne bi imel zdaj nič proti, če bi me še kdaj prosila,da naj ju peljem na fakulteto. Kakor koli že bo ta tvoj delovni čas, uživaj tudi v tem in vsem ostalim v svoji družini. LP hedonist

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15823

18. dec 2008 20:52

Okoli devetih pridem na delovno mesto, opravim koordinacijo in potem delam, dokler ne končam, praviloma okoli 17. ali 18. ure.  Če je velika sreča, morda se to zgodi dva krat na mesec, grem domov že okoli 16. ure, ampak to je res izjemoma. Občasno delam tudi ob nedeljah, zato imam potem pravico do prostega dneva.

Na srečo sta otroka že odrasla. Če bi imela tak delovnik, ko sta bila v vrtcu in osnovni šoli, bi se mi verjetno mešalo, a v tistem obdobju sem delala nekako od devetih, pol desetih in tja do 15. ure, potem pa prosto in skupaj z možem domov, sproti po otroke v vrtec oziroma šolo, in je šlo.

 A takrat še niti interneta ni bilo.

 Leto ali dve sem tudi kuhala doma, se ni mudilo, ker mož ni komplikator, otroka pa sta jedla v vrtcu in šoli in jima kosilo okoli 16.30 ni bilo pozno.

Če bi takrat imela zdajšnji delovni čas, bi okoli poldneva šla domov kaj skuhat, potem bi se vrnila v službo in še malo kasneje prišla domov kot sicer. 

Zadnjih nekaj let pa med tednom sploh ne kuham. En dan v tednu nam dvema družinama skuha moja mama, en dan tašča in en dan tašča od moževe sestre, za dva krat na teden pa plačamo eni gospe, da nam skuha (za osem ljudi kuhajo vse štiri). Tako da proti večeru, ko pridem iz službe, samo sedem za mizo in jem, pač pogreto.

 

Mamamia

mamamia

hedonist  

član od: 26.6.2008

sporočila: 5048

18. dec 2008 21:23

Super imaš to urejeno mamamia, ampak kdaj pa potem treniraš kulinariko, ki si ji zelo vešča ? hedonist

marmeladka  

član od: 15.1.2005

sporočila: 258

18. dec 2008 21:27

Nasi delovni casi so od 10-20ih.Sedaj v predbozicnem casu pa je popoldanska (mi smo jo imenovali nocna izmena) od 13-22ih.Zahtevajo da naredimo odmor 2x po 45minut,tako da smo konec koncev cele dneve z doma.Si pac clovek malo drugace razporedi domace delo(zjutraj pospravljanje,kuhanje,....zvecer pa likanje in ostala opravila.En dan v tednu imam prost tako da je pac tisti dan izpopolnjen z gospodinskim delom za naprej in nazaj. Lep pozdrav marmeladka

korosica  

član od: 21.9.2007

sporočila: 170

18. dec 2008 21:42

Jaz delam vsak dan od 8.45 do 12.15 in od 13.50 do 17.50. Ob šoloobveznem otroku je to kar malo preveč nor tempo. Zvečer ko pridem domov najprej pregledava domačo nalogo, malo računanja, branja, pa je ura takoj že skoraj prepozna za vse stvari ki bi jih še rada počela skupaj... Glede otroka imam včasih prav slabo vest, saj nisva skupaj zjutraj od 7.40 ko se posloviva, vidiva pa se šele zvečer. Še dobro da imam dedka in babico. Glede teh delovnih časov nimam nobenega dobrega mnenja. Večerni pozdrav, korosica

eta  

član od: 27.3.2008

sporočila: 408

18. dec 2008 22:59

Tudi moj delovni čas ni rožnat :od 11-19 ali 20(odvisno od dneva) in sobote od 8.30 do 13. Že 20 let...kadar pa so koncerti, tudi do 22.30. Imam otroka stara 9 in 5 let...rasteta mimo mene - prekletstvo današnjega časa.... eta

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti