Jamie-jev recept?

teja-kit.  

član od: 11.8.2006

sporočila: 183

22. mar 2007 20:10

Ja ja, tocno to je to. Testo pa se naredi povsem enostavno in najbolj priblizno po receptih za (nase) testenine. Le s to razliko, da je brez jajc in zato tudi popolnoma bele (rahlo sivkaste, pac odvisno od moke) barve. Aja, pa velikokrat jih delajo z rizevo moko, pri okusu pa se to ne pozna kaj dosti, saj ima itak bolj vazno "vlogo" tisto kar je notri oz. se naknadno cez (sojina omaka in podobno); Pa naj vam uspe tako kot na tistih slikicah, le casa gre kar nekaj za taksnole "igranje" :) se en pozdravcek, T. teja-kit.

pat  

član od: 5.9.2006

sporočila: 204

22. mar 2007 23:06

jaz pa mislim takole, naj bodo recepti še tako čudni ali nenavadni, doma smo jih nekaj sprobali in vsi po vrsti so bili SUPER. Sploh pa mislim, da je vnesel nekaj čisto novega oz.zelo preprosto pripravo jedi - jaz mislim, da je KRALJ. Bila sem eno leto v Angliji in vem, da je njihova hrana brez vrednosti in okusa. pat

rdkapica  

član od: 31.7.2006

sporočila: 1566

23. mar 2007 15:09

[citat=--teja-kit.--]Ja ja, tocno to je to. Testo pa se naredi povsem enostavno in najbolj priblizno po receptih za (nase) testenine. Le s to razliko, da je brez jajc in zato tudi popolnoma bele (rahlo sivkaste, pac odvisno od moke) citat] Testa za testenine brez jajc pa na poznam. Ali ima kdo recept za tako testo? Ali naj naredim kar testo z jajci?

golubić  

član od: 13.5.2007

sporočila: 1276

23. okt 2011 17:42

Lahko tukaj vprašam-zanima me recept ki je bil danes na POP tv v oddaji OBROKI V POL URE piščančje meso v pečici.Prepozno sem preklopila in nisem videla kako je meso narejeno preden je dano v pečico.Hvala v naprej.

golubić

aby  

član od: 18.5.2008

sporočila: 539

23. okt 2011 19:06

Se pridružujem golubić, prosim pa še za recept arašidove omake, ki je bila prav tako danes v oddaji (sem začela gledati še malo kasneje kot golubić..). Hvala.

aby

sooonck  

član od: 8.6.2010

sporočila: 144

23. okt 2011 20:29

Golubić in Aby ;

4 piščančje fileje je narezal, solil in nataknil na lesene paličice (kot ražnjiče), ki jih je prej 5 minut namakal v belo vino. Potem jih je premazal z arašidovo omako - Satay: šopek listov svežega koriandra, 1 feferon, kos ingverja, strok česna, nekaj žlic sojine omake, sok 1,5 limete, naribana lupinica 2 limet, 3 zvrhane žlice arašidovega masla, nekaj žlic oljčnega olja in malce vode.

S Satay-em premazane "ražnjiče" je še malce pošprical z oljčnim oljem in jih pekel 15 minut, na 250 stopinjah, žar (7-8 minut na vsaki strani). Aja, pa ražnjiči so bili v zraku. Paličice ja namreč obesil na robove pekača.

Meni je bilo tudi zanimivo, vendar bom koriander zamenjala s peteršiljem, ker mi ima okus po milnici.

 

sooonck

aby  

član od: 18.5.2008

sporočila: 539

24. okt 2011 13:35

sooonck hvala! ali je opisan satay ista omaka, ki jo je potem postregel tudi v skodelici (na koncu sem videla, da je bila na mizi).

aby

golubić  

član od: 13.5.2007

sporočila: 1276

25. okt 2011 8:45

Soonck ,hvala .



golubić

Sporočilo je spremenil(a) golubić dne 25.okt 2011 08:54

sooonck  

član od: 8.6.2010

sporočila: 144

25. okt 2011 11:48

Ni za kaj. Ja, omaka je ista, ki jo hladno postreže tudi na mizi.

sooonck

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
malo za hecNikita
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti