Jamie-jev recept?

jezesna  

član od: 2.2.2007

sporočila: 14

5. feb 2007 15:57

jaz gledam njegove odaje.....redno skoraj, saj mi je zelo dober ko kuha, njegova spontanost, privlačnost jedi,...itd...probala sem tudi sama par njegovih receptov....bila dokaj razočarana, saj večina ni tako okusnih kakor je videti na prvi pogled....ampak vsak ma svoj okus :) jezesna

katka lopatka  

član od: 1.12.2006

sporočila: 4996

5. feb 2007 19:58

Jezesna, hvala bogu, da si to napisala :) Tudi meni po okusu njegove jedi niso bogvekaj, ideje pa ima dobre in njegove recepte kaj rada prilagodim bolj po "naše". Meni gre res na živce, ko povsod tlači ta ingver (ma jaz ga ne maram, kaj morem). Zdi se mi, da ga uporabi prav vsakokrat. No, sigurno pa je njegova kuhinja popestritev za suhoparno angleško kuhinjo in tudi njegov pristop je osvežilen :) Vedno pa se čudim, kako recimo folk v njegovih oddajah še ni videl timijana, kako so vohali tiste gobe včeraj...pa da takrat v tistih šolskih oddajah otroci niso vedeli kako izgleda čebula. Jaz ne vem, kje ti ljudje živijo. On pa o govori o tem, ko da je to waaau, pri nas pa to v vsakodnevni uporabi. Za vse druge neotočane pa mislijo, kako smo zaostali. katka

Vilina  

član od: 7.3.2003

sporočila: 600

6. feb 2007 10:03

Antonija8, kako dolgo pa si kuhala tole sladico?Pa se je na koncu sploh strdila? Mene mika, da bi jo naredila, samo sem malo skeptična, če se bo taka mešanica strdila.... lenka

fresh  

član od: 4.5.2006

sporočila: 1856

6. feb 2007 11:43

Angleška hrana sama po sebi ni dolgočasna, problem angleške prehrane pa je velik. Ritem življenja se na otoku bistveno razlikuje od našega, predvsem zaradi velikih razdalj in delovnega časa, zato ljudje posegajo po ready-made obrokih, v katerih je ogromno sladkorja. Problem šolske prehrane še posebej izstopa, ker pač za nizko ceno želijo nahraniti hordo otrok, kreativnost kuharjev v šolskih menzah pa je seveda nizka. Tako, da niti ni nenavadno, da ljudje ne vedo, kako izgleda npr. jajčevec, če pa večinoma za večerjo porinejo škatlo v mikrovalovno pečico in to je to. Kljub dobremu standardu je hrana v restavracijah draga, zato tudi odrasli posegajo po pripravljenih obrokih, ko se zvečer končno vrnejo domov. S tega stališča smo Slovenci precej razvajeni, saj ima marsikdo možnost, da ima kje kakšen kos zemlje, kjer si lahko pridela nekaj zelenjave, kvalitetno meso je relativno poceni, tempo življenja pa v večini omogoča, da si ob sprejemljivi uri na mizo postavimo domač obrok. Drugače pa Anglija ponuja čudovite sestavine (jagnjetina, govedina (še posebej znana je Black Angus Beef, ki je zares čudovita), ribe, zelenjava, itd.), ki so del njihove tradicionalne kuhinje. Meni osebno se ne zdi dolgočasna, res pa je, da je preprosta. Kar pa se tiče Jamija, tudi mene moti, da povsod meče tone zelišč in moram reči, da mi je všeč le nekaj njegovih receptov. fresh

vanya  

član od: 28.3.2006

sporočila: 326

18. feb 2007 20:06

A je mogoče katera gledala danes oddajo? :) Zamudila sem začetek. Imel je nek jogurt (?) na katerega je dal džem in polil z bezgovim vinom. Po mojem bi bla skuta tudi vredu. Pa še nekaj... Tisti kruh, ki ga je spekel mi je bil zelo všeč in bi ga spekla ta vikend, da bi mal razvajala moje. Samo se mi ne da tak zgodaj  vstat... A bi lahko to naredila zvečer pa potem zjutraj samo v pečico dala? Se ne bi testo posušilo? vanya

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17785

18. feb 2007 20:13

Jogurt je bil grški.

Tisti kruh je bil s kvasom? Potem pomeni, da bi čez noč, pa čeprav v hladilniku, preveč vzhajal. je pa recept v eni od prvih dveh v slovenščini izdanih knjig. 

rimljanka

matilda  

član od: 16.8.2006

sporočila: 1981

18. feb 2007 20:57

vanya, saj za tisto testo ne rabiš dosti časa, samo sestavine moraš imeti tople, potem zmešaš vse skupaj brez kvasca in pustiš ene 15 minut, da vzhaja. V bistvu tako kot pico, le da zavito štruco pustiš kakšno minutko v topli pečici, preden jo spečeš. Vse skupaj ti vzame dobre pol urce + pečenje, seveda, če si že zvečer pripraviš jajca in ostale sestavine. matilda

vanya  

član od: 28.3.2006

sporočila: 326

18. feb 2007 21:39

Aha. Potem bom pa tak naredla. Hvala Matilda za vzpodbudo in tebi rimljanka za odgovor. vanya

marelica  

član od: 27.8.2005

sporočila: 1398

19. feb 2007 8:53

No podoben recept za tisti kruh je tudi že v bazi.

http://www.kulinarika.net/baze/recept.asp?ID=2427

 

Če si bolj zgodnje sorte bo do 8h zjutraj že pečen.

Všeč mi je bila ideja z nutelo in banano. Kaj od tih dveh stvari bo gotovo na jedilniku. A ste videle kako je olupil trdo kuhana jajca?? Jaz pa se vedno matram in lupinica po lupinico. Bom poskusila, mogoče jih bo tudi meni uspelo tako elegantno spravit iz lupine. Fasciniral pa me je s pripravo lososa.

marelica

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

19. feb 2007 10:15

V nedeljo je jamie za tisti kruh s pršutom in jajci uporabil suhi kvas - sem namreč gledala oddajo in si recept sproti pisala. Na kilogram moke je dal tri vrečke suhega kvasa, pa žlico sladkorja in nekaj soli, pa vodo (rekel pa je, da se lahkouporabi tudi mleko ali vsakega malo) in na hitro ugnetel testo.

 

Za sladico, ki so jo pojedli za zajtrk) je uporabil grški jogurt, borovničevo marmelado in bezgov sirup, pa meto za okras.

 

Mene je pa najbolj pritegnila govedina v čilijevi omaki in pa losos v časopisnem papirju. Mamamia

mamamia

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

malo za hecsijasaja
Kaj jutri za kosilo?johana
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti