Mesni preliv kot v vrtcu

sandrak  

član od: 10.10.2002

sporočila: 302

tema odprta - 11. dec 2008 13:06 | ogledi: 4.707 | odgovori: 9

Moj sin zelo rad je špagete, ampak s prelivom kot je v vrtcu. Jast pa tega ne znam narediti. Mogoče katera ve kako dobijo tist "vrtec" okus?

Hvala in lp

morska medvedka  

član od: 31.8.2004

sporočila: 2716

11. dec 2008 14:15

Pri nas so v menzi v vrtcu zelo prijazne delavke. Z veseljem povedo, če nas starše kaj zanima.

Mislim, da je res najbolje, da se obrneš kar nanje.

Je pa res, da ni doma nikoli tako dobro, kot v vrtcu

Naša bejba v vrtcu je vse vrste krompirja. Še pohvali se, kako dober krompirček s korenčkovo omakco je jedla. Doma krompirja niti od daleč ne pogleda, pa tudi kakšna blazna oboževalka korenčka ni

MM

Jelenckova  

član od: 30.3.2005

sporočila: 2053

11. dec 2008 14:16

Jaz imam občutek, da se tam uporablja kar tisti preliv iz konzerve. Ali pa se motim. Ker če se uporablja pire krompir iz vrečke (videla na svoji OŠ na lastne oči, me je skoraj kap, ker sploh nisem do 14 leta vedela, da kaj takega sploh obstaja:)), potem uporabljajo tudi to kar iz konzerve. Upam, da bo morda katera vedela več od mene. Jelenckova

Katarina K  

član od: 5.7.2008

sporočila: 2741

11. dec 2008 14:24

Oh, sej ne boš nikoli skuhala tako dobro kot je v vrtcu! Imam enega takega doma in sem se kar parkrat nasankala z jedmi iz vrtca. Da ki bo jedel torteline z sirom in sirovo omako. Mhm. pol kupim in ni dobro kot v vrtcu. Ha, ha ha. Pa še par je takih jedi. jebelacesta, pa kot da ne znam nič skuhat. vseeno lahko vprašaš kuharice v vrtcu. Katarina K http://katarinak.moj-album.com/

SINEJA  

član od: 22.9.2006

sporočila: 676

11. dec 2008 14:28

TI lahko kar iz prve roke povem,da se v vrtcih hrane iz konzerv in krompirja iz vrečk ne pripravlja.Glede omake za na špagete,verjetno si mislila bolonjsko omako.lp Sineja

SINEJA

morska medvedka  

član od: 31.8.2004

sporočila: 2716

11. dec 2008 14:35

V šolah res kuhajo pire iz vrečke.

V vrtcu ga verjetno ne. Sklepam po tem, ker naša vedno dobi enak pire kot ostali, pa ima prilagojen jedilnik zaradi alergije. V pire iz vrečke, pa je dodano mleko v prahu.

Upam, da se ne motim

MM

sandrak  

član od: 10.10.2002

sporočila: 302

11. dec 2008 14:37

ja, sem že poskusila s bolonjsko, pa ni šlo, tam kot da ne dajo pelatov notri. Bom poskusila nekaj brez pelatov...čeprav meni ni nič dobro brez pelatov To pa da ne bosm skuhala dobro kot v vrtcu že vem... Moja nečakinja v vrtcu poje vse...doma nič. No moj tamal itak komplicira ampak vseeno opoje vedno vse kar se skuha. Sem spraševala kuharco, pa pravi, da se ji pač ne da razlagat, da temu se reče mesni preliv in je to to

macek muri  

član od: 5.11.2008

sporočila: 107

11. dec 2008 14:40

Se strinjam z Katarino K. tudi pri nas je tako.Ko vidi brokoli pravi, da je to drevo za žirafe. macek muri

rebecca  

član od: 19.3.2002

sporočila: 2739

11. dec 2008 15:35

poskusi cisto navadno: na olju preprazi malo cebule, dodaj mleto meso, strok cesna, malo soli in popraj ter dodaj 2 veliki zlici mezge. Zalij z malo vode in pokrito dusi. Pa makaroncke kuhaj kako minuto dlje Mogoce bo pa to dovolj blizu. LP, R.

matilda  

član od: 16.8.2006

sporočila: 1981

11. dec 2008 15:51

sandrak, upam, da ti bo uspelo najti recept za približek mesne omake iz vrtca, če pa ti ne bo, se ne sekiraj, bo tvoj sin jedel dobro pašto v vrtcu, doma pa kaj drugega. Saj veš, tudi štrudel pri noni je boljši od tistega doma ali kjerkoli. Ne smeš pozabiti tudi, da je v vrtcu več otrok in se zgledujejo eden po drugemu. Zato otroci v vrtcu jejo vse, doma pa izbirajo. Meni je rekla pomočnica v vrtcu, da imajo otroci od vsega najraje pašto z maslom in ribanim sirom. Da takrat pridejo vsi po dodatek, takrat praktično ni ostankov. Upam, da ni treba pisat, da doma take pašte ne marajo. Včeraj je moj mali rekel, da v vrtcu ni hotel pojesti zelenjavne mineštre, "ker a veš, tam ne naredijo tako kot doma". matilda

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti