Zakaj juha prekipi?

Cila  

član od: 5.10.2006

sporočila: 3768

9. dec 2008 11:38

Rebecca, nisi pozorno brala. Gre za precejeno čisto juho, no, vsaj pri nas šele v tako damo zakuho.

Če kuham v AMC se celo pri osoljenem kropu včasih zgodi nekaj podobnega, vendar v manjši meri.

Cila

.deklica  

član od: 27.1.2009

sporočila: 107

18. mar 2009 22:05

Cila je napisal/a:

Vlado, zelo zanimivo. Sedaj že bolje razumem penjenje juhe.

Kar se kisa tiče pa kar poskusite v golažu, ki ste mu dodali vino ali kis, skuhati koščke krompirja. Če se normalno skuhajo v 10 minutah, bodo v tem primeru po pol ure če vedno čvrsti, ne pa več surovi.

Drugi primer je kuhanje bučkinega kompota. Bučka v kropu se v par minutah spremeni v kašo, bučka v vinu je po polurnem kuhanju še vedno čvrsta. Preverjeno praktično na osuplost prič, ki niso verjele, da iz bučk ne bo nastal poc.

Cila
super ste! .deklica

Blitva  

član od: 9.5.2007

sporočila: 61

9. okt 2010 18:14

Joj meni je pa zavrela juha, ko sem jo komaj dala kuhat, sedaj je taka kot bi bila mlečna, SE DA KAKO POMAGATI? Blitva

elaphus  

član od: 27.9.2002

sporočila: 6945

10. okt 2010 20:05

poizkusi z jajčnimi lupinami - umitimi, seveda. Daš jih kuhat v juho, ki pa mora samo "brcat", nikakor pa ne sme vreti "u kalop".

lp

cervus

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Venturini
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti