Pravi ali zeleni čaj

aljazek  

član od: 6.12.2008

sporočila: 8

7. dec 2008 13:04

Sam pišem na blogu, ki ga je zgoraj posredovala Rimljanka! Če koga še kaj več zanima o teh čajih, naj kar vpraša :) aljazek

MOON  

član od: 18.6.2008

sporočila: 187

7. dec 2008 14:34

Ojla, če dobro poznaš te čaje, potem tudi zagotovo veš, če res pomagajo pri hujšanju, ali vsaj preprečijo da se ne rediš dalje. Seveda ob primerni prehrani, se razume. Pa če pomagajo, kateri pa najbolj. LP MOON

aljazek  

član od: 6.12.2008

sporočila: 8

7. dec 2008 14:47

Odgovor na to vprašanje je: da in ne! Ti čaji seveda odvajajo vodo iz telesa, kar daje na kratek čas občutek, da si nekaj shujšal. Drugače pa nisem prepričan, se nisem toliko zanimal za shujševalne učinke. Mislim, da ima dosti večji učinek drugačen način življenja, ki ga lahko pobereš s to kulturo pravih čajev. Sam sem shujšal za 15kg odkar pijem te čaje(sedaj sem 185cm/81kg), toda živim tudi drugače!!! Pijem jih na skoraj obredni način, večerje so lahke(po 18:00 ne jem), zvečer še vedno spijem kakšen čaj in se zaradi tekočine v želodcu ne pojavi občutek lakote. Mislim, da za pitje teh čajev ne bi smel biti razlog hujšanje. Torej, če želiš moj nasvet: poskusi spremeniti način prehranjevanja, čas obrokov, vrsto hrane, dosti gibanja, pa se boš dosti bolje počutila! Ja, meni so pomagali čaji do boljše kondicije, počutja, toda ne toliko zaradi njihovega delovanja, bolj zaradi kulture, ki sem jo prevzel. aljazek

femica  

član od: 27.8.2008

sporočila: 329

7. dec 2008 15:47

glede hujšanja:vse je v psihi!!! femica

petardica  

član od: 15.9.2008

sporočila: 728

7. dec 2008 19:03

aljazek je napisal/a:
Odgovor na to vprašanje je: da in ne! Torej, če želiš moj nasvet: poskusi spremeniti način prehranjevanja, čas obrokov, vrsto hrane, dosti gibanja, pa se boš dosti bolje počutila! Ja, meni so pomagali čaji do boljše kondicije, počutja, toda ne toliko zaradi njihovega delovanja, bolj zaradi kulture, ki sem jo prevzel. aljazek
Joj ko bi bilo to tako lahko, kot je tole prekopirati.............. petardica

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti