Alternativna medicina

Nasja  

član od: 10.6.2003

sporočila: 815

26. maj 2010 20:18

Definitivno ne spada k uradni medicini.

 

Nasja

mizarka  

član od: 24.5.2006

sporočila: 988

22. jan 2012 16:47

Imam eno vprašanje. Ali je kdo izmed vas ali vaših najbližjih uporabljav pri zdravljenju posledic zloma alternativno medicino in kakšno.

V naprej hvala za morebiten pameten odgovor.

 

mizarka(http://mizarka.moj-album.com/

naor  

član od: 4.3.2010

sporočila: 7767

22. jan 2012 18:40

Imela sem zakompliciran zlom kolena. Sledila je operacija in rehabilitacija v toplicah. Težko si predstavljam zdravljenje drugače. Pa veliko truda moraš vložiti sam, se masirati, vaditi, verjeti, da bo bolje. In traja. Ampak pri meni se je dobro končalo, saj normalno hodim.

 

naor

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

22. jan 2012 18:48

Tuina masaža se uporablja pri saniranju športnih poškodb in zlomov. Ampak po tem, ko je kost že zaraščena.

Vendelina jr.

zoja2  

član od: 16.12.2007

sporočila: 258

23. jan 2012 17:34

Po zlomu gležnja sem rabila eno leto kar intenzivnega ukvarjanja z gležnjem. Redno razgibavanje v mlačni slani vodi ali z dodatkom sode, raze vaje, ker če sklepa ne spraviš v prvotno stanje čimprej, je kasneje to veliko težje. Jaz sem mislila, da ne bom nikoli več tekla, pa se je trud obrestoval in sedaj niti ne vem, da je bil zlomljen, niti ne zateka mi nikoli. Tako da ja, veliko volje in truda, pa gre.

zoja2

mizarka  

član od: 24.5.2006

sporočila: 988

24. jan 2012 19:06

Ja saj vem, da najbrž hočem preveč na hitro vse. Sem bila seznanjena z razgibavanjem-gre se za otroka in ne smemo nič prehitevati, ker baje lahko dosežemo ravno nasprotno. Bomo potrpežljivo delali je pa težko, ker otroka ne moreš ravno priganjati.

mizarka(http://mizarka.moj-album.com/

Viva Meier  

član od: 20.12.2009

sporočila: 673

24. jan 2012 21:02

Jaz pa mislim ravno obratno - seveda je treba otroka, v mejah tistega kar je še koristno zanj, priganjati v takem primeru. Kako naj namreč cca. 5-8 letnik (recimo, da je to nekje otrok, nevem o kateri starosti je dejansko govora) ve, da je razgibavanje zlomljenega uda ključno za okrevanje?? Tako, da le priganjaj in spodbujaj, ker si ti tu tista z znanjem in izkušnjami, ki lahko pomaga. Otroku je verjetno bolj malo jasno in, dokaj logično, ob prvi bolečini z gibanjem uda obupa.

 

Viva Meier

naor  

član od: 4.3.2010

sporočila: 7767

24. jan 2012 22:46

Mizarka, od danes na jutri ne gre pri nobenemu. Otroku stoj ob strani, saj je problem velikokrat, ker je treba biti vztrajen dalj časa. Mogoče ga boš malo nagradila, da bo rajši vadil. Ne morem dosti svetovati, ker niti ne vem za kakšno poškodbo gre, koliko je star itd. Zelo pomaga voda, gibanje je lažje v vodi. Pomaga masiranje. Gotovo ti je svetovala vaje tudi fizioterapevtka. Obema želim čimprejšnje okrevanje.

 

naor

Vanja_v_ZDA  

član od: 14.11.2008

sporočila: 6079

24. jan 2012 23:08

mizarka je napisal/a:

Ja saj vem, da najbrž hočem preveč na hitro vse. Sem bila seznanjena z razgibavanjem-gre se za otroka in ne smemo nič prehitevati, ker baje lahko dosežemo ravno nasprotno. Bomo potrpežljivo delali je pa težko, ker otroka ne moreš ravno priganjati.



mizarka(http://mizarka.moj-album.com/
Glede na to, da je se nam odraslim velikokrat tezko vztrajati ob vajah, dietah in rekreaciji, je to se toliko tezje pricakovati od odtroka. Po tvojem opisu predvidevam, da moras vaje delati (tudi) doma. Jaz bi, na tvojem mestu, angazirala vsaj se enega clana druzine, ce ne celo vse dovolj stare. Poisci nekaj primerne glasbe in delajte po taktu, pa stejte, vajo naj dela eden, potem drug, nato tretji.... 5 letnemu je tezko racionalno dopovedati, da bo lahko imel trajne popsledice. Vanja

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?gobica1402
malo za hecsijasaja
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti