Alternativna medicina

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15821

10. dec 2008 10:38

Vlado in proxima, kaj naj rečem?  Bov erejtno dovolj le to, da sta glas razuma, kakršnihbi potrebovali še več. Mamamia

mamamia

jasna1  

član od: 24.9.2005

sporočila: 1986

10. dec 2008 11:57

Problem je v tem, da na področju alternativne medicine ni nobenega reda. Sama zaupam naravnim, domačim zdravilom, ki vsebujejo podobne sestavine kot tablete. V razne "desnosučne" vode (ali so "levosučne"?) pa ne verjamem... In če bi se našel junak, ki bi znal tukaj narediti red in postavil meje, bi mu bili najbrž vsi hvaležni.

Ljudje smo različni, en gre laže na led kot drugi. Vsi bi bili pa radi zdravi.

jasna

unicorn  

član od: 8.10.2005

sporočila: 212

10. dec 2008 12:46

Proxima, načelno se s tabo več kot strinjam. Nikoli do zdaj še nisem bila pri bioenergetiku, homeopatu, etc. Imam pa zanimivo izkušnjo prav z bioresonanco. Že od malega sem alergična na kokos v kakršnikoli obliki. Kar zna biti precej moteče, še posebej, ker sem uspela "spoznati" ( v obliki injekcij proti anafilaktičnemu šoku), da je kokos in njegovi produkti v ogromno stvareh, še posebej v izdelkih za nego telesa (mila, šamponi, kreme, produkti za sončenje,etc). Vse preiskave in teste, tako kožne kot krvne, sem opravila tolikokrat, da se že več ne spomnim. Kot pravega nejevernega Tomaža me je kolegica le uspela zvleči na opevano bioresonanco. Našli so mi le eno alergijo (za katero predhodno nisem povedala) - na kokos. Torej sem si rekla, če je hec, naj bo do konca, šla na strogo dieto po navodilih in hodila na terapije. Po enem mesecu, je bil moj ige normalen. Torej nič čudnega, če nisem jedla in uporabljala ničesar iz kokosa. Torej sem poskusila - jedla sem kokosovo pecivo in čakala reakcijo, ki pa jo ni bilo. Ige je bil ob tedenski kontroli še vedno normalen in se ni povišal od tedaj naprej. Danes ne gledam več vsake deklaracije, kokosa sicer ne jem rada, ga pa ob prilikah tudi poskusim, in živim povsem brez težav. Če je to posledica zdravljenja z bioresonanco, ne vem. Mislim pa, da je hudo čudno, da bi se mi ravno v tem obdobju zadeva tako drastično izboljšala. Če pa je vse samo psihični placebo efekt (česar nikakor ne izključujem), pa si lahko čestitam vsaj k neverjetni volji, ki me je 35 let držala v prepričanju, kako sem alergična, prepričala vse teste tradicionalne medicine in mi ves ta čas nabijala ige. To pa je will power! unicorn

proxima  

član od: 21.10.2003

sporočila: 2514

10. dec 2008 13:01

Ne morem ti reci drugega, kot da porocaj o velikem uspehu bioresonance tam, kjer ti vsak teden delajo testiranje IgE. Mislim, da se razumeva. lp, proxima

Cila  

član od: 5.10.2006

sporočila: 3768

10. dec 2008 13:44

Vsakič, ko na novo odprem tole temo, mi pridejo na misel besede vaškega zdravnika iz filma Corellijeva mandolina, ko so ga vprašali, kako uspeva skrbeti za zdravje prebivalcev odročnega otoka. Takole nekako je rekel: " Polovico bolezni se pozdravi samo od sebe, druga polovica je neozdravljiva."

Cila

unicorn  

član od: 8.10.2005

sporočila: 212

10. dec 2008 16:57

Ne, Proxima, očitno ti zelo dobro razumeš mene, jaz pa tebe ne. Isti teden, ko sem jedla kokos, je bil moj specifični IgE 0,15. Celokupni je bil 39,9. Ja, v tistem tednu. Me pa bolj zanima tisto, česar jaz ne razumem. Zakaj si tako agresivna? Sem te s čim užalila, ali je to kar tako, malo za razvedrilo? Sicer pa, vsakemu svoje. Če te to kakorkoli pomirja, osrečuje, oziroma ti da ,karkoli že rabiš, bodi pač tako. Saj smo konec koncev tukaj vsi anonimni, od zdravnikov, do odvetnikov, strojnikov in delavcev, anede? unicorn

unicorn  

član od: 8.10.2005

sporočila: 212

10. dec 2008 17:02

Pa še nekaj. Moj prvi post je napisan s precej samoironije, ker res ne vem, kaj je pomagalo. Mogoče je cela stvar res povsem psihološko pogojena. In pa še enkrat, da bo mogoče bolj jasno - vse, kar sem napisala o will power, sem mislila resno. unicorn

proxima  

član od: 21.10.2003

sporočila: 2514

10. dec 2008 17:16

Ne bi rekla, da sem agresivna. Ampak za reklamo bioresonatorjem si raje izberi kaksno manj zapleteno bolezen, kot je alergija, ali jo pa bolje prestudiraj (specificni testi, nespecificni testi, pomen IgE, merjenje IgE, kdaj, s cim, kako). lp, proxima

Nasja  

član od: 10.6.2003

sporočila: 815

10. dec 2008 18:32

jasna1 je napisal/a:

Problem je v tem, da na področju alternativne medicine ni nobenega reda. Sama zaupam naravnim, domačim zdravilom, ki vsebujejo podobne sestavine kot tablete. V razne "desnosučne" vode (ali so "levosučne"?) pa ne verjamem... In če bi se našel junak, ki bi znal tukaj narediti red in postavil meje, bi mu bili najbrž vsi hvaležni.

Ljudje smo različni, en gre laže na led kot drugi. Vsi bi bili pa radi zdravi.

jasna

 

Se popolnoma strinjam.

Se strinjam tudi z unicorn, da je moč duha še kako pomembna.

Je pa res tudi, da alergija po dolgotrajnem izogibanju sprožilcem rada izzveni sama po sebi.

In nisem še slišala  , da bi v Sloveniji določali specifične IgE za kokos ... vsaj na Golniku, ki je referenčna ustanova za alergije, ga nimajo na seznamu...

http://www.klinika-golnik.si/dejavnost-bolnisnic

Upam, da ne delajo "bioresonatorji" zdaj že krvnih preiskav...

 

Nasja

Sporočilo je spremenil(a) Nasja dne 10. dec 2008 18:34:43

proxima  

član od: 21.10.2003

sporočila: 2514

10. dec 2008 18:55

V zgodbici od unicorn je toliko lukenj, da ne pije vode ze z aviona. Specificna IgE protitelesa se namrec dolocajo v precej redkih primerih (kadar so kozni testi neizvedljivi ali se jih ne da interpretirati). Preiskave so bodisi zanesljive in zelo drage, obstaja pa kup kitov (tako kot baby check), ti so pa v praksi nezanesljivi. Ko imas enkrat dokazano alergijo na nek antigen, svetujejo izogibanje temu antigenu, v nekaterih primerih pa desenzitizacijo (npr antibiotiki ali pik zuzelk), nikakor pa ne tedensko spremljanje nivojev specificnih protiteles (zakaj neki? treba je lociti med diagnostiko in terapijo). Kot se vedno izkaze, take nakladace izda pretirana nagnjenost k pojasnjevanju nepomembnih podrobnosti, potem se pa zapletejo v lastne pasti...

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
malo za hecNikita
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti