Rezani lignji v omaki

kristy  

član od: 18.6.2002

sporočila: 704

tema odprta - 24. feb 2003 10:49 | ogledi: 4.813 | odgovori: 2

Zdravo! Zopet rabim pomoč. Sorodniki so mi prinesli rezane lignje in mi tako kar določili menu za skupno večerjo.Cvrla jih ne bi, raje bi jih naredila v kakšni "makici", vendar se mi nobena s foruma posebej ne dopade. Imate vi kakšno idejo?

Tina

Janja  

član od: 10.10.2001

sporočila: 244

25. feb 2003 12:29

Tina, upam, da ni prepozno... Jaz jih pripravim takole: najprej na olivnem olju prepražim na drobno narezano čebulo, ko porumeni, dodam strt česen in takoj zatem kalamare (česen ne sme počrneti). Takole malo pražim solim in zalijem z belim vinom. Ko se vino malo pokuha, vržem zmiksane pelate. Takole malo pokuham, dodam suh origano in svež peteršilj. Če se ti zidi preveč vodeno, lahko malo zgostiš z moko ali dorbtinami. Zraven postrežem bodisi rezance ali polento. Lep pozdrav, Janja

kristy  

član od: 18.6.2002

sporočila: 704

27. feb 2003 8:08

Janja in Andrej, hvala za ideje. Še mlajši sin, ki zase pravi, da ni "morski tip", si je oblizal vse prste. LP Tina

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti