Bela kava

Loni  

član od: 12.12.2001

sporočila: 7859

28. nov 2008 10:25

In veš, kaj mam jaz rada zraven, navadne Balkan oziroma Albert kekse, ni boljšega.

evagirl  

član od: 4.10.2007

sporočila: 276

28. nov 2008 10:30

Ga ni čez Projo. To je delala tudi moja babi. Jst sm to vedno oboževala. Pa še mal kruha not :) njami :) evagirl

neznan uporabnik

28. nov 2008 10:54

Midva s fantom pa obožujeva kavo Yannoh, saj ima res fin, kavni okus. Pa še organic je. http://www.limafood.com/EN/Yannohinstant_product.htm Moj jutranji obred so kosmiči, preliti z Yannoh in mlekom ... Imajo jo v bio trgovinah, pa menda tudi v Tušu. Videla sem tudi vanilijevo varianto, a je še nisem poskusila. Pred leti pa je mami tudi meni kuhala dobro staro Divko ... jancka

nonica  

član od: 19.11.2007

sporočila: 105

28. nov 2008 20:16

Jaz naredim miks, kot ga je delala moja babica: v enakem razmerju Franck, Kneipp in Proja. Skuham približno pol litra vode in dodam eno in pol nakopičene žlice mešanice. nonica

regina  

član od: 17.9.2007

sporočila: 724

28. nov 2008 21:02

Jaz uporabljam Karo kavo od Nestle firme, dobi se v Intersparu. Prelijem jo samo z vročo vodo in dodam mleko. Bianka je pa nekaj podobnega, ampak ima preveč grenak okus. To je nadomestilo za to klasično belo kavo. regina

spelci  

član od: 1.4.2008

sporočila: 276

29. nov 2008 19:52

Moja nona je kuhala belo kavo z vseh mešanic, ki se kupijo. V spominu so mi pa ostale slednje: proja, divka, seka, knaip. Ne vem v kakšnem razmerju in če je to vse, vem pa to da boljše še nisem pila. Za razmerje je pa žal tudi ne morem vprašati špelči

Pika Nogavička  

član od: 1.10.2005

sporočila: 75

29. nov 2008 20:45

Tudi jaz pogrešam dobro belo kavo, ki smo jo kuhali, ko sem še živela pri starših na kmetiji. Sama jo včasih skuham na enak način, vendar ni nikoli tako dobra. Kuhali smo Difko ali Projo, še velikosti lonca in količin se spomnim...Ampak mislim, da je razlika v okusu predvsem zaradi dobrega, nezdravega, mastnega mlekeca od naših pridnih kravic... Pika Nogavička

Atina  

član od: 29.11.2004

sporočila: 3792

29. nov 2008 21:12

Meni je pa bila najboljša - ne boste verjeli - v porodnišnici. Takrat mi je takooo teknila ... Mmmmm ... Ko sem prišla domov, sem si kupila eno sorto, pa mi ni bila dobra, pa drugo sorto, pa mi ni bila dobra ... in obupala. Do naslednjega poroda, ko sem spet uživala v izvrstni beli kavi. Pa kako za vraga naredijo belo kavo v porodnišnici, da je tako dobra?????

Atina

zvezda01  

član od: 9.8.2008

sporočila: 254

30. nov 2008 8:13

Jaz ap jo še vedno kdaj skuham, čeprav nisem še niti babica, kaj šele mama Žlico Proje in žlico Francka v slab liter hladne vode. Ko zavre kuham toliko, da skoraj vsa pena prevre. Potem pa pol mleka pol kave in malo sladkorja...njami! zvezda01

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti