S čim nadomestim jedilni škrob?

mačka27  

član od: 11.12.2012

sporočila: 79

6. maj 2021 14:40

mamamia je napisal/a:

Škrob za kekse ni obvezen, je pa priporčljivo ga malo dat, namesto enega dela moke, ker malo rahlja testo. Ni pa nič narobe, če ga ne dodaš. 

Beljakov v piškotno testo praviloma na dajem, razen če delam s tremi ali več jajci. V tem primeru dam eno celojajce, ostalo pa le rumenjake. Staro pravilo je, da rumenjka testo rahlja, beljak pa ne toliko. Podobno delam pri testeninah - uporabljam izključno rumenjak. 

mamamia

iii, mammamia ful ti hvala in lep pozdrav po mnogih letih, ko si mi že takrat spasavala kožo z nasveti

 

Hvala lp in vse dobro

Sporočilo je spremenil(a) mačka27 dne 6. maj 2021 14:52

rdkapica  

član od: 31.7.2006

sporočila: 1564

6. maj 2021 15:20

Ne vem, zakaj Mačka ne želi uporabiti škroba, ampak mislim, da se lahko nadomesti tudi s riževo moko ali tapiokino moko.

Pogovor me je spodbudil, da bi naredila te piškote, pri nas so pa problem orehi – s čim lahko nadomesti orehov? Lešniki so tudi prepovedani. Ali se lahko uporabi mandeljne? Še kaj drugega?

rdkapica

rebecca  

član od: 19.3.2002

sporočila: 2739

7. maj 2021 0:34

kokos?

"Stressed is desserts spelled backwards!"

mačka27  

član od: 11.12.2012

sporočila: 79

7. maj 2021 5:12

rdkapica je napisal/a:

Ne vem, zakaj Mačka ne želi uporabiti škroba, ampak mislim, da se lahko nadomesti tudi s riževo moko ali tapiokino moko.

Pogovor me je spodbudil, da bi naredila te piškote, pri nas so pa problem orehi – s čim lahko nadomesti orehov? Lešniki so tudi prepovedani. Ali se lahko uporabi mandeljne? Še kaj drugega?

rdkapica

Rdkapica ker zadnje 3 let kuham in pečem samo zase, jedcev pa nimam-pa že prej sem škroba ful malo uporabljala in zadnjič-pred leti skoraj celega-ko je bil že ornh čez rok-vrgla proč, kar pa se mi vseeno škoda zdi...(kolikor sem gledala-lidl nima, špar ma sam Oetkerjevega 200 g-predpostavljam da MC pa Tuš isto...)...

Ali mogoče še kje obstaja kaka manjša varjanta?

 

Nimam pa sploh pojma kako bo-bi to izpadlo...glede na to da sem se z ajdovo moko šele pred kratkim začela srečevati v smislu "packanja", hihihihi...pa bi sedaj še na kekse šla...pa še stvari imam doma...z izjemo škroba...

Zraven sem mislila še cimet in limonino lupinico dodat

...mnenje?

mogoče bi kekse probali narediti iz nesoljenih pistacij (če je vzrok alergija, da se izogibate oreščkom-sama sem poleg mio drugega tud alergik na "arašide"...lešniki tudi odpadejo, orehi so na meji...itn...anyway....iz strani specjalistke na diagnost.centra sem dobila napotek da pistacije pa lahko, makademija ipd-naj bi bile manj alergene...

...če kaj pomaga....

 

 

 

 

mačka27

Sporočilo je spremenil(a) mačka27 dne 7. maj 2021 05:16

limnol  

član od: 16.11.2001

sporočila: 5187

7. maj 2021 14:33

rdkapica je napisal/a:

Ne vem, zakaj Mačka ne želi uporabiti škroba, ampak mislim, da se lahko nadomesti tudi s riževo moko ali tapiokino moko.

Pogovor me je spodbudil, da bi naredila te piškote, pri nas so pa problem orehi – s čim lahko nadomesti orehov? Lešniki so tudi prepovedani. Ali se lahko uporabi mandeljne? Še kaj drugega?

rdkapica

Z riževo in tapiokino moko že ne, saj oba vsebujeta škrob.

 

Sporočilo je spremenil(a) limnol dne 7. maj 2021 14:36

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti