Peticija "risanka"

veverica  

član od: 12.11.2001

sporočila: 1038

tema odprta - 21. nov 2008 10:35 | ogledi: 3.011 | odgovori: 25

Vse, ki vas moti, da so zaradi telenovele prestavili večerno risanko na RTV SLO v zgodnejši termin, vas vabim, da podpišete spodnjo peticijo:

http://www.petitiononline.com/1840/petition.html

veverica

angela33  

član od: 28.2.2008

sporočila: 71

21. nov 2008 10:55

Jaz sem jo že. Pa kar ne morem verjet, da NACIONALKA v najbolj gledanem času tako poneumlja ljudi. A niso komercialne tv zadolžene za to???!!! angela33

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

21. nov 2008 11:10

Okej, s tem imam problem. Mene je sicer zanimalo, kaj piše v peticiji in sem šla pogledat, zdaj me pa zanima, kdo je tale tekst skupaj zložil? Mislim, ne zanima me, kako oseba izgleda, kako ji je ime in te stvari - ampak, tekst petcije je daleč od tega, da bi bil dober. Doiber v smislu, da bi argumenti tam stali tako, da se ne bi nič sesulo. Na primer: "Nesprejemljivo je, da se v želji po čimvečji gledanosti, na termin, ko je pred ekrani otroška populacija, plasira nadaljevanko, ki ni primerna za ciljno publiko večernih risank (predšolske in zgodnješolske otroke)." Na tole bo nacionalka suho odgovorila z odgovorom, da serija skladno s programskimi standardi NI kategorizirana v skupino, kjer bi morala biti posebna opozorila o tem, kdo in v kakšni družbi lahko zadevo gleda. Še več, suho lahko odgovori, da primerljiva produkcija nacionalnih televizij v evropi producira "dnevne serije" kot se temu žarnru reče točno za ta termin...in bo lahko nasula produkcije ARD+ZDF (kjer imajo stalno ene ulično družinske serije ob primerljivem terminu) pa še kakšno ORF serijo znajo od kje najti in tudi primerljivi EastEnderji se rolajo pred dnevnikom, pa španska televizija tudi rola eno dnevo serijo kjer je dogajanje v petdesetih letih prejšnejga stoletja..... Skratka če lahko jaz iz prve naštejem nekaj serij, ki so žanrsko primerljivie in jih vrtijo nacionalne televizije pred dnevnikom (kar lahko potrdi skoraj vsak, ki ima vsaj razširjeno kabelsko ponudbo, če će nima digitalke), potem lahko to isto zanesljivo zložijo tudi ljudje, ki so plačani za to, da gledajo televizijo. In argument pade. Tale argument: "Poleg tega ste z zamenjavo termina v marsikateri družini s tovrstno otroško populacijo nepremišljeno posegli v ustaljeno večerno rutino (risanka, večerja in spat)." stoji bolj kot prejšnji. Ker govori o ruitini in o navadah zvestih gledalcev in to je populacija, ki jo televizija po definiciji hoče - stalne gledalce. Ampak problem je v tem, ker je ta argument v hierahiji drugi. To, da je drugi, je potrjeno z besedo "poleg", skratka gre za neko nadaljevanje argumentiranaj nečesa, kar podpisnikom peticije ni všeč. Ampak njim ni najbolj neugodno to, da je takšna programska shema sesula rutino - kar bi moral biti glavni argument, njim ni vešč, da se je pojavil en nov izdelek. Poleg tega je tekst napisan v tonu, ki ne vsebuje toliko govoric zahtev - kar peticije po definiciji morajo vsebovati, kot pa vsebuje govorico ene jeze. Ki z vsako trditvijo postavi samo okope in nič drugega. Začeti zahtevo s tem, da je nekaj nesprejemljivo....to je govorica ali vzemi ali pusti, ki pušča blazno malo prostora za kakršenkoli dogovor. Skratka, ne pušča win-win opcije. In tako se bo zgodilo tudi s tem. Nacionalka se bo vljudno in prazhno odzvala, ker pri takem tekstu peticije se niti ni treba kaj posebej truditi z lucidnim odgovorom, Odjemalci električne energije bodo pa pe malo bentili in do neke točke sladostrastno ugotavljali, "da se nič ne da narediti". ...In bo stvar rešena. O tem konkretnem izdelku, ki je bil povod za tole peticijo, je pa tako, da ima več težav s tem, kakšen je, kot pa s tem, da je. Vendelina jr.

mizarka  

član od: 24.5.2006

sporočila: 988

21. nov 2008 11:21

Potem je pa to, to,  mi pa čakamo in čakamo risanke pa od nikjer. Potem pa vzamem spored in vidim, da so risanko prestavili. Oba z možem sva bila kar šokirana. Pa saj ta čas je bil že od začetka rezerviran za risanko, še iz naših otroških dni, pa še terminsko se je ujemal z večerjo in odhodom v posteljo.(ne najdem hudička)

lp

mizarka

angela33  

član od: 28.2.2008

sporočila: 71

21. nov 2008 11:34

Jaz pa ne kompliciram in se ne delam pametna in mi je peticija povsem razumljiva. Verjetno tudi tisoč tistim, ki so jo že podpisali. Pa mislim, da je razumljiva tudi tistim, ki jim je namenjena in so nanjo že napisali odgovor, ki je, kakršen je. Ali ne velja pregovor, da ne popravljaj stvari, dokler delujejo. In ta vzorec, risanke, reklame, vreme, dnevnik dobro deluje že leta in leta in je tudi dobro sprejet. Jaz tujih programov ne spremljam (je dovolj naših) in sploh ne vem, zakaj bi ponovno in spet morali uvažati nekaj, samo zato, ker imajo v tujini tudi tako. Ali imamo v svoji majhnosti še vedno tako malo samozavestni, da ne bi bili ponosni na dobre stvari, ki jih imamo? Sicer pa je tako, da se z intelektualnim leporečenjem res lahko opraviči nekatera dejanja, ljudje pa pač niso neumni in bodo reagirali po svoje. Večina ima problem s tem, kakšen izdelek gledamo in kdaj ga gledamo. angela33

ceres  

član od: 30.11.2007

sporočila: 57

21. nov 2008 11:37

Podpisala. ceres

fresh  

član od: 4.5.2006

sporočila: 1856

21. nov 2008 11:40

Matilda, so na komercialkah gotovo dovolj pametni, da bodo naredili točno to. fresh

petkica  

član od: 15.12.2006

sporočila: 744

21. nov 2008 11:46

Najbolj žalostno je to, da so bile komercialne televizije tiste, ki so se prilagajale povprečju in posledično poneumljale, zdaj pa nacionalka postaja debilnejša od pop pofla. A realityja še nimajo?

Gigi_84  

član od: 26.8.2008

sporočila: 331

21. nov 2008 11:48

Besedilo te peticije je res napisano tako, kot da bi jo avtor sestavil še isti trenutek, ko je ugotovil, da na sporedu ne bo risanke. V afektu in rahlo nerazumljivo. Ne bom pisala kaj je prav kaj ne, ker še nimam otrok in me to ni tako prizadelo kot nekatere, lahko pa predlagam, da si izposodite kak DVD z risankam in ga pač zavrtite ob isti uri, kot so bile risanke. O "Strasteh" pa ne bi, to je morda že nova tema.... Pa lep dan, Gigi_84

Atina  

član od: 29.11.2004

sporočila: 3792

21. nov 2008 11:50

Hm, jaz pa ne bom podpisala. Naša družinska rutina zaradi tega ne bo prav nič trpela. Pol ure gor ali dol. Nam zdaj, ko smo tako in tako notri, celo bolj ustreza. Potem imamo še eno debelo uro za skupno igranje. Poleti, ko smo ta čas še zunaj, pa če je "sila" uporabimo snemalnik.

 

In ne, ta termin ni od naših otroških dni: takrat je bil ob 19.10 (pa se ni nobeden razburjal, ko so ga prestavili).

Atina

Vlado  

član od: 1.8.2002

sporočila: 547

21. nov 2008 12:18

Atina mogoče pa so tukaj nekoliko mlajši forumaši, ki termina 19:10 - 19:15 ne poznajo. Mladička sta se na nov termin navadila brž ko je bil uveden. Ta staremu pa tudi paše, je že ob osmih konec pravljice in lahko v miru pogleda Umore na podeželju, ne da bi zamudil začetek, kot se je dogajalo. A ni mogoče problem v tem, da je po risanki čas za večerjo/pranje zob/pravljico/spanje in ni časa za fenomenalno nadaljevanko? lp Vlado

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti