Olje z aromo masla

aki  

član od: 23.4.2004

sporočila: 1330

1. nov 2010 6:36

Oljčnemu olju dodam nekaj masla , na tem prepražim drobtinice in zabelim...recimo sirove štruklje, češpljeve knedlje.....njami

Saj maslo ni tako zelo grešno kot so nas strašili pred leti, neprimerljivo bolj je margarina, ki so nam jo ponujali v zameno.

Aki

nejcanja  

član od: 15.3.2006

sporočila: 270

1. nov 2010 10:29

Butterschmalz-a ni to maslo?(trdo) A lahko kakšen link,kako zgleda? hvala lepa nejcanja Sporočilo je spremenil(a) nejcanja dne 01.nov 2010 10:30

nola  

član od: 25.1.2006

sporočila: 3112

1. nov 2010 16:25

Maslu jaz kar sama odvzamem vodo. Postopek je pa tak: surovo maslo na zelo majhnem ognju stalim in ga ogrevam, dokler ni popolnoma bistro, kilogram masla približno eno uro.

Bistro maslo z zajemalko pretočim v posodo, ki se dobro zapira in ga pustim, da se ohladi.

Z usedlino zabelim kakšno pašto.

Tako prečiščeno maslo hranim na sobni temperaturi, zelo uporabno je za cvrenje.

nola

teta torta  

član od: 6.9.2005

sporočila: 1268

1. nov 2010 17:43

"Butterschmalz" je točno to, prečiščeno ali "kuhano" maslo (tudi indijski "ghee" je ista stvar). V časih, ko še ni bilo hladilnikov - jaz se jih še spomnim! - so tako hranili večje količine masla, saj je kuhano maslo precej bolj obstojno kot sveže. Spominjam se tudi, da je babica kakšno maslo, ki ni bilo več najboljše, stopila in ga uporabila za kuho. Tudi krofe ali flancate je vedno cvrla v mešanici svinjske masti in kuhanega masla. Olje smo v mojem otroštvu v glavnem uporabljali le za solato (nismo Primorci!). teta torta

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti