Moj vrt

kozamurnik

sporočila: 2311

23. apr 2017 16:59

Meni je slana čisto  posmodila kivi, pa figo, hortenzije in asimino. Stročji fižol in ledenko sem pa čisto slučajno pokrila s kopreno in se krasno držita. Ostalega  pa še nisem sadila. Čer bo šlo tako naprej, bomo sadili vse po dvakrat. Se strinjam z mopsiko, kdor živi od tega, je pa hudo...

murnik

Trixi  

član od: 23.9.2003

sporočila: 15152

23. apr 2017 17:21

Ja, sem tudi jaz gledala in se spomnila na prodajalko jabolk iz Sevnice v Domžalah, kjer kupujem jabolka.  Imajo celo sorto granny smith, ki jo je lani pozeba uničila...Pa sem upala, da bodo letos... Ubogi pridelovalci.

 

Kjer je volja, tam je pot. Trixi

milja44  

član od: 2.1.2014

sporočila: 152

2. maj 2017 11:18

Najbolj sem žalostna, ker je pozeba vzela šest let staro figo. Lani je bogato obrodila in nas razveselila z več kot 500 plodovi in to dvakrat. Danrs je 2. 5. vendar še ni sledu življenja. Ali ima kdo izkušnje, če še je kaj upanja? 

Sicer pa veliko vrtnih užitkov in lep pozdrav.

milja44

hedonist  

član od: 26.6.2008

sporočila: 5047

2. maj 2017 11:46

Tudi moja je v slabem stanju,čeprov me strokovnjaki tolažijo, da figa v našem koncu itak kasneje odžene in da naj še počakam s sekiro :) mi je tudi hudo zanjo, če bo hin, mi je pa pozebu tudi kaki in to temeljito. Ampak tako je to pač ta drevesa niso za našo klimo, so mi že večkrat rekli, sadi jabolke in hruške pa ne boš imel teh problemov:)

hedonist

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17785

2. maj 2017 13:43

moja44, pusti jo pri miru VSAJ še 1 mesec. Naša se počasi prebuja. Vejice, ki so res mrtve, dobijo običajno lešnikovo rjaavo barvo (kot lupina zrelega lešnika).

rimljanka

Cila  

član od: 5.10.2006

sporočila: 3768

2. maj 2017 13:43

Še je upanje za figo.  Ne hiteti s sekiro, počakajta dober mesec. Lahko, da se bosta obrasli ali pa pognali nove veje od tal. 

Cila

Anemiilat  

član od: 7.9.2016

sporočila: 2396

2. maj 2017 16:12

Tudi moja figa in kaki komaj kažeta življenje.S sekiro bom še počakala.Nekaj kaže da sta se začela prebujati..Bom kasneje porezala res suhe veje. Kaki je pa prizadela lani pozeba,letos spet.Ne bom ju še požagala.

 

 

Anemiilat

babka1951  

član od: 22.8.2012

sporočila: 6950

7. maj 2017 11:10

Moja mala figa, ki sem jo celo zimo tako lepo ohranila, je ob tej zmrzali, čist klonila ampak ne izgubim upanja, na drobnem stebelcu so mladi poganjki  čisto nič ne bom hitela, da bi jo ven vrgla 

"Pomembna je pot, po kateri hodiš, in ne kraj, kamor greš."

kozamurnik

sporočila: 2311

7. maj 2017 21:37

Letos imam na vrtu vse polno majhnih  luknjic, cca 0,5, najvec 1 cm premera, kateri škodljivec, ki mi grize korenine solate, bi lahko bil lastnik teh luknjic in kako naj ukrepam? Za bramorja se mi zdijo odločno premajhne...

murnik

Trixi  

član od: 23.9.2003

sporočila: 15152

8. maj 2017 12:38

Meni običajno solato jedo strune ali pa ličinke koloradskega hrošča. Ponavadi sem jih našla pod obžrto solato v zemlji.

Predlanskim sem imela med čebulo voluharja in sem mu v luknjice dala odganjalne kroglice.

Drugače pa malo pokoplji, mogoče boš našla kdo ti uničuje pridelek. 

Kjer je volja, tam je pot. Trixi

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti