Zdej bi blo fajn, če napišeš kateri parfum je to ; Mogoče Chanel no.5 , al kaj drugega ?? spet ena na pol informacija :(
Zdej bi blo fajn, če napišeš kateri parfum je to ; Mogoče Chanel no.5 , al kaj drugega ?? spet ena na pol informacija :(
Žal je embalaža že na deponiji. Bil je en turški izdelek. Chanel no.5 sigurno ni bil, tisti baje privlači, ne odganja![]()
![]()
Hvala za nasvete v zvezi z limono. Bom preverila do kam je še živa in upam na najboljše. Za prezimovanje vem da rabi svetlo in hladnejši prostor, a imam na voljo le temen in hladen prostor ali svetel in precej topel prostor, cca 20°C - izbrala sem slednje in očitno je bilo pretoplo.
Letos imam prvič kumare za vlaganje. Berem, da se trgajo zjutraj, tašča pa pravi, da se ne sme, dokler je rosa...kdaj nabirate kumarice?
Jaz jih poberem dopoldne ali pa pozno popoldne. Imam jih na sončnemu mestu in mi rastejo v višino. Dolgo rose ni.



Moj letošnji vrtni miks : ) Imam majhen vrtiček, zato sadim predvsem cepljene sadike, ki mi dajo večji pridelek. Prihodnje leto bodo klasičen vrt zamenjale dvignjene grede na malo večji površini. Že sedaj veliko tega raste kar v loncih namesto rožic.
Paprika prihaja počasi k sebi - hladne noči po presaditvi so naredile svoje, zato sem plodove odstranila da so si lažje opomogle. S kumarami letos nisem imela sreče - ravno včeraj sem presadila novo rundo v korito, upam da tokrat rata. Dve v loncu, ki sta se obdržali pa vidim da imata plodove - nekaj pa bo! Paradižnik je zaenkrat vredu - vedno posadim pol sadik 2-3 tedne za prvo rundo tako se konstantno najde kaj za v lonec.
Eta Sama pridelek pobiram zjutraj, ko ni več rose.
Sporočilo je spremenil(a) Limony dne 5. jun 2018 15:42
Praviš majhen vrt, ampak zelo lep. Čestitam!
![]()
Čudovito, kako bo šele lep drugo leto!
Luškan vrt in lepo ti uspeva...Lep jajčevec in paradižnik....Saj bo, ko se bo vreme stabiliziralo...
Zakaj nekatere redkvice naredijo gomolj, druge pa ne, čeprav so rastle v istem časovnem obdobju?
Kaj je narobe, če redkvica ne naredi gomolja, ampak gre kar v cvet?
Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.
Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.
| Kaj jutri za kosilo? | Dragička |
| malo za hec | sijasaja |
| MOJ vrt | rimljanka |
| Kaj danes za zajtrk | johana |
| Ločevanje živil 90. dni - 5. del | dočka |

Kaneloni s piščančjim mesom in kislimi kumaricami

Ržen sendvič s kajžarsko klobaso