Pomoč pri izbiri jedi ?

donika  

član od: 11.11.2008

sporočila: 9

tema odprta - 11. nov 2008 22:00 | ogledi: 1.840 | odgovori: 2

Ojla.

Ta vikend bom prijatelje povabila na "malico", ker sem se zaposlila.

Sedaj, pa rabim vašo pomoč, pri izbiri hladne hrane.

Rada bi pripravila "malco" malo drugače- narezek nravno navaden, pa kakšno sadje, pa malo sladkega bi spekla.

Prosim za predloge.

Hvala.

donika

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

13. nov 2008 13:07

Sorči, kaj pomeni tole "narezek nravno navaden"? Meni pri besedi "nrav" v bistvu potegnejo druge asociacije, z narezkom pa res še nisem povezala. Okej, za frende: - goveji karpačo z avokadovo-jabolčno kremo (zmikasš n avokadov in n olupljenih jabolk in to je to, gre super tudi k pršutu) - marinirana plava riba na viški način: viški zato, ker tako to naredijo v eni od famoznih konob v Visu na Visu - na vročem olju ocvreš plavo ribo, odcediš, ribe obložiš z rezinami limon, nakar ohlajene poliješ s polivko, ki je v naslednjem proporcu: 1/3 kisa, 1/6 limoninega soka, 1/2 soka pelatov - to je treba narediti en dan prej, ker se servira hladno, zraven gre lepo koruzni kruh - kruh (toast), gor položiš rezino pečene melancane, čez rezino rezino paradižnika, čez mocarelo in potem še kako pikico peta - daš toaste na pladenj od pečice, to opečeš na 200 stopinj 10 minut in potem imaš super topljeni sendvič - pa na en krožnik narežeš pršut in ga kombiniraš s kockami melone, - pa kak nizkocenovnoakcijski trdi sir lepo izboljšaš tako, da ga daš v polivko olivnega olja, mletega česna in bazilike Jaz tu s kakšnim pecivom ne bi pretiravala. Čokoladni mousse zadošča. Hope this helps. Vendelina jr.

Nena-morje  

član od: 21.12.2005

sporočila: 1110

13. nov 2008 13:33

Ali pa naredi iz  glave zelja  ježka:

vzameš  glavo zelja, jo spodaj odrežeš, da je ravna  in v njo napikaš ražnjiče. Ražnjiče narediš tako, da vzameš palčko in na njo nabadaš razne dobrote: kocke različnih vrst sira, olive, papriko,avokado, paradižnik ...Zraven ponudiš več vrst kruha.

Za sladico pa tole:

http://www.kulinarika.net/recept/sladice/Orehova_rolada

je izredno hitro narejeno, pa še božansko dobro!

lp Nena

PS: iz zelja nato drugi dan narediš:

 http://www.kulinarika.net/recept/zelenjavne_jedi/Duseno , zraven pa  široke rezance

Nena-morje

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti