Pes in bruhanje v avtu

ajetam  

član od: 28.6.2004

sporočila: 272

tema odprta - 2. nov 2008 22:10 | ogledi: 4.938 | odgovori: 12

Ker vas je na kulinariki precej ljubiteljev živali, bom tukaj zastavila povsem nekulinarično vprašanje. Imamo skoraj 3 leta staro mešanko, večje rasti, ki v avtu zmeraj bruha. Danes nam je znova pobruhala avto, pa smo se peljali le kakšnih 10 minut, pred tem pa ni nič jedla. Vozimo jo zelo redko, bi pa večkrat šli na kakšen izlet, če bi vožnjo lažje prenašala. Vem, da za ljudi obstajajo tablete proti slabosti med vožnjo. Ali obstaja kaj podobnega tudi za pse?

Kakršnakoli izkušnja in nasvet sta dobrodošla.

ajetam

Loni  

član od: 12.12.2001

sporočila: 7859

2. nov 2008 22:24

Cerenia, proizvajalec Pfizer.

Drugače pa lahko tudi polovička običajne tablete proti slabosti.

Loni Makaroni

nitta  

član od: 13.1.2008

sporočila: 384

2. nov 2008 22:53

Naša psička je tudi vedno pobruhala in mene in avto. Pa smo uztrajali in se kljub temu vozili z njo, včasih tudi kar tako. Na kratke relacije in ko se vozimo počasi ima vedno odprto okno (pozimi ravno ne, pa tudi toliko na izlete ne hodimo pozimi), ko pa gremo po avtocesti pa ponavadi tako nikomur ni slabo (meni tudi ne, pa mi je drugače vedno in povsod). In veste kako to izgleda, ena bela buča-glavA gleda skozi okno okoli nje pa frfotata 2 uhlja, kako to ljudje ki se vozijo mimo gledajo :) Pa večkrat se med potjo ustavit, dat psu vodo in možnost da gre na potrebo, to pa tako treba vedno, če jim je slabo ali pa ne. Tableta pomagajo, ampak vam povem da ne boste imeli veliko od pasje družbe, ker tudi uspavajo in je vsaj naša bila potem cela omotična, taka boga že za pogledat. Sploh ker smo jo vozili v pasjo šolo, tam potem ni bilo nič od nje. Pomagajo pa ravno zato, ker potem pes miruje v avtu, ponavadi leži in tako potem ni slabosti, naši je bilo slabo zato, ker je vedno hotela sedeti in gledati skozi okno, potem pa je bila ko na fedru, malo sem malo tja, kako znajo to ovinke polagat da jih ne prekucne. nitta

vesoljka  

član od: 14.4.2008

sporočila: 134

3. nov 2008 1:04

Ajetam, pa se psička veseli vožnje oz. ali gre rade volje v avto, ali se temu upira? Jaz sem imela psičko, ki se je sicer vožnje zelo veselila in sama rinila v avto, prva leta je vožnjo zelo težko prenašala (enkrat, ko je bila res kriza za obe, sva imeli .. khm, celo isto vrečko ..), sčasoma pa nobena od naju ni imela s tem problemov, pa še sama ne vem točno kdaj in zakaj... Nisem ji dajala tablet in dvomim, da bi, razen na daljše razdalje v res izjemni situaciji. Kot je napisala Nitta - psički je odprto okno res pomagalo (pa saj, meni ob odprtem tudi ni bilo nikoli slabo), in sama bi na Tvojem mestu lepo "vadila" kar tako (ko bi utegnila, seveda) (nekako tako kot sem jo kot mladička privajala na to, da bo pač kdaj sama doma): če praviš, da ji je bilo slabo že po 10 min, bi se po treh min ustavila na kakšnem njej znanem ali vsaj prijetnem vogalu, tam malo postala in šla en krog, pa nazaj domov. Pa naslednjič isto. Pa spet. No, nekako tako kot če bi jo vodila na sprehod z avtom, le da si par ulic preskočila z njim. Psička bo vedela, da vožnja z avtom pomeni, da gre na sprehod, ki ga ima rada, nekam na lepše, kjer uživa, pa še hitro mine. Pa še ti si zraven, in domov se bo spet vrnila. No, sčasoma podaljšuj te razdalje (seveda postopoma, očitno so minute pomembne). In ko bo kakšna dolga (tj. 20 min in več), se obvezno ustavljaj. Jaz sem svojo med vožnjo tudi kar tako "poklicala", pa ji kakšno znano rekla (ala "kje je muca"), da sem malo preusmerila pozornost. To je moj predlog.. ne mislim, da boš zdaj kilometrine nabirala iz tedna v teden, ampak če le imaš čas, možnost in voljo, se mi ne zdi slaba ideja. Glede na to, da je stara skoraj 3 leta, si drznim dvomiti, da bo zmeraj tako. Tudi zaradi tega, kot si napisala, da se jo redko vozi. Moja se tudi prvi 6 let ni skoraj nič, zadnjih 4 pa neprestano, in takrat je bilo vse ok. Obvezno pa je - rinila v avto (da sem v gužvanju zaprla ven flexi in se je peljal po tleh celo pot), pa spet na silo spet ven, da sem morala pazit da je vrata ne priščipnejo. Groza! Drugače pa lahko postaviš isto vprašanje na "pasji" forum (www.mojpes.net). Sem prepričana, da obstaja rubrika z enakim problemom, ki je (enako kot pri ljudeh) pogost. vesoljka

Loni  

član od: 12.12.2001

sporočila: 7859

3. nov 2008 7:32

No, saj naš Zeus skoči v vsak prtljažnik, če so le odprta vrata. Mi se pa opravičujemo lastnikom avtomobilov. Pri nas je bila problematična mešanka, dobila je kar ta navadne tablete, polovično dozo.

Loni Makaroni

jasna1  

član od: 24.9.2005

sporočila: 1986

3. nov 2008 8:46

Jaz bi poskusila z Draminami (to so tablete proti slabosti za ljudi), ampak dala bi je samo četrtinko. Hčerkama dam polovičko, pa tudi sama je vzamem samo pol... Tako bo med vožnjo spala (kar je dobro), ko boste prispeli na cilj, pa bo že pri sebi .

 

jasna

smrkolina  

član od: 19.9.2002

sporočila: 378

3. nov 2008 9:48

Pozdravljeni imam isti problem in zato se pri nas ne vozi. Smo ga pa po sili razmer morali vzeti nekoč s seboj na morje in sem mu dala celo tableto Dramina, vendar ni nič spal (je srednje velikosti). Bruhal pa res ni. LP smrkolina

tinca  

član od: 3.9.2001

sporočila: 907

3. nov 2008 13:42

Tudi naši smo dajali pol Dramine, pa je bila kar v redu, mogoče bolj mirna, spala pa ni nikoli. Ima pa nekih 35 kil (zlata prinašalka). Se mi zdi da je s časom to slabost nekako prerasla oz. se navadila, tako približno kot otroci. Čeprav ne trdim, da je kaki strašni ovinki ne bi spet sesuli. Naša se zaradi velikosti vozi v prtljažniku in vedno gleda ven, nikoli ne zaspi. Vsak dan eno kastrolco smeha vam želi Tinca

bannanna  

član od: 25.5.2006

sporočila: 5457

3. nov 2008 14:10

a to mislte dramamine? ne dramine? bannanna

ajetam  

član od: 28.6.2004

sporočila: 272

3. nov 2008 14:27

Hvala za nasvete. Bomo poskusili še s tabletami in z ležečim položajem med vožnjo (sedaj zmeraj stoji v prtljažniku in gleda ven). Res pa je, da se ne vozi rada, izredno pa uživa na sprehodih, ki sledijo vožnji. V avto nikoli ne skoči sama. Mogoče je vzrok v tem, ker je v prvih mesecih njenega bivanja pri nas bila vožnja povezana z obiskom veterinarja, ki ji je zdravil poškodovano tačko in zdaj sem tudi razmišljala, da takrat pa nikoli ni bruhala, čeprav je bila pot do veterinarja veliko daljša kot so bile naše zadnje poti. ajetam

jasna1  

član od: 24.9.2005

sporočila: 1986

3. nov 2008 16:01

Bannanna,

te tablete se imenujejo Dramine. Se pa tudi sama spomnim Dramamin, ko sem bila majhna, pa tudi na Hrvaškem sem poleti kupila Dramamine...

Mislim, da obstajajo tudi Medramin tablete ali nekaj takega, princip pa je seveda pri vseh isti.

 

jasna

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?malaga
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti