Jagode

macica  

član od: 22.2.2008

sporočila: 23

tema odprta - 20. okt 2008 13:38 | ogledi: 2.723 | odgovori: 6

Prosim za nasvet pri izdelavi jagod (tistih iz piškotov in margarine). Namreč, ko jih hočem povaljati v sladkorju, se mi delajo take grudice, sladkor se skupaj sprijema in me zelo jezi. Kaj naredite ve, da se sladkor lepo prime? Hvala in lepo pozdravljene!

macica

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17786

20. okt 2008 13:45

In zakaj tega ne vprašaš pri receptu? Bi bilo dosti bolj logično......

rimljanka - zasebno mnenje

neznan uporabnik

20. okt 2008 15:12

Kolikor se spomnim je treba jagode iz mase najprej oblikovati, nato se jih pomaka v rdečo barvo + jagodno aromo (jaz uporabim kar Etolovo aromo + malo vode), nato jih polagam malo na papirnato brisačko (toliko da namočim cca 10 jagod) nato jih povaljam v sladkorju. Če jih povaljam takoj ko jih pomočim v aromo+barvo se mi zelo zelo maže sladkor in se vse paca. Enako naredim tudi pri breskvicah. Se sladkor veliko manj maže in se ne sprijema toliko. Poizkusite. tedi

matilda  

član od: 16.8.2006

sporočila: 1981

20. okt 2008 15:18

Po receptu, ki je objavljen v bazi, se da aromo kar v maso, nato se oblikuje jagodo in se jo povalja v sladkorju. Tako se sladkor nebi smel sprijemati v grudice. matilda

neznan uporabnik

21. okt 2008 12:14

Lepo rdeče obarvane so, ko jih še pomakamo v mešanico rdeče barve in arome, zato tudi tak postopek. Če pa jih ne pomakate pa res ne vem zakaj bi se sladkor sprijemal v grudice (no mogoče malo že proti koncu), ker najbrž masa ni preveč mokra, saj se sicer jagod ne bi dalo oblikovati. Mogoče bi se oblikovane jagode pustilo nekaj minut, da se malo osušijo in bi šele potem povaljali v sladkorju, vendar mislim, da bi se potem sladkor težko enakomerno prijel. l.p. tedi

macica  

član od: 22.2.2008

sporočila: 23

21. okt 2008 12:50

Rimljanka, oprosti ampak nisem še ne vem kako vešča v tem forumu. Tukaj se mi je zdelo, da bo najbolj prav. Prebiram vas pa dokaj redno in vse pohvale. Se pa lepo zahvaljujem za vse odgovore. Bom probala dati aromo v maso, pa bomo videli kako bo šlo. Pozdravček, Macica. macica

golubić  

član od: 13.5.2007

sporočila: 1276

21. okt 2008 13:22

Res je da se tukaj odgovori dobijo hitreje kot če bi vprašala pri receptu. golubić

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti