Zakaj se sladkor ni stopil?

alibaba  

član od: 4.12.2007

sporočila: 328

tema odprta - 15. okt 2008 11:12 | ogledi: 2.579 | odgovori: 3

Po dolgem času sem pekla cimetove rolce, kjer se kot nadev uporabi maslo. cimet in rjav sladkor (razvaljaš testo, namažeš z maslom, potrosiš s sladkorjem in cimetom). Tokrat sem kupila rjav sladkor v Sparu, ki pa se ni popolnoma raztopil kot ponavadi, čutiti je kristalčke. Mislim, da sem prej vedno uporabljala madagaskarski ali demarera sladkor, ki se je lepo raztopil v maslu. Masla je bilo dovolj, je bil ves nadev prepojen.

A mislite, da se sladkorji tako razlikujejo?

alibaba

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

15. okt 2008 11:30

Če gledam recept (okej, jaz sem pogledala kanebular od tule, ga imam med favoriti), potem se mi zdi, da prideš do korektnega rezultata, če ogreješ maslo, odstaviš kozico potem v ogretem masul topiš sladkor in potem še cimet in potem to zadevo s silikonskim čopičem (pa če ni ta penzl nekaj krasnega v kuhinji!) naneseš na testo in to je to....brez grudic. Vendelina jr.

Atina  

član od: 29.11.2004

sporočila: 3792

15. okt 2008 12:07

Tudi jaz sem ugotovila, da se Sparov rjavi sladkor težje raztopi npr. v čaju (treba bolj premešati). Jaz to dejstvo pripisujem bolj fiziki kot kemiji: kristalčki so večji in je stvar seveda logična. Atina

Jelenckova  

član od: 30.3.2005

sporočila: 2053

15. okt 2008 12:22

Ja, definitivno se sladkorji razlikujejo! Eno so v večjih kristalih, drugi so že skoraj v prahu. Obstaja 16 vrst rjavege sladkorja, če ne celo več, toliko vsaj sem jih videla jaz. Jelenckova

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti