Priprava mesa pred zamrzovanjem

jedert  

član od: 31.7.2008

sporočila: 77

tema odprta - 14. okt 2008 18:27 | ogledi: 4.778 | odgovori: 18

Meso ponavadi kupujemo sproti, jutri pa ga nameravamo (govedino) nabaviti večjo količino in ga zamrzniti za različne kasnejše namembnosti. V zvezi s tem me zanima, ali naj meso pred zamrznitvijo operem ali se to stori šele kasneje ob uporabi? Torej, ali meso oprati pred zamrznitvijo, ali kasneje ob odmrznitvi, ali obakrat? Kako to drugi prakticirate?

jedert

anamarija1  

član od: 19.8.2005

sporočila: 5381

14. okt 2008 18:31

Koliko smo pakirali včasih...običajno sem napisala na nalepke: zrezki, golaž, zmleto meso in datum pakiranja, nikoli nisem prej oprala meso, sem kar tako pakirala.

lp

Anamarija

tejka77  

član od: 27.2.2007

sporočila: 544

14. okt 2008 18:55

Pri nas operemo meso potem, ko ga odtalimo. tejka77

gogad  

član od: 28.4.2004

sporočila: 3697

14. okt 2008 19:29

Nikoli prej ,pred uporabo pa vedno. lp goga

Milži  

član od: 8.6.2007

sporočila: 1427

14. okt 2008 19:39

Vedno ga operem ko se odtaja, Milži

Atina  

član od: 29.11.2004

sporočila: 3792

14. okt 2008 21:29

No, faširanega mesa verjetno ne perete, a ne? Lahko si prej narežeš zrezke ali kasneje, baje je bolje tik pred uporabo (rekel en mesar), čeprav mi prakticiramo, da prej narežemo zrezke ali kocke za golaž in potem zamrznemo po porcijah, na vrečke pa napišemo, kaj je notri, datum in za koliko oseb. Atina

fresh  

član od: 4.5.2006

sporočila: 1856

14. okt 2008 21:50

Če govedino kupuješ direktno od kmeta, se pozanimaj, če je meso že sploh kaj uležano. Drugače ga je priporočljivo imeti še kakšen dan v hladilniku. fresh

jedert  

član od: 31.7.2008

sporočila: 77

15. okt 2008 0:38

Najlepša hvala za vse nasvete, saj mi bodo zelo v korist. jedert

neznan uporabnik

15. okt 2008 5:15

Vedno zamrzujem kot potem tudi rabim za en obrok - zrezke bolje manj koščkov kot več, se raje vzame dva paketka, če je potrebno. Za juho meso+kosti, kot je za enkratno uporabo, za golaž, če je le mogoče že zrezano na koščke, za pečenko, kot je potrebno za eno pečenje..... Ker so mi nalepke vedno odletale s paketkov, pri pakiranju pa je tako, da je vedno nekaj vlažno in se tudi te nalepke slabo primejo in potem v zamrzovalniku držijo, že nekaj let prakticiram tako, da narežem polivinilaste vrečke različnih barv na kvadratke cca 3*3 cm in na te kvadratke potem napišem npr. Z in datum pakiranja, kar pomeni (zrezki in datum pakiranja). Te koščke nato vložim v vrečko na meso in so lepo vidni. Eno barvo pa uporabljam za zrezke, drugo za golaž, tretje za mleto meso.... Paziti je le treba, da je tak košček na mesu lepo poravnan, in pa pisava naj bo raje večja kot manjša, ker se ta stvar v zamrzovalniku malo "zarosi". Paketki pa naj bodo čim bolj ploščati, da zavzamejo čim manj dragocenega prostora v zamrzovalniku. l.p. tedi

silva  

član od: 1.10.2002

sporočila: 871

15. okt 2008 14:59

fresh je napisal/a:
Če govedino kupuješ direktno od kmeta, se pozanimaj, če je meso že sploh kaj uležano. Drugače ga je priporočljivo imeti še kakšen dan v hladilniku. fresh

Kmetje, ki "vzamejo" meso iz klavnice, čakajo nanj 2-3 dni (zaradi testiranj), tako da je meso, po mojem, že kar lepo uležano. Ne verjamem pa, da bi kdo še prakticiral klanje (govedi) v domači garaži.

Jaz tudi ne umijem mesa pred zamrzovanjem (vedno, ko ga odtalim). Se mi je pa lani zgodilo, da je bila srnica, ki sem jo kupila pri lovcih, ne vem kako naj rečem,... kakor da bi bila umazana.... je imela pod nogami nekaj umazano-zelenega... no, to pa sem umivala, še preden sem zamrznila in potem tudi.

 

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

15. okt 2008 15:25

Silva, ravnokar si povzročila, da sem bom do nadaljnjega izogibala divjačini. Saj v bistvu nikoli nisem bila posebej navdušena nad tem (si mislim, veterinar da črtno kodo vsaki kravi, kdaj je bila pa srna nazadnje pri veterinarju, pa sledljivost in te stvari....) Vendelina jr.

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti