Vinski kis

Atina  

član od: 29.11.2004

sporočila: 3792

13. sep 2009 21:44

ežoj je napisal/a:

 

octeno ( ali je morda ocetno ) vrenje in podobno.

ežoj

Ocetno je, Ežoj

Kako kis postane sladek, pa tudi mene zanima. Ker ne vem, v kaj sladkega bi šla ocetna kislina ...

Atina

pe3ca  

član od: 9.1.2009

sporočila: 292

13. sep 2009 21:51

Jaz težko tikam nekoga, ki ga ne poznam. Ko sem bila majha me je mami vedno karala ker sem vsakega tikala -in me je naučila vikati, zdaj, pa se spet ne morem navaditi tikati. Bo tebe ežoj poskusila odvikat. Ežoj, moj kis je tak kisel, da ti rit skup potegne-tak pri nas pravimo. Ga je mami enkrat letos nalila v steklenico od jabija pa sem ga 1 dcl mešala z 1 dcl vode in ''eksala''(sem mislila da je jabolčni sok)-kak me je želodec bolellll. Čjau, zaj pa grem po dolgem sedet, pe3ca

fresh  

član od: 4.5.2006

sporočila: 1856

14. sep 2009 8:58

Hvala, Rimljanka! So tako cortkane; takšni majhni škratki od paprik! Lep dan! fresh

pe3ca  

član od: 9.1.2009

sporočila: 292

14. sep 2009 16:26

Saj ne, da bi čisto sladek postal (kot npr sladek sok), pač bolj posladi kot pokisli-po okusu. Pri nas rečemo da se uje, če tako kdo razume, ker ne vem kako se to po slovensko definira. No in ko se mi je to naredilo, sem vzela klobuk iz kisa, ga oprala, kis zalila z vodo in mislim da je ena 2 meseca trajalo preden je bil spet za na solato. pe3ca

Vanja_v_ZDA  

član od: 14.11.2008

sporočila: 6079

14. sep 2009 18:48

Meni je balzamični kis zelo, zelo sladek....

Če pustiš, da vre, dobiš skoraj kot čokoda sladek sirup. Odličen preliv za fige ali roast beef.

 

Vanja

pe3ca  

član od: 9.1.2009

sporočila: 292

14. sep 2009 20:09

Hvala Vanja za primer sladkega kisa! Zdaj sem se spomnila, da sem dobila v dar balzamični kis, ki je po sladkosti podoben mojemu domačemu, ki se mi je ujedu. pe3ca

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti