Koledar ovulacije

frina  

član od: 8.5.2005

sporočila: 3472

5. okt 2008 12:05

Pred nekaj dnevi sem vprašala mojo sošolko s srednje šole, ki si je med počitnicami po maturi pridelala nezaželenega naraščajnika, peklenski zakon in hudo ločitev, če je upoštevala varne dneve in se izogibala ovoluaciji. Njen tip namreč ni želel nobene kontracepcije, ker ne bo imel pohabljenih otrok. Gledala me je ko tele v nova v vrata, ker za to ni nikoli slišala. Poslušali sva isto profesorico biologije.V istem času sem vsaj jaz znala dobro izračunati dneve.

V lekarni so kupi test fertilnosti. To je majna ploščica, na katere se razmaže slina, ki v času ovolucaije in v času brez nje, pokaže različna vzorca. Vzorec pogledaš skozi majhno povečevalno steklo, ki pokrije ploščico. Nato se ploščica obriše in se lahko uporablja še velikokrat. Menda je ta F-test prihodnost kontracepcije, vsaj tako sem slišala  v neki oddaji o kontracepciji.

Gornje sem zapisala zato, da ne bi imeli občutka, da ste o temi ovolucija že vse prebrali. Je pa res, da je to zadeva, ki spada na portal, ki se ukvarja s podobni stvarmi.

F r i n a

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15822

5. okt 2008 14:51

Tile testi fertilnosti se že enkaj časa dobijo tudi pri nas in so primeren pripomoček za tiste, ki iz različnih vzrokov ne želijo jemati ali imeti nobene kontracepcije, ali pa bolj pozorno spremljajo ovulacijo, ker želijo zanositi.

 

Glede teme, ali sodi to sem ali ne....Pa poglejmo prvih 15 tem na forumu, koliko jih še ima neposredno zvezo s kulinariko (sanje, vzmetnice, ovulacija, igrice na avtobusu, priznanja za igre na kostanjevem pikniku...)

 

Kje so časi, ko smo se PRETEŽNO ubadale s tem, ali je boljše maslo ali margarina, kako rešiti presoljeno jed, kako speči mehke zrezke...

 

Sicer pa mislim, Lidka, da matilda ni mislila japonskih kroglic, ampak morda kokosove ali čokoladne, za tlakovanje poti nazaj h kulinaričnim temam....

 

Meni je pravzaprav vseeno, o čem se debatira, mi je pa ljubše, če je več kulinaričnih tem, ne pa da je razmerje zdaj malce porušeno v prid nekulinaričnih tem...Smo se menda že vse naučile ali kaj?

 

Mamamia

mamamia

matilda  

član od: 16.8.2006

sporočila: 1981

5. okt 2008 15:42

mamamia je napisal/a:

...Pa poglejmo prvih 15 tem na forumu, koliko jih še ima neposredno zvezo s kulinariko (sanje, vzmetnice, ovulacija, igrice na avtobusu, priznanja za igre na kostanjevem pikniku...)

 

Kje so časi, ko smo se PRETEŽNO ubadale s tem, ali je boljše maslo ali margarina, kako rešiti presoljeno jed, kako speči mehke zrezke...

 

?

 

Mamamia

mamamia
No, to sem mislila, ja.... Saj načeloma so simpatične teme, ki zaidejo, pa se kar nasmeješ, ko bereš... ampak še vedno je to kulinarični forum, po prvih petnjstih temah pa tega ni videti. Ovulaciji, menstruaciji in podobnim zadevam je namenjenih kar nekaj forumov (zdaj bi jih iz glave zagotovo enih pet naštela, brez uporabe iskalca), tako živ kulinarični portal, kjer najdeš toliko informacij, kot na temle, pa je samo eden. In škoda se mi zdi, da se dnevno odpirajo teme, ki ne sodijo sem, seveda pa je tudi meni všeč, da vsake toliko kakšna popestri tale forum. Če pogledate tiste bolj obsežne stare kulinarične teme - jaz bi jim rekla osnova mojega kulinaričnega znanja - so na njih pisali ljudje, ki se danes komajda oglasijo ali pa se sploh ne več. Seveda sem za nekulinarične teme, ampak kot je jernej napisal pri oni o carskem rezu - ena meja more bit... Sem mislila, da mi bo kdo še ponudil, naj uporabljam filter... sem ga kar nekaj časa, pa sem brskanje po kulinariki opravila v dveh minutah, ker je bilo tako malo kulinaričnih tem, da so se v celem dnevu komaj zamenjale na tistem seznamu petnajstih. No, jaz že komaj čakam, da kdo odpre letošnjo temo o prazničnem pecivu in če se bo v njo pisalo tako kot v te "ostale" teme, ne dvomim, da bojo moji krožniki letos polni novega peciva...
mamamia je napisal/a:
Sicer pa mislim, Lidka, da matilda ni mislila japonskih kroglic, ampak morda kokosove ali čokoladne, za tlakovanje poti nazaj h kulinaričnim temam....
Ja seveda, kokosove sem mislila... matilda

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15822

5. okt 2008 15:58

"No, jaz že komaj čakam, da kdo odpre letošnjo temo o prazničnem pecivu in če se bo v njo pisalo tako kot v te "ostale" teme, ne dvomim, da bojo moji krožniki letos polni novega peciva..."

A veš da sem pred nekaj dnevi našo predpraznično temo iz leta 2005 (takrat še nisi bila članica Kulslo) poslala eni novi članici, koje povpraševala po drobnem pecivu? Tisto so bile debate, priročnik bi na podlagi tega lahko naredili

Evo linka, če ga morda nisi zasledila...

 

http://www.kulinarika.net/forum/topic.asp?TOPIC_ID=5137

 

Mamamia

mamamia

fresh  

član od: 4.5.2006

sporočila: 1856

5. okt 2008 16:01

Sama sem svoje sodelovanje omejila, ker sem se v osnovi pridružila zato, da podebatiram o kakšnih kulinaričnih temah. Je pa s časoma postalo tako, da se večno nekaj predava, za moje pojme tudi žali, pošilja ljudi na razne brskalnike, itd. Skratka, zame ta portal ni več to, kar je bil, ko smo se znali prijazno zabavati ob kakšnih kuhinjskih prigodah in raziskovati kulinarično tematiko, ki je občasno tudi eskalirala v kakšno manj kulinarično debato. Zdaj večinoma pokukam sem za vikend, ko je "mir", ker se mi resnično ne da poslušati večnih predavanj s katastrofalnim podtonom. V osnovi me druge teme ne motijo, me zanimajo še mnoooooga druga področja, ampak se o teh stvareh pogovarjam drugje, predavam pa takrat, ko sem za to poklicana. Žal pa mi je, da nekatere simpatične članice tudi bolj poredko sodelujejo in menim, da iz podobnih razlogov. fresh

matilda  

član od: 16.8.2006

sporočila: 1981

5. okt 2008 16:38

Mamamia, kljub temu, da nisem še bila članica, sem tudi to temo že brala (in lani decembra tudi naredila rumove srčke z marcipanom, ki pa mi nikakor niso uspeli kot sem želela), saj se vsako leto v novih temah najdejo tudi linki starih tem. Ja, take teme še pogrešam... Vsako leto se odpre nova, kjer se stvari ponavljajo, ampak vedno se najde zraven še kaj novega - od receptov do dekoracije... matilda

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17786

5. okt 2008 16:42

Prvih petajst tem bo spodobno kulinaričnih, če boste filter uporabile....menda so si ga ene ravno zato tako zelo želele.

rimljanka - moderatorka Kulinarične Slovenije

frina  

član od: 8.5.2005

sporočila: 3472

5. okt 2008 17:43

Dvomim, da koga odvrne vsebina tem pod Ostalo. Tam je jasno, da  ni kulinaričnih tem. Se pa strinjam z Matildo, da so nekateri specializirani portali, kjer kak tem bolj paše kot sem.

Kot zanimivist naj povem, da sem nekaj let nazaj iskala temo o anoreksiji oz. bulmiji, ker sem se odločila, da bom slepim staršem povedala mojo ugotovitev. O tem je bilop najboljše napisano na spolnost.com in tam tudi edina fotografija in tudi omemba  Russelovega znaka. Ga ni poznal niti moj splošni zdravnik ( ki je itak butelj, ok), pa tudi nikjer drugje ni opisan.

Zato je dobro, da poznamo več možnosti. Sama ne brskam kaj dosti po internetu, zato mi je dobrodošlo.

F r i n a

Ognjič  

član od: 18.1.2006

sporočila: 4733

5. okt 2008 20:43

gogad je napisal/a:
Mamamia,jaz sem kar s trajno zadovoljna...lp goga

Z velikimi viklerji narejena, al z majhnimi?

Tista frizura na "finger", je to mišljen nožni prst, al kateri od prstov na rokah?

Kakšno imate pa linžerijo (ma ne vem no, na tem področju je meni bolj všeč beseda ližerija) v tem času, ko je že mrzlo ponoč? Flanelasto (morda s kakšnimi volančki okoli vratu in zapestja), frotir?

Ognjič

morska medvedka  

član od: 31.8.2004

sporočila: 2716

6. okt 2008 0:33

O viklerjih ne vem veliko, ker sem spodaj brez, če pa že kaj imam, je naravno skodrano

 

Pravijo pa, da je dobro, da se ženska zvečer dobro obleče in obuje. Da imajo moški dosti dela s slačenjem in se dejansko lahko pohvalijo z dolgim sexom. Drugače je vse pod tistim 25 minutnem (ali koliko je že???) povprečjem

 

 

MM

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti