Klobase in kislo zelje

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

2. okt 2008 12:49

Živjo, zima, long time no read.... Drugače pa odgovor: Če nisi ravno stoprocentno in kot pijanec plota se držeča osnovega sauerkraut koncepta, potem se da v osnovi tudi malo predrugačiti zadevo. - v pečenice se doda pekoča paprika (to sem jedla večkrat v različnih krajih v panonski kotlini in nekaj tovrstnih klobasic tudi pripeljala iz Madžarske in pleme je to z zadovoljstvom sprejelo) - kislo zelje je mnogo boljše, če zraven dodaš malo naribanih jabolk (se med dušenjem itak razpusti) - tole sem povedala že pri topicu o čudnih kombinacijah, ampak jaz si na zelje posujem parmezan in celo verniki za ocvirke (kar jaz nisem bila nikoli, v bistvu so mi bljak) znajo pritrditi, da je tole s parmezanom vsaj tako dobro - kot priloga se zelo obnese tudi pečena polenta (predhodno skuhano ohlajeno polento narežeš na rezine in jo opečeš na maščobi, na kateri si pekla pečenice. Jabolčni zavitek je čisto okej. Če pa želiš še eno ekumensko noto v obed ali pa zgolj za spremebo, je pa zdaj pravi čas za tufahijo. Najboljše tuhafije se delajo zdaj, ko so jabolka še čvrsta - januarske tufahije iz prhkih jabolk so bolj tako-tako. Vendelina jr.

evagirl  

član od: 4.10.2007

sporočila: 276

2. okt 2008 13:08

Ga ni čez krompir pa naj bo v kakršni koli obliki :) v kosih,pražen,pire..... evagirl

MALČICA  

član od: 8.6.2006

sporočila: 451

2. okt 2008 13:31

A ne bi me same ustanovili društvo ljubiteljic krompirja. Moja družina umre, da nimamo krompirja pri hiš. Malčica

ibiza  

član od: 4.10.2005

sporočila: 688

2. okt 2008 15:55

Atina je napisal/a:
Meni je pa najbolj "naj" krompir v kosih z ocvirki. Atina

Se podpišem. Pa drugače mi zelo zelo zelo redko potegne krompir. Tole mi je pa idealna kombinacija.lp

peter

Dragička  

član od: 9.12.2003

sporočila: 8685

2. okt 2008 18:34

Ko delam kislo zelje, podvarak ali rusko zelje vedno mi najprej potegne in najraje naredim: bele žgance, koruzne žgance ali ajdove žgance. Pozdravček!

gogad  

član od: 28.4.2004

sporočila: 3697

2. okt 2008 18:41

Dragička ,beli žganci so zakon,posebno politi z zabelo iz kisle smetane lp goga

Dragička  

član od: 9.12.2003

sporočila: 8685

2. okt 2008 18:43

Meni so beli žganci "zakon" tudi če jih tako s prstom vzemam iz posode, kjer so se kuhali. Drugače pa zabeljeni z ocvirki, zabeljeni s praženo čebulo, zabeljeni s prevreto kislo smetano. Mmmm... Evo, ideja za soboto. Jutri bom šla peš čez glavno tržnico, da vidim, če imajo že kislega zelja. Pozdravček!

linolina  

član od: 15.3.2008

sporočila: 531

2. okt 2008 20:18

A je že katera probala bele žgance s pečenimi umešanimi jajci? Sem jih pred več leti enkrat jedla, pa so mi bili zelo dobri, ne vem zakaj jih nikoli nisem naredila. Bo treba enkrat to naredit, zdaj ko je bolj sezona za tako hrano. linolina

mozek  

član od: 30.4.2008

sporočila: 6

2. okt 2008 20:25

meni je najboljši kromir s hrastami,bi rekel moj sin. TOo je restan krompir malo bolj zapečen . mozek

ycrna  

član od: 29.7.2006

sporočila: 748

2. okt 2008 20:57

mi pa kar krompir v kosih ocvremo, čeprav bolj poredko. Ponavadi nam je dovolj pečenica in zelje. Pa nobena sladica, je že zelja in klobase dovolj. Ne razumem kam vse to spravite ;) že v temi o tem kaj ponuditi po mineštri..??? meni je to tako čudno ko pa mi ne uspemo pojest nič drugega kot mineštrico pa smo že polni ko pujseki. ycrna

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti