Kaj zraven juhe?

fusia  

član od: 26.12.2005

sporočila: 8

tema odprta - 26. sep 2008 11:10 | ogledi: 25.956 | odgovori: 21

Mi imamo radi za kosilo kakšne zelenjavne juhe, enolončnice ipd. Ker je to navadno premalo za kosilo, naredim zraven največkrat palačinke ali češpljeve cmoke. Tega sem se že malo naveličala ker se mi ne da palačnik pečt, cmoke pa tudi ne delat prav pogosto.

Ali imate še kakšne ideje, kaj bi bilo fino namesto tega? Pa da je enostavno seveda :)

Pa jajc ne sme vsebovati, pozabila

fusia

Temo je spremenil(a) fusia dne 26. sep 2008 11:26:46

gaja 1  

član od: 29.12.2006

sporočila: 378

26. sep 2008 11:14

Razni narastki, zavitki, cmoki so pri nas vedno na zalogo v skrinji, kakšno enostavno pecivo,... gaja 1

morska medvedka  

član od: 31.8.2004

sporočila: 2716

26. sep 2008 11:22

Jaz zraven zelenjavne juhe spečem kakšno pecivo. Vsakič drugo. V bazi je malo morje enostavnih peciv, ki vzamejo malo časa.

Malo pobrskaj.

Lp

MM

gogad  

član od: 28.4.2004

sporočila: 3697

26. sep 2008 11:22

Pri nas gre v promet španska pita,hrenovke v testu. lp goga

mamaF  

član od: 21.1.2008

sporočila: 3340

26. sep 2008 11:23

Naredi za spremembo kakšno slano prilogo - kaj takega, kar se speče v pečici, medtem, ko se kuha mineštra. Recimo testeninski narastek z jajci: http://www.kulinarika.net/recept.asp?ID=11277 Narastek z bučkami: http://www.kulinarika.net/recept.asp?ID=4026 Krompirjev zavitek: http://www.kulinarika.net/recept.asp?ID=1691 ....ali pa kruhove cmoke, burek s sirom, slan rižev narastek, pečen krompir z jajci in sirom, tolnimsko friko (v ponvi),popečeno polento z s paradižniki in podobno. mamaF - Mojca

fusia  

član od: 26.12.2005

sporočila: 8

26. sep 2008 11:24

Joj, pozabila sem povedati, da mora biti brez jajc. Hvala gaja1, kakšen zavitek bi se dal narediti, ja. Včasih sem delala tudi zdrobove narastke, zdaj pa ne vem, če bi šlo brez jajc. Dete je namreč alergično fusia

rdkapica  

član od: 31.7.2006

sporočila: 1566

26. sep 2008 11:26

Carski praženec, štruklji: sladki ali slani iz različnih vrst moke. Predlagam, da si sposodiš knjigo o štrukljih.

Allyssa  

član od: 2.12.2006

sporočila: 30

26. sep 2008 11:37

Skutine cmoke lahko narediš v večji količini ko že packaš,..in daš še za 3,4x v skrinjo. V ene daš lahko marelice, slive, jagode,...da ni vedno isto. Sirove štruklje, sirov ali jabolčni zavitek (lahko uporabiš tudi višnje, hruške,...). Enkrat narediš iz vlečenega testa, enkrat uporabiš listnato in imaš vsaj 10 različnih variacij. Lahko narediš tudi čokoladne štruklje, če ste čokoholiki. Potem imaš še razne slane variante, španska pita, pizza muffini,... Peciva, npr. babičina dobrota, ali pa na hitro spečeš biskvit, prerežeš in namažeš s poljubnim nadevom (smetana + sadje, kisla smetana + kokos + sladkor in poliješ s čokolado,...nešteto variant). Vaflji, sladki ali slani. Lahko pa pač poenostaviš v juho zakuhaš kakšne mini cmočke, žličnike ipd, in na koncu ko spotrežeš dodaš žlico kisle smetane, zraven pa ponudiš domač kruh (tu imaš spet nešteto variant in receptov na forumu) LP Allyssa

evagirl  

član od: 4.10.2007

sporočila: 276

26. sep 2008 11:49

mi pa radi nardimo "štrudl" se pravi listnato testo razvaljaš naj pa naložiš šunko,sir in zmlete mandlje(ali pa v lističih) in zviješ ter spečeš. Je dobro in nasitno. evagirl

Loni  

član od: 12.12.2001

sporočila: 7859

26. sep 2008 11:55

Jajca in njihovo izpuščanje v jedeh ni problem, če gre samo za eno do dve, komot kar izpustiš in delaš anprej. Mafini ratajo super brez, drugače pa obstajajo nadomestki, tako naravni kot tudi v obliki prahu (npr. od Orgrana, ta nadomestek uporabljamo mi pri Nejcu).

To sem že lepila po forumu, pa dajem spet gor. Sneto iz kuharskega kotička vegana Marjana:

Nasveti:

Kako v receptih nadomestiti jajca?________________________________________

V večina vegan receptih ni težko nadomestit jajc. Kakšen nadomestek uporabimo pa je odvisno od recepta . Tukaj je nekaj idej.

Jajčni nadomestek v prahu (Ener-G Egg Replacer): večina je uporaben pri peki peciv, kjer recept zahteva 1 do 2 jajci. Dobi se ga v trgovinah z zdravo prehrano. Narejen je iz krompirjevega škroba in kvasov. - eno celo jajce = 1 žličko praška + 2 žlici vode

Tofu: Tofu je odličen jajčni nadomestek v receptih v katerih je potrebno veliko jajc. - eno jajce = 1/4 skodelice stolčenega tofuja

Druge reči, ki jih lahko najdete v kuhinji: - eno jajce = 1 žlica sojine moke ( za peciva, palačinke, polpete,....) - eno jajce = 1 žlica čičirikine moke (za palačinke, polpete,....) - eno jajce = 2 žlici bele moke + malo sojinega mleka + sol(začimbe) (za pohanje...seveda rabiš še drobtine) - eno jajce = 1 žlica v kavnem mlinčku zmletih lanenih semen + 4 žlice vode ;vse skupaj v mikserju miksaj 1-2minute (peciva, piškoti, palačinke,...)

Pri sladkem pečenju: - Poskusi z 1 banano ali 1/4 skodelice jabolčne kaše za vsako jajce. To bo obogatilo tvoj recept, seveda mora jabolčni ali bananin okus pašati v receptu.

V receptih za razna peciva, v katerih je potrebno samo eno jajce, lahko to kar izpustimo.

Loni Makaroni

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15822

26. sep 2008 11:56

Mlinci z mletim mesom in čebulo.

Kuskus z zelenjavo, ajdova kaša z zelenjavo, prosena kaša s suhim sadjem...., ričota (ričet, narejen kot rižota, z jurčki ali lisičkami je odlična kombinacija)

 

Mamamia

mamamia

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?malaga
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti