Laminati

Oreo  

član od: 27.11.2011

sporočila: 111

2. sep 2014 16:39

Jaz sem si položila v kuhinji rahlo beljen hrastov oljen parket. Nobenih tepihov, polivamo, tamala šiba gor in dol s kolesčkom, pa en vozek potiska, vsake tolko nam zleti marsikaj z rok... parket pa z lahkoto prenaša vse to. Hodimo v nogavicah večino časa, kar nam je super.

Vsakomur priporočam. Sama bi kot nadomestek položila še pluto, ploščic ali laminata pa ne.

Seveda pa ima vsak svoj stil bivanja. Če bi v hišo hodili z zunanjo obutvijo, seveda parket ne pride v vpoštev...

Oreo

barbra  

član od: 9.8.2002

sporočila: 355

2. sep 2014 20:46

Parket v vseh ozirih zmaga proti laminatu. Je naraven, izolativen, estetski, se ga da obnavljati in zato sploh ni primerjave z drugimi oblogami. Imamo več kot petdeset let star parket, debel, hrastov, ki je nekoč že nekje drugje odslužil, nato pa je bil po vseh stranicah  obrušen, na novo položen in lakiran. Po dvajsetih letih smo ga dali znova pobrusiti in prelakirati in je kot nov. Stanujemo v pritličju, z izhodom na vrt, zato večkrat vstopamo obuti, imamo tudi mačke in psa. Na parketu se vse to skoraj ne pozna. Tudi laminat poznam, položen je v enem od prostorov, ki ga zelo malo uporabljamo. Ne da se primerjati, meni deluje laminat hladno in je glasen pri hoji. Čisti se pa oboje enako, se mi zdi.

Barbra

JanisJoplin  

član od: 20.1.2011

sporočila: 1953

3. sep 2014 6:58

Jaz sem za parket. Najbolj zaradi toplote. Je pa očitno pomembno kakšen je, ker niso vsi enako kvalitetni (kot pri vsaki stvari). Ne razumem, kaj bi bila prednost dobrega laminata pred dobrim parketom. Mogoče edino, da lahko zbiraš med raznimi barvami in vzorci. (Limnol, po mojem testeninca ni mislila vzorca polaganja, ampak vzorca in barve, ki je na laminatnih ploščah .)

JJ

Loni  

član od: 12.12.2001

sporočila: 7859

3. sep 2014 7:24

Ko bomo naslednjič menjavali talne obloge, bomo dali vinil plošče, zdaj imamo oboje, laminat in parket. In talno gretje pod laminatom kot tudi pod ploščicami v kopalnici, tako da topline parketa ne pogrešamo.

Do tega pa ne bo še dolgo prišlo, ker je ravno vse frišno položeno. So nam pa res svetovali zaradi hrupa, da se pod laminat položi pluta, ker če bi že polagali pluto, bi potem ostali pri pluti, brez nadgradnje.

Loni Makaroni

Vrtejbenka  

član od: 15.2.2011

sporočila: 4004

3. sep 2014 8:05

Mi imamo v dveh spalnicah,jedilnici in dnevni hrastov parket,v eni spalnici je ladijski pod,to je bila moja želja,žal ne najboljša izbira.V nonino sobo pa smo položili vinil plošče.V dnevnih prostorih je potreben brušenja in ponovnega lakiranja,smo mislili letos,toda bo treba počakat do pomladi.Lak se je nekod že kar znucal,toda parket služi nam in ne mi njemu.

Ko smo postavljali parket pa so nam odsvetovali talno gretje,baje ,da zaradi nog in krčnih žil ni dobro.

Drugače pa mi je laminat zelo lep,so ga ravnokar položili prijatelji in je krasen,eni drugi prijatelji pa imaji po celi hiši same ploščice.Prvi občutek malo hladen,toda dobra so izbira ploščic to malo omili.Res pa imajo oni spodaj talno ogrevanje.



Sporočilo je spremenil(a) Vrtejbenka dne 03. 2014 08:08

ribaracarak  

član od: 3.4.2003

sporočila: 4311

3. sep 2014 9:01

V kakovost in lepoto starih parketov sploh ne dvomim in tudi meni je bilo neznansko žal, da sem starega ven vrgla - bil je hrastov, lamelni (v kvdratke zloženi koščki) in je bil potreben brušenja. Za zamenjavvo sva se odločila predvsem zaradi tega, ker so bile na posameznih mestih špranje tudi par milimetrov (očitno ob polaganju ni bil stoprocentno suh)

Sedaj kar je, je...kot sem napisala, nov je neprimerno slabše kakovosti, ampak sem si dopovedala, da je samo parket.

rrr

roža  

član od: 25.5.2005

sporočila: 341

3. sep 2014 9:16

JanisJoplin je napisal/a:
Ne razumem, kaj bi bila prednost dobrega laminata pred dobrim parketom.

Cena? 

roža

sarina xx  

član od: 3.9.2014

sporočila: 2

3. sep 2014 12:00

Oreo je napisal/a:

Jaz sem si položila v kuhinji rahlo beljen hrastov oljen parket. Nobenih tepihov, polivamo, tamala šiba gor in dol s kolesčkom, pa en vozek potiska, vsake tolko nam zleti marsikaj z rok... parket pa z lahkoto prenaša vse to. Hodimo v nogavicah večino časa, kar nam je super.

Vsakomur priporočam. Sama bi kot nadomestek položila še pluto, ploščic ali laminata pa ne.

Seveda pa ima vsak svoj stil bivanja. Če bi v hišo hodili z zunanjo obutvijo, seveda parket ne pride v vpoštev...



Oreo

 

Oreo, ali imaš položen klasični ali lamelni , oz. katerega od gotovih parketov. Sem ravno pred manjavo tal v kuhinji in jedilnici. Razmišljam o oljenem parketu hrast.

pozdrav

 

sarina xx

JanisJoplin  

član od: 20.1.2011

sporočila: 1953

3. sep 2014 12:35

roža je napisal/a:

JanisJoplin je napisal/a:
Ne razumem, kaj bi bila prednost dobrega laminata pred dobrim parketom.

Cena? 



roža

 

Cena vsekakor, ampak če se že sprašuje, ali parket ali laminat, potem si očitno lahko privošči katerokoli varianto.

JJ

Viva Meier  

član od: 20.12.2009

sporočila: 673

3. sep 2014 12:42

Laminat z najboljšo "podlogo" kar jo budget zmore, se pravi višje cenovna pena/pluta ni čisto nič sporen kar se tiče hrupa. Smo ga imeli v hiši v dveh nivojih in se je po obeh petkalo v zunanjih čevljih + hodilo v copatah v različnih časovnih intervalih (eni budni, drugi pol speči, tretji speči) pa ni bilo nikoli nobenega problema. 

 

Trenutno sem pa v podnajemniškem stanovanju, kjer je po ostalih sgnalih sodeč nižje cenovna izvedba laminata, tu so pa problem že copati. 

 

Kar se tiče estetike in čiščenje - brez problemov, cenejši in dražji kljubujeta udarcem, kolescem stola in še čemu. Domačega sem čistila 1x tedensko temeljito, tega sedaj pometem 1-2x tedensko pa 1x sesalec + mokro čiščenje, ampak zgolj in edino zato, ker smo v stanovanju 3 dolgolaske in zadeva pač potrebuje več krajših intervencij. Brez problema las, bi zadeva zdržala čiščenje 1-2x tedensko.

 

Viva Meier

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
MOJ vrtTrixi
Kaj danes za zajtrkjohana
malo za hecNikita
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti