Laminati

marelica  

član od: 27.8.2005

sporočila: 1398

29. sep 2008 9:59

Po celem stanovanju imava laminat, razen v kopalnici in stranišču. Kupila sva tistega na klik, katerega smo (beri naši fantje) položili sami, in po 4 letih še vedno skupaj stoji . Kupila sva ga pri Expert d.o.o. na Lesnem Brdu pri Drenovem Griču.

marelica

ksenjako  

član od: 10.10.2004

sporočila: 1086

29. sep 2008 10:33

Jaz imam laminat v sobi in mi sploh ni všeč- zelo se sliši ko ti kaj na tla pade, vedno je vse "flekasto" ko pobrišem pa še mrzel je. Ksenija http://picasaweb.google.com/xency.k

mizarka  

član od: 24.5.2006

sporočila: 988

17. okt 2008 17:12

Bom vprašala kar tukaj.

V otroški sobi smo položili laminat. Zanima me , ali koleščki od pisarniškega stola naredijo kakšne rise po tleh.Kupili smo pisarniški stol in se mi zdijo koleščki kar precej  ostri in so neobloženi- trdi.

Ali imate kaj iskušenj glede tega.

Za odgovore se že v naprej zahvaljujem.

lp

mizarka

ksenjako  

član od: 10.10.2004

sporočila: 1086

17. okt 2008 18:02

Ja pri moji sestri so se naredili risi. Ampak je stol bil bolj star in koleščki niso ravno lepo delali. Sedaj ima nov stol in ni težav. Ksenija http://picasaweb.google.com/xency.k

mojcapt  

član od: 9.5.2007

sporočila: 72

17. okt 2008 18:16

mizarka, jaz ti lahko povem, da se od pisarniškega stola poznajo kolesci na laminatu, ker se na kolesce prime umazanija, posebno če so kolesci kovinski naredi poštene rise na laminatu. PVC kolesci so boljši. Jaz ti priporočam, da daš pod stol vsaj kakšno preprogo. Drugače pa jaz nisem preveč zadovoljna z laminatom, ker je zgleda preveč statičen in vleča prah na sebe tako, da ga je obvezno vsak dan brisati. Glede puščanja tistih risov po umivanju pa je biljša mat oz. malo hrapava varianta laminata. lp mojca

baška  

član od: 24.3.2008

sporočila: 221

1. sep 2014 18:42

Kar nekaj vas ima doma laminate.

Mi renoviramo stanovanje in se odločamo  med parketom in laminati. V enem prostoru smo imeli 20 let stare laminate, ki so nase izredno vlekli prah in smeti. Zato si ne upam ponovno polagati laminatov in bi se odločila za parket. Kakšno mnenje imate vi?

baška

naor  

član od: 4.3.2010

sporočila: 7767

1. sep 2014 18:55

Jaz bi se odločila za parket, ampak prosim, ne huduj se name, če vam ne bo všeč.

 

naor

gogad  

član od: 28.4.2004

sporočila: 3697

1. sep 2014 19:37

Lani smo dali laminat   spalnico dnevno in kuhinjo..zaenkrat zadovoljna,imam marmorniranega tako da se glih vsaka pikica ne pozna :)..imam el.metlo in se lepo popeljem skozi stanovanje..enkrat na teden pa z vlažno krpo...je pa mat  in mi je bolj všeč kot sijaj..tam se pa res vse vidi...me pa zanima ,kaj se na parketu ne nabira prah?

lp goga

baška  

član od: 24.3.2008

sporočila: 221

1. sep 2014 19:59

Jaz osebno se tudi odločam za parket.

Googad, seveda se prah povsod pozna in nabere, ampak se mi zdi, da je laminat statičen in nekako bolj potegne na sebe...

baška

ribaracarak  

član od: 3.4.2003

sporočila: 4311

1. sep 2014 21:48

Laminat imam le v eni sobi in to že vrsto let in je v dobrem stanju, parket imam pa v dnevni sobi dve leti in je popolna katastrofa. Ko smo se odločali za nakup, nismo izbirali med najdražjimi, nikakor pa tudi ne med najcenejšimi - nekako višji srednji cenovni razred. Na njem  se pozna dobesedno vse. O tem, da bi imeli pisarniški stol postavljen direkt na parketu, ni govora, nujno smo morali dati tepih pod stol. Parket naj bi bil hrastov, lužen na češnjo - predvidevali smo, da je to pač trd les, na kateremu se res ne bodo poznale posledice padca vsake kocke pri otroški igri, vdolbinica je nastala,ko mi je padel daljinc iz roke in to iz višine 60 cm itd itd...

V začetku je bilo razočaranje popolno, ampak potem sem se spomnila, kako je mamamia enkrat napisala pri pogovoru o steklokeramični plošči, da prva praska najbolj boli...potem pa si rečeš, pa saj je samo parket.

 

 

rrr

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti