Laminati

naor  

član od: 4.3.2010

sporočila: 7767

1. sep 2014 22:03

Ne vem kakšni so danes parketi. Naš je star več kot sto let in je vsak dan lepši. V vikend hišici pa imamo v sobah laminat in zelo malo prometa, pa me ne moti prah, ampak občutek, ko hodim. Drugačen je kot po parketu. Ne vem, sama sem se odločala in odločila, a v stanovanje ga ne bi nikoli dala. Vse ostalo kot v zgornjem postu.

 

naor

Sandra_a  

član od: 6.12.2010

sporočila: 447

1. sep 2014 22:42

Mi imamo laminat po celi hiši (razen kopalnic) in smo zelo zadovoljni. Enkrat na mesec ga prebrišemo s čistilom za laminate in se potem prah sploh ne lovi tako zelo, da bi ga bilo treba vsak dan brisati, na dva dni pa že (v tem času se nabere že drugih smeti, kakšne drobtine, itd.). To se mi ne zdi nič posebnega, malo grem s suho krpico za prah pa je. V kuhinji imam pred štedilnikom na tleh tekač, da se laminat preveč ne maže, ko kuham, pa pod pisarniškim stolom imam tudi preprogo, za vsak slučaj. Drugače pa imamo laminat že leta in ga ne bi zamenjali za nič . Polagali smo ga pa sami, je tako enostavno, da je klicati mojstre in plačevati kar škoda .

Sandra_a

Oreo  

član od: 27.11.2011

sporočila: 111

1. sep 2014 23:20

Če si lahko parket privoščiš, laminat sploh ni vprašanje.

Oreo

johana  

član od: 5.3.2014

sporočila: 12653

2. sep 2014 0:25

Pozdravljeni,laminat imamo že dvajset let v veži in kuhinji,pa je ravno takšen,kot je bil,nobenega dela z njim,razen da ga enkrat dnevno pobrišem z vlažno krpo in blagim čistilom. Kar se tiče pa parketa,ki ga imamo v dnevni sobi in spalnici pa ne bi ravno govorila,ker nisem zadovoljna z njim,ker je res občutljiv na vse,pa še veliko dražji je od laminata. Imajo pa sedaj že toliko vrst in vzorcev laminata,da je izbira glede moje strani res samo laminat.

 

 

 

 

 

 

mopsika

marjja  

član od: 6.9.2011

sporočila: 2510

2. sep 2014 7:39

Vsak dan bi morala enkrat obrisati laminat z vlažno krpo? In  s tem nimam nobenega dela??? No, to se pri meni ne dogaja, ker vsak dan pa res ne letam po stanovanju s krpami in čistili in spreji in kaj je še tega. Se mi pa ja druge svari dogajajo v življenju, ne pa vsakodnevno ćiščenje poda.

Bom pa v naslednjem življenju izbrala parket, ne laminat. Moj je res nekvaliteten in slabo položen, sem ga kupila skupaj s stanovanjem, prenova sledi... enkrat pač.

Aja, pa v planu je Irobot, ali Roomba, ali kako že. Če bo Božiček kaj primaknil.

marjja

Loni  

član od: 12.12.2001

sporočila: 7859

2. sep 2014 13:15

Če imaš alergijo na hišni prah/ pršico, ti vsakodnevno čiščenje postane rutina. Pa še psa imamo, ki ima dostop v vse prostore razen v spalnico in kopalnico.

In ne rabiš veliko časa, da obrišeš tla, ne glede na površino.

 

Loni Makaroni

testeninca  

član od: 19.2.2013

sporočila: 751

2. sep 2014 13:48

Evo imamo laminat, ki smo ga položili sami in je super, kolesca se ne poznajo, za vse ki pa pišete da vas moti zvok ko hodite po laminatu in da doni in se vse odbija... problem ni v laminatu ampak v podlogi. pri nas tega ni. Je pa res da je bila cena podloge zelo blizu ceni laminata in oba sta bila precej draga.

So mi pa vzorci laminata 1000x lepši od parketa in ga nebi dala...

testeninca

limnol  

član od: 16.11.2001

sporočila: 5188

2. sep 2014 14:23

Kako to misliš, da so vzorci laminata 1000x lepši od parketa? Saj parket si lahko položiš v kakršen koli vzorec, če imaš seveda sposobnega parketarja in pravi parket.

Jaz sem sicer v svoji neskončni naivnosti v kuhinji na tla položila laminat in tega ne bi naredila nikoli več. Kar se pa čiščenja tiče - kdor ima alergijo na prah, cvetni ali kakršen koli drugi, mu vsakodnevno brisanje celega stanovanja z mokro krpo na predstavlja prav nobenega problema. Jaz to poleti delam z lahkoto brez ene lene misli, pozimi pa seveda niti v sanjah ne.

Sonja

marjja  

član od: 6.9.2011

sporočila: 2510

2. sep 2014 15:35

Jao, itak, itak, da so alergiki izvzeti iz mojega posta. Smo imeli žensko bitje na brezglutenski dieti in se je odselilo, valjda, da smo takrat pucali in kuhali drugače, kot pa zdaj, ko je ni.

Da bi pa zdaj, ko sva dva, vsak dan brisala laminat, me pa nobeden ne prepriča, pa četudi samo 5 minut porabim za to. To bo,  upam, v  ne tako daljni prihodnosti delal kvečjemu Robot.

 

To je samo moje nepomembno mnenje. Brez da bi hotela koga užaliti.

marjja

zzak1977  

član od: 31.7.2009

sporočila: 2193

2. sep 2014 15:36

Ma kakšen laminat? Jaz imam laminatni parket, pa še nisem čisto zadovoljen. Pozna se gor vsaka malenkost, popraska se ultra hitro, pa še vseeno odtehta občutek, toplota in "tišina" parketa. Pa še naivno smo ga kupili z mat lakiranjem.

@testeninca; kakšen je to drag laminat? Tudi mene zanima kakšni so ti edinstveni vzorci?

Commis débarrasseur

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti